ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
האינטרנט הזה יכול להרוג 
 
 מי יודע מה באמת קורה שם. צ`אט   
 
מערכת חיים ברשת

קהילה וירטואלית זכתה לצפות בהתאבדות בשידור חי של אחד מחבריה במהלך שיחה סוערת בצ'אט. אחיו של המתאבד: לחברי הקהילה אחריות למותו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ברנדון ודס, פריק מחשבים אמריקאי כבן 21, התאבד בשבוע שעבר באמצעות קוקטיל סמים קטלני במהלכו של צ'אט סוער עם חבריו הוירטואליים.

חדר הצ'אט המתארח באתר אמריקאי מצליח, משמש קבוצה של חברים קבועים, המכירים אחד את השני באופן וירטואלי בלבד אך כנהוג במסגרות שכאלו, נוצרו בין חבריו קשרי-ידידות עמוקים ובין חלק גם קשרי-יריבות ושנאה.

ברנדון, שבילה שעות רבות בצ'אט המדובר, החליט סופית על ביצוע התאבדות לאחר שיחה סוערת בצ'אט הנוגעת לסמים ואלכוהול. תעתיק של שיחותיו האחרונות של ברנדון בצ'אט הראו, כי את המתכון להכנת הקוקטיל קיבל בצ'אט. בנוסף נמצאו בתעתיקים, לזעזוע המשפחה, גם עידוד לברנדון, מצד מספר חברי-קהילה, לקחת את הקוקטיל הקטלני.

"בלילה בו התאבד התפאר ברנדון בצ'אט בכך שהוא עמיד לסמים", סיפרו חברים בצ'אט, "אמרתי לכם שאני קשוח", היו המילים האחרונות שכתב לפני שאיבד את הכרתו, העידו כמה מהם.

"אנחנו יודעים שחבריו הוירטואליים של ברנדון נכנסו לפאניקה כשחשדו שהוא באמת מתכוון לעשות מה שהוא כותב, וכמה ניסו להתקשר לסלולרי שלו ולאמבולנס" אומרת אימו של ברנדון. אחיו, מאידך, אמר כי הוא מעוניין להעמיד לדין כמה מחבריו לצ'אט בגין סיוע להתאבדות.

הקהילה קיבלה בהלם מוחלט את דבר מותו של ברנדון. יום לאחר ההודעה העלו מספר חברים אתר המוקדש לזכרו וכולל דברי הספד של רבים מהם.

הסיפור, שפורסם בהרחבה בארה"ב, עורר שוב את הויכוח בנושא פיקוח על קהילות מקוונות, נושא הידוע כבעייתי וכמסובך במיוחד לביצוע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by