ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מכה נוספת להחלפות הקבצים ברשת 
 
 
מערכת חיים ברשת

החל מהחודש הבא עומד להיות עוד יותר קשה להחליף קבצים ברשת, לאחר שרשת דאלנט ב-IRC הודיעה כי היא עומדת לאסור על משתמשיה להחליף קבצי מדיה דרך השרתים שלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
היו ימים, אני אותם זוכרת...
 היו ימים, אני אותם זוכרת...   
כפי שניתן היה להבחין בחודשים האחרונים, החלפת קבצים ברשת נעשית קשה יותר מיום ליום. בין עשרות הקבצים המפוברקים אותם טורחים אנשי "החוק" להפיץ כדי להיאבק ברשתות ההחלפה, לבין התביעות המשפטיות שמפרקות את הצורה למקומות בהם נהגנו להחליף מוזיקה. והמצב לא משתפר, נהפוך הוא.

דאלנט, אחת מרשתות האירוח הותיקות ביותר לשיתוף קבצים, החליטה שלא להמשיך ולאפשר למשתמשיה ברשת ה-IRC להחליף ביניהם קובצי מדיה, והחליטה להחזיר עטרה ליושנה, לחזור למקורות ולשוב לקטע של צ'טים נטו, בלי החלפת קבצים.

רשת דאלנט, אחת מרשתות ה-IRC הגדולות והותיקות, שבהחלט יכולה לטעון כי היא האמא הרוחנית של שירותי החלפת הקבצים נאפסטר וקאזאה, הודיעה אמש כי החל בראשון במרץ, היא עומדת להחרים את ערוצי הצ'טים אשר משתמשים בשירותיה ומטרתם העיקרית היא הפצת קבצים.

במסר שפורסם באתר של דאלנט ביום שני בלילה, הודיעו מנהלי הרשת כי הם עומדים לאסור על משתמשים "להשתמש בערוץ ככלי עיקרי לשם העברת קבצים". בראיון מייל לאתר wired מסר אחד ממנהלי הרשת הידוע בכינוי MirclMax כי "משמעות העניין היא כי דאלנט היא רשת לצ'טים מבוססי אינטרנט ולא רשת להחלפת קבצים".

לדבריו "קיימים מספיק מקומות אחרים אליהם יכולים ללכת אלו המעוניינים למצוא\להחליף קבצים. דאלנט היא מקום אליו מגיעים אנשים שרוצים לצ'טט". אך זה המקום לציין כי מקומות כאלו (למי שרוצה להחליף קבצים) הולכים ומתמעטים.

דאלנט הוקמה בשנת 1994 ומאז אירחה אלפי ערוצים ומאות אלפי משתמשים המתחברים לרשת עבור מגוון פעילויות, ביניהן החלפת קובצי מדיה מכל הסוגים.
 
 
ומי הבא בתור? קאזאה המנייאק!

למרות שמנהלי דאלנט טוענים כי אין למדיניות החדשה שלהם שום קשר ללחץ משפטי בנוגע לתופעת הפיראטיות (שאולי הופעל עליהם ואולי לא), אין כל ספק כי הרשת מנסה לעשות כמיטב יכולתה כדי להימנע מהתסבוכות המשפטיות שהיכו ברשתות שיתוף הקבצים דוגמת נאפסטר, קאזאה ומורפיאוס.

עותקים פיראטים של אלבומים, סרטים, משחקים ושאר תוכנות עושים לרוב את הופעתם הראשונה על רשתות ה-IRC (במקרים רבים עוד לפני השחרור הרשמי לשוק). מייסד נאפסטר שון פאנינג שהוא מעריץ נלהב של רשת ה-IRC אמר בעדותו לוועדת הסנאט כי הוא הגה את נאפסטר כאשר בעיני רוחו עמד המודל של IRC.

הצעד החדש בוודאי עומד לכאוב לרבים מקרב מחליפי הקבצים. אתר IRCnews.com פרסם כי מנהלי דאלנט "קרוב לוודאי ייתקלו בהתנגדות כבדה לעניין" ועשויים בסופו של דבר למצוא עצמם "משחקים בחתול ועכבר" עם משתמשים שיסרבו להפסיק להחליף קבצים על גבי הרשת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by