ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
סקירה: Samsung YP-U3 

סקירה: Samsung YP-U3

 
 
עינת חורשי

YP-U3 הוא אמנם נגן סטנדרטי, אבל גודלו הזעיר והצבעים המרעננים גרמו לאנשים להתגודד סביבנו בקריאות "יו, איזה חמוד!" והפכו אותנו לכוכבי המסיבה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

תקציר:

סמסונג YP-U3. חמישה צבעים עליזים (צ': יח"צ)
 סמסונג YP-U3. חמישה צבעים עליזים (צ': יח"צ)   
בתוך חמש שניות מרגע שלקחנו לידינו את ה-YP-U3 של סמסונג התגודדו סביבנו אנשים: "תנו לראות, תנו לראות. איזה חמוד הוא, איזה יופי", הם קראו לנוכח הצבע המרענן והאוזניות החמודות, בצבע תואם לזה של הנגן. איכות השמע של ה-U3 טובה מאד, אבל הנגן עצמו סטנדרטי למדי ויש בו מגרעות שמצננות את ההתלהבות הראשונית.

יתרונות:
איכות שמע טובה, ממדים קטנים, צבעים שובבים, טייפ מנהלים

חסרונות:
תצוגה קטנה שדורשת גלילה ארוכה, אין אפשרות ל-shuffle, המגעים רגישים מאד – לפעמים יותר מדי

ציון סופי: 7.5
 

הביקורת

 
הנגן של סמסונג שבה את ליבנו מהרגע הראשון ולו בזכות פרט אחד: הצבע. כתם צבע ענק של ירוק מגניב וזוהר התפרץ מהקופסה וסובב אחריו הרבה ראשים. בהמשך התברר שלנגן יש גם נורת חיווי בכחול ערסי – הבהובים כחולים שעוררו את התעניינותן של החתולות בבית אבל בעינינו, ככל שעבר הזמן, ההבזקים הללו הפכו מעצבנים.

סמסונג YP-U3 הוא נגן קטן מאד. ממדיו 8x2.5x1.1 ס"מ (משמאל לימין: גובה, רוחב, עומק) ומשקלו 22.8 גרם. הירוק המגניב הוא רק אחד מחמישה צבעים (כחול, ורוד, ירוק, שחור ולבן), שמגיעים כזיכרון פלאש בנפח 1GB.

ה- YP-U3 מגיע עם זוג אוזניות בצבע תואם לזה של הנגן. מדובר אמנם באזניות קטנות וסטנדרטיות, מאלו שתוחבים לתוך האוזן, אבל אנחנו לא הסתדרנו איתן ולאחר זמן מה הן הציקו לנו באוזן ואף הכאיבו. איכות השמע טובה מאד: רוב הזמן אמנם הסתפקנו בעוצמה בדרגה 9 (ניתן להגביר את הווליום עד דרגה 40) אך גם כשהגברנו את העוצמה, לא נשמעו "רעשים לבנים" ומטרידים.
 

ממשק מינימליסטי ורגיש

סמסונג YP-U3. מחברים למחשב ומטעינים באמצעות לשונית נשלפת (צ': יח"צ)
 סמסונג YP-U3. מחברים למחשב ומטעינים באמצעות לשונית נשלפת (צ': יח"צ)   
כמו הנגן, גם הממשק מינימליסטי ככל שניתן - בחלקו העליון יש חמישה מגעים: שני כפתורי שליטה בווליום (להגביר ולהנמיך), שמתפקדים בעת הצורך כדפדוף למעלה ולמטה, שני מגעי שליטה בשירים (להעביר לשיר הבא ולהחזיר לשיר הקודם) שמתפקדים גם כ-Enter ומקש Backspace או Esc, וכן משטח שלחיצה עליו תחזיר אתכם שלב אחד אחורה בתפריט. אלה המגעים העיקריים – ואנו בכוונה מתייחסים אליהם כ"מגעים" ולא "מקשים" כיוון שהם חלקים לגמרי ואינם בולטים מעל למשטח הנגן עצמו.

בצידו של הנגן כפתורי-מגרעות נוספים המספקים פיצ'רים הכרחיים אחרים – כפתור Hold שימנע מלחיצות מקריות להחליף לכם את הבחירה, ומקש הקלטה (טייפ מנהלים, ולא הקלטה מהרדיו).

יש היגיון במינימליזם הזה, עד שזה מגיע לנוחות השימוש. המגעים של ה-U3 רגישים מאד ומספיקה טפיחה קלה כדי לבצע את הפעולה שאתם רוצים. אנחנו לא אומרים שצריך להיאבק בנגן כדי לבצע בו פעולות אבל מצד שני, אם שכחתם בסיום כל פעולה להחזיר את הנגן למצב ה-Hold תגלו מהר מאד שמספיק להעביר את היד על הנגן במטרה לנקות ממנו אבק, כדי שהוא יחשוב שמדובר בכוונון עוצמת השמע.

את הנגן מחברים למחשב כמו דיסק און קי, באמצעות לשונית נשלפת, וכך גם מטעינים אותו (פעולה המלווה באותם אורות כחולים מהבהבים). יש שאוהבים את השיטה הזו, שחוסכת כבלים, ויש שסולדים מהצורך לשמור את הנגן קרוב למחשב (החיבור למחשב מחליף את המטען הסטנדרטי), או חוששים מהלשונית הדקה שנראית כאילו בכל רגע תשבר. לטעמנו הבעיה היתה דווקא באופן חיבור הלשונית למחשב – כשחיברנו את הנגן למחשב האישי הוא התחבר כשהמסך כלפי מטה; כשחיברנו אותו למחשב הנייד, המסך הופיע הפוך ושוב לא יכולנו לקרוא את התצוגה.
 
 

מסך קטן, ניווט ארוך

סמסונג YP-U3 - מסך קטן (צ': יח"צ)
 סמסונג YP-U3 - מסך קטן (צ': יח"צ)   
התמיכה בעברית בעייתית. ה- YP-U3 יודע לקרוא עברית - אבל מציג אותה הפוך, משמאל לימין. אפשר להסתדר עם זה בדוחק, אבל כשהגענו לשירים בעלי שמות ארוכים המצב נעשה בלתי נסבל.

בנוסף, המסך קטן ומציג את רשימת השירים ברזולוציית 128x64, מה שאומר שאם שמרתם בנגן מספר רב של שירים, תגלו עד כמה הניווט ביניהם יכול להפוך למייגע ועד כמה הגלילה ארוכה. קחו בחשבון שאין אפשרות לשמוע שירים באופן אקראי (shuffle). אותנו, לדוגמה, מעצבן לשמוע שירים להקה אחרי להקה, כאילו מדובר במסדר צבאי.

פרט להשמעת השירים, יש בנגן רדיו וכן מצב הקלטה. איכות השמע ברדיו טובה, אבל המעבר בין התחנות לא ממש נוח: כאשר טפחנו על הנגן כדי לעבור הלאה בסולם התחנות, ה- YP-U3 התעכב מדי פעם על תדר שנדמה היה לו שהוא קולט טוב יותר, כשבפועל לא תמיד כך היה.

באופן כללי, איכות ההקלטה טובה. עם זאת, ישנו מרחק אופטימלי שראוי להישאר בו. הקלטה קרובה מדי תותיר אתכם עם רעשים עודפים, לדוגמה קולות נשימה; לעומת זאת הקלטה ממרחק רב (אנו הערכנו אותו בכ-30 ס"מ. כן, זה לא הרבה) לא תניב תוצאות, אלא אם כן הדובר ניחן בקול חזק ורם.
 

גרור ושמור

סמסונג YP-U3: בקצה הנגן יש חיווי כחול מהבהב (וערסי במקצת)  (צ': יח"צ)
 סמסונג YP-U3: בקצה הנגן יש חיווי כחול מהבהב (וערסי במקצת) (צ': יח"צ)   
הנגן מגיע עם דיסק התקנה ובו תוכנת ניהול שירים. ההתקנה ארכה מספר דקות, כשבסופן התבקשנו לבצע סריקה שאמורה למפות את המחשב שלנו ולהעביר באופן אוטומטית לתיקיית My PC את כל השירים שנמצאים בו. אנו, החשדנים מטבענו, העדפנו לוותר על הרעיון. אולי זו הסיבה שהעברת השירים לא התבצעה בצורה אינטואיטיבית (כשאינטואיטיבי, מבחינתנו, זה Drag & Drop) ונאלצנו להציץ בספר שמגיע עם הנגן.

אין כל צורך להשתמש בתוכנת הניהול שמגיעה עם הנגן, אלא אם אתם רוצים לרכוש שירים דרך החנות של סמסונג, או לצרוב דיסק ואין לכם תוכנת צריבה. דרך פשוטה הרבה יותר להעביר שירים לנגן וממנו, היא באמצעות שיטת "גרור וזרוק" (Drag & Drop) האהובה: פותחים את חלונית הכונן של הנגן במחשב, וגוררים את השירים הרצויים לתיקייה הראשית. אם אתם רוצים לבנות לעצמכם רשימות שירים, גררו את התיקייה ובה הרשימה – על תכולתה - לחיץ המיועד לרשימות השירים. באופן דומה, כדי להעביר אליכם למחשב קבצי קול שהקלטתם, גררו אותם מתיקיית ה"הוקלטו" למחשב. הנגן תומך בשירים וקבצי קול בפורמט mp3, wma, asf ו-ogg.
 
לטעמנו, Samsung YP-U3 מתאים בעיקר למי שמעדיפים נגן מוזיקה נטו, ולא משתמשים באופן תדיר בפיצ'רים נלווים כמו רדיו או טייפ מנהלים. הגם שהוא סטנדרטי, מרגע שלומדים להסתדר איתו ולעקוף את המגרעות, ה-YP-U3 הוא נגן מוזיקה יעיל.
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by