ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט: בעתיד לא תהיו צריכים פיפי 
 
 רות סירקיס על מסך מגע. חלק מהמטבח הדיגיטלי   
 
מערכת חיים ברשת

בדגם החדש של בית העתיד הדיגיטלי של מיקרוסופט שכחו דבר אחד: חדר שירותים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט הקימה גם השנה, כבכל שנה כמעט בעשור האחרון, את "בית העתיד", כפי שמיקרוסופט רואה אותו. הפעם הבית, בניגוד לשנים קודמות, לא רק מציג טכנולוגיות דמה הנמצאות בפיתוח, אלא טכנולוגיות ומוצרים שכבר קיימים ופועלים. חלקם אף משווקים בהצלחה לקהל הרחב.

הבית, דגם ממשי בגודל אמיתי, כולל חדרי שינה, סלון, ומטבח מרובה שכלולים, כמעט כל מה שדרוש בכדי לגור בבית-חכם-באמת . כמעט - משום שמיקרוסופט שכחו לשים בו שירותים.

בבית עצמו, תוכלו למצוא טכנולוגיות מלהיבות אך-לא-בטוח-ששימושיות: דלת כניסה הכוללת מסך המציג את כתובת הבית ומאפשר למבקרים להשאיר הודעות לבעלי הבית ומסכי מגע מפוזרים על הקירות ומיועדים להעברת הודעות בין המתגוררים בו. דלת הבית נפתחת באמצעות זיהוי ביומטרי (למשל קריאת רשתית-העין של הנכנס) כתחליף למפתח ומערכת סטריאו המחוברת לכל הבית כך שהדיסק המושמע בחדר שלך "רודף" אחרייך לכל חדר שתלך אליו, כולל המקלחת.

הטלוויזיה, התאורה, המזגן והתריסים החשמליים נדלקים ומתכווננים בהתאם לתוכניות מוגדרות מראש, דוגמת "ערב מול הטלוויזיה". המקרר יודע בדיוק את תכולתו ואף מסוגל לזהות מוצרים שפג תוקפם, ולהמליץ על קניית חדשים. מתכונים שהורדתם מהאינטרנט יוקרנו על לוח מיוחד במטבח בכדי שתוכלו לבשל ולעקוב אחר הוראות המתכון בו זמנית.

מרבית הטכנולוגיות, לא פותחו ע"י מיקרוסופט בלעדית, אך חתומות בהסכמי הפצה ושיתוף שונים עם מיקרוסופט.

המצחיק הוא, שעם כל הפיתוחים המלהיבים "של העתיד" שכחו מיקרוסופט את אחד מיסודות הבית הבסיסיים ביותר: חדר הנוחיות. מצד אחד תוכלו אולי לגרום למקרר שלכם לדבר, אבל בשביל פיפי תאלצו להשאיר לדיירי הבית הודעה על מסכי-המגע-הדיגיטליים שיצאתם לרגע, לפתוח את הדלת באמצעות המזהה-הביומטרי, לצאת החוצה ולחפש עץ.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by