ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מסתבר שזה הווירוס המהיר בעולם 
 
 
מערכת חיים ברשת

וירוס המחשבים אשר היכה בשבוע שעבר בשרתי אינטרנט ברחבי העולם, האט את התנועה העולמית ואף הצליח להעיף את דרום קוריאה מהרשת זכה לתואר הוירוס המהיר של כל הזמנים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
וירוס התולעת אשר היכה בשבוע שעבר ברשת האינטנרנט זכה, כך מסתבר, בתואר המפוקפק של הוירוס בעל זמן ההתפשטות המהיר ביותר בהיסטוריה של עולם המחשבים, כך לפחות טוענים מומחי אבטחה.

אנליסטים שניתחו את ההתקפה הצליחו להראות כי לתולעת לקח בסך הכל עשר דקות כדי להתפשט ברחבי העולם כולו. בשיאה אשר אירע ב-25 בינואר, גרמה התולעת להאטת תעבורת הרשת והצליחה אף למוטט את רשת האינטרנט בדרום קוריאה, המדינה המרושתת ביותר בעולם.

המומחים אמרו כי המתקפה האחרונה מהווה "אבן דרך חשובה באבולוציה של תולעי המחשב", והזהירו כי סוג זה של וירוסים יכול בהחלט להיחשב מעתה כ"כלי עבודה סטנדרטי המהווה חלק מאוסף הנשקים העומד לרשותו של האקר המחשבים".


הייתה זו תוכניתנו: ביעף

הדו"ח אשר פורסם ע"י הארגון לניתוח מידע אינטרנטי (CAIDA) מאפשר להבחין כיצד התפשטה התולעת ספיר במהירות על גבי הרשת. הקוד הופיע לראשונה על הרשת בשעה 05:30 שעון גריניץ', ביום שבת ה-25 בינואר. הוירוס ניצל פרצה ידועה בשרתי SQL של מיקרוסופט ולא תקף מחשבים ביתיים.

כאשר החל הוירוס לשכפל עצמו הוא הכפיל את גודלו בכל שמונה וחצי שניות. בתוך למעלה מעשר דקות הוא פגע בלמעלה מתשעים אחוז מהשרתים שהיו רגישים למתקפה.

בשיאו, אשר אירע לאחר כשלוש דקות מתחילת הפצתו, ביצע הוירוס למעלה מ-55 מיליון סריקות מחשבים בשניה על גבי רשת האינטרנט. למרבה המזל, לא הכיל (הפעם) הוירוס ראש נפץ של קוד זדוני – מערך של פקודות מחשב המיועדות לפגוע במחשב עליו הן מורצות.

במקום קוד זדוני, מהרגע שהוירוס התקיף שרת מסוים, הוא החל לשלוח בקשות מידע החוצה באופן רנדומלי לכתובות אינטרנט אחרות, במטרה למצוא מחשבים אחרים להדביק.


קטן ואגרסיבי

הוירוס השפיע על לפחות 75,000 מחשבים נשאים, ואולי יותר מכך, טוענים המומחים, וגרם לשורה של קריסת רשתות ולתוצאות לוואי כגון ביטול טיסות ובעיות עם מכשירי כספומטים. הוירוס הופץ במהירות גבוהה פי שתיים מאשר וירוס "הקוד האדום" אשר תקף ביולי 2001 למעלה מ-300,000 מחשבים.

מהירות ההתקפה היא חלק מהסיבה לכך שלוירוס הייתה השפעה כה גדולה בזמן כה קצר. הדבר אירע בשל העובדה שהוירוס הכיל אמצעי סריקה פשוט ומהיר של מנת למצוא מחשבים בעלי רגישות, בקובץ שגודלו היה 376 בייטים בלבד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by