ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
גוגל יתרגם לעברית 
 
 ממשקי התרגום לעברית ולערבית   
 
עידו קינן

אחרי גיור מנוע החיפוש וסרגל הכלים, עובדים בגוגל על שירות תרגום לעברית (וגם לערבית); בחברה מאשרים אך עדיין מסרבים לפרט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תרגם עמוד זה. שירות התרגום לאנגלית
 תרגם עמוד זה. שירות התרגום לאנגלית   
גוגל ממשיך להתקדם לעבר דוברי השפות השמיות. הגירסה העברית של מנוע החיפוש מזמן עובדת, לאחרונה הושקו גירסאות בטא של סרגל הכלים בעברית ובערבית, ועכשיו עובדים שם על שירותי תרגום אתרים לשתי השפות הללו.

בגוגל כבר קיים שירות תרגום אתרים, שנעשה באמצעות תוכנה וללא מגע יד אדם. בשלב זה מוצעים תרגומים לאנגלית בלבד, מן השפות צרפתית, גרמנית, איטלקית, ספרדית ופורטוגזית. לצד תוצאות החיפוש של אתרים בשפות הללו, מוצג לינק "[ Translate this page ]". לחיצה עליו מעלה את העמוד כשהוא כבר מתורגם.

בעמוד ההסבר על שירותי התרגום, נכתב כי "גוגל עובד על תמיכה בשפות אחרות, ויציג אותן ברגע שהתרגום האוטומטי יעמוד בסטנדרטים שלנו. קשה לחזות כמה זמן זה ייקח, היות שהבעיה היא מורכבת, ולכל שפה יש את האתגרים הייחודיים שלה".
 
 
לחיים ברשת נודע, כי גוגל עובדת על שירותי תרגום לערבית ולעברית. ממשקי השירותים כבר קיימים, אולם השירותים טרם הושקו. נראה שהשירות העברי שימש לתרגום עמודי ההסבר על סרגל הכלים העברי. אם נכון הדבר, יש לגוגל עוד הרבה מה לשפר בשירות: בעמודים מוצגים משפטים כמו "הסכם של שימוש סיפק בשפת אנגלית יצרה את ההסכם הרשמי של השימוש שלך מGoogle Toolbar. עבור נוחות זמן, אתה יכול ללחוץ כאן להציג את הגירסת עברית , אף על פי ש באירוע של כלשהו התנגשות בין הגירסת עברית והגירסת אנגלית, הגירסת אנגלית תשלט".

תרגום תנאי השימוש עצמם אפילו יותר מצחיק, משום שהוא נכתב באנגלית-עורכדינית (ניב בו משתמשים עורכי דין ואנשי משפט בלבד, ואינו מובן לבני תמותה). כך, יכולים להופיע משפטים כאלה: "אתה יודע שלגוגל ושאר צד שלישי יש הזכות המלאה, לכנות בשם ולעניין את סרגל הכלים של גוגל, נובע מכך, או תוכנה מסופקת דרך או יחד עם סרגל הכלים של גוגל, גם בלי הגבלות של כל זכויות קניין רוחני".

מנהל יחסי הציבור של גוגל, נייט טיילר, אישר את פיתוחם של שירותי התרגום אולם סירב לפרט: "אני מתנצל, אבל כמדיניות, גוגל לא מכריזה מראש על מוצרים ושירותים חדשים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by