ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
IBM רוצה לחסל את הוירוסים גם במציאות 
 
 נגיף האבעבועות השחורות   
 
מערכת חיים ברשת

חברת IBM עובדת על תוכנה שמטרתה למצוא תרופות למחלות חשוכות מרפא; כל זאת באמצעות שומר מסך אחד ו- 2 מיליון גולשים בעלי-מצפון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קבוצה של חברות טכנולוגיות שבראשן IBM, עובדת בימים אלו על תוכנה חדשה שתסייע במציאת חיסון למחלות חשוכות מרפא.

התוכנה תראה כשומר מסך לכל דבר ותעזר בכח-החישוב של כשני מיליון מחשבי-גולשים שיתנדבו להשתתף במחקר ע"י השימוש (הפאסיבי) בו.

חברת IBM ו- Grid יובילו את הצד הטכני של הפרוייקט בשיתוף קבוצה של מכוני מחקר נחשבים וחברות המתמחות בפיתוח ומחקר של תרופות וחיסונים. תוצאות המחקר, מתחייבות החברות, יועברו למשרד ההגנה האמריקאי לשימוש הציבור הרחב.

הנגיף הראשון שתנסה הקבוצה "לפצח" הוא נגיף האבעבועות השחורות, שעל אף שקיים חיסון עבורו לא קיימת תרופה המטפלת באנשים שנדבקו בו.

בין אלו שמתכננים להשתמש במערכת החישוב-המבוזר שתפותח, מעידה הקבוצה, תוכלו למצוא מכוני מחקר נחשבים ואוניברסיטאות שונות ברחבי העולם, דוגמת אוקספורד.

זהו אינו הפרוייקט הראשון הנעזר בכח-המחשוב העצום של גולשי-האינטרנט. אחד הפרוייקטים המפורסמים ביותר שהשתמשו בטכנולוגיה זאת הוא SETI@Home, תוכנה דמוית-שומר-מסך המנצלת את כח המחשוב של מיליוני-מחשבי-גולשים כדי לסרוק כמות עצומה של גלי-רדיו מהחלל. המטרה : למצוא חוצנים, כמובן.

ב- IBM מעריכים כי אם הפרוייקט יזכה לשיתוף פעולה מלא מצד הציבור תוכל החברה להעזר בכוח של כ- 1.1 קוודירליון חישובים בשניה (מי ינחש כמה אפסים יש במספר הזה ?) למען מטרה חשובה זאת.

את התוכנה ניתן יהיה להוריד באתר חברת Grid עם סיום פיתוחה. גירסה בסיסית-ניסויית שלה, תוכלו להוריד שם עוד היום. עם קצת מזל תוכלו גם אתם לומר בגאווה כי סייעתם למציאת התרופה לאבעבועות השחורות. בינינו, מה זה מגה וחצי בשביל מקום טוב בגן עדן ?
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by