ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מועצת העיתונות נגד הממשלה 

מועצת העיתונות נגד הממשלה

 
 
עינת חורשי

נשיאות מועצת העיתונות החליטה להתנגד לחוק סינון האתרים כיוון שאינו הכרחי ופוגע בזכות לפרטיות • וגם: מדוע קיים סיכוי משמעותי שמנגנון הזיהוי הביומטרי יחזור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
החוק פוגע בחופש הביטוי (צ' מתוך 'המטריקס')
 החוק פוגע בחופש הביטוי (צ' מתוך 'המטריקס')   
נשיאות מועצת העיתונות, בראשות השופטת בדימוס דליה דורנר, החליטה להתנגד לחוק סינון האתרים. לדברי מועצת העיתונות, החוק, בנוסחו הקיים, פוגע בחופש הביטוי, בזכות לפרטיות ובאוטונומיה של האדם.

בישיבת מועצת העיתונות ביום א', ה-9 במרץ, הבהירה המועצה כי היא סבורה שניתן להשיג את מטרות החוק בדרכים אחרות – על ידי הסדרים ולא על ידי חקיקה. לדוגמה, לאפשר למתחברים לאינטרנט לקבל אמצעים – על פי רצונם ובקשתם – לסינון אתרים וכמו כן להגביר את המודעות לנושא ולפרסם את קיומם של אמצעים כאלה.
 
 
בהקשר זה ציין איגוד האינטרנט הישראלי כי אף על פי שבאוסטרליה קיימת חקיקה דומה (חסימת אתרי פורנוגרפיה ואלימות), הרי שקיימים הבדלי גישה מהותיים בחקיקה בין שתי המדינות:
 
אוסטרליה
ישראל
מה עושה הממשלה בנושא?
הקמת מערך הסברה מאסיבי להורים, במסגרתו מכינה הממשלה את ההורים לתרחישים אפשריים באינטרנט - לדוגמה, מקרה בו זר יפנה לילד שלהם בצ`ט - ומסבירה להם מה עליהם לעשות במקרה כזה.
אין מערך הסברה או פעילות בנושא גלישה בטוחה.
מי משלם?
הממשלה נושאת בכל העלויות הכרוכות ביישום החקיקה
אנחנו. ספקיות האינטרנט יאלצו לממן את יישום התיקון לחוק (פניה לכל הלקוחות על מנת ליידע אותם על קיומם של אמצעי סינון, רישום המתנגדים לסינון, הקמת מאגר מידע ובו פרטי המבקשים להמשיך לגלוש ללא חסימה וכו`) ולא מן הנמנע כי יגלגלו את התשלום הלאה, לצרכנים.
מה המלכוד?
אין. גולשים שאינם מעוניינים בחסימה, צריכים לפנות מיוזמתם לספקית האינטרנט, וזהו.
כדי להסיר את הסינון, על הגולש להזדהות כבגיר. שר התקשורת הוא זה שיחליט על דרך לזיהוי בגירים על פי שיקול דעתו הבלעדי. כלומר, הגם שהתיקון לחוק אינו מתייחס עוד במפורש למנגנון זיהוי ביומטרי – שר התקשורת עשוי לחייב בכל עת הקמת מאגר טביעת אצבעות של המתנגדים לסינון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by