ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
סופר דיסק און קי 

סופר דיסק און קי

 
 
נמרוד צוק

כך תמירו את התקן האחסון הנייד שלכם ל-NTFS ותהפכו אותו לגדול ומהיר יותר. המומחה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לא חשוב כמה חדש, גדול ואיכותי יהיה הדיסק און קי שלכם - תמיד נדמה איכשהו שנפח האחסון שלו קטן מדי ושהעברת הקבצים מהמחשב אליו ובחזרה לוקחת יותר מדי זמן. לשתי הבעיות האלה, עם זאת, יש פתרון חלקי אבל פשוט: לפרמט אותו למערכת הקבצים NTFS.

במטרה להפוך אותם נגישים מכל מחשב, רוב התקני האחסון הניידים מגיעים כשהם מפורמטים באמצעות מערכת הקבצים FAT או FAT32. באמצעות התהליך שנתאר כאן תוכלו להעביר אותם ל-NTFS ולהרוויח כמה שיפורים מעניינים, במחיר של נגישות פחותה - הקבצים יהיו זמינים רק למחשבים מבוססי Windows 2000, ויסטה או XP, כמו גם להפצות לינוקס מסוימות, ולא תוכלו לגשת אליהם מ-Windows 9x או מק.
 
ביצועים משופרים ונפח אחסון מוגדל
 ביצועים משופרים ונפח אחסון מוגדל   
הדרך המהירה להמיר את מערכת הקבצים תחת Windows XP היא לפתוח את חלון הפקודה (בחרו run מתפריט התחל, הקלידו cmd והקישו enter) ולהקליד בו את הפקודה convert e: /fs:ntfs , כאשר במקום e: יש להכניס את האות המתאימה להתקן האחסון שלכם. הפקודה תבצע את ההמרה בלי לפגוע בקבצים המאוחסנים על ההתקן.

אם אתם מעדיפים לפרמט את ההתקן ממש, יהיה עליכם קודם להכנס להגדרות החומרה שלו ולבחור ב-Optimize for Performance בלשונית Policies, כדי להפוך את אופציית NTFS לזמינה בכלי הפירמוט. למרות שהמחשב ידרוש לבצע אתחול, אין בזה צורך. לאחר מכן הצביעו על ההתקן בחלון הסייר, בחרו Format מתפריט הכפתור הימני וליחצו על Start כדי להתחיל את הפירמוט. אתם יכולים לנצל את ההזדמנות ולתת לו כינוי חדש.

ומה בעצם יצא לכם מזה? לפי מבחני ביצועים מסוימים, מהירות הקריאה והכתיבה להתקן מואצת בכ-70% תחת NTFS. בנוסף, אתם יכולים להשתמש ביכולת הדחיסה המובנית של מערכת הקבצים ולנצל טוב יותר את נפח האחסון שלו. כדי לעשות זאת, בחרו את התיקיה שאתם רוצים לדחוס, בחרו ב-Properties מתפריט הכפתור הימני ולחצו על Advanced בחלון שייפתח. לאחר מכן סמנו את תיבת Compress content to save disk space ולחצו OK, על Apply ושוב על OK. כעת עליכם להמתין שהקבצים בתוך התיקיה יומרו לפורמט דחוס. היעילות של הדחיסה משתנה בהתאם לסוג הקובץ - מסמכי וורד, לדוגמה, עשויים להדחס ל-50% מנפחם המקורי, בשעה שקבצי exe או JPG לא יידחסו כלל.

אזהרה לסיום - דיסק און קי שפורמט ל-NTFS יש לנתק מהמחשב רק לאחר השבתתו באמצעות אופציית Safely Remove Hardware המופיעה בצד ימין של סרגל הכלים, כדי למנוע פגיעה בקבצים המאוחסנים עליו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by