ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הוט תובעת את בזק 

הוט תובעת את בזק

 
 
מחשבים נענע 10

חברת הכבלים מאשימה את בזק ובזק בינלאומי בריגול תעשייתי, הפרת רשיונות וניצול לרעה של כוח מונופוליסטי, ותובעת 30 מיליון שקלים. תגובת בזק: "מדובר בתעמולה חסרת בסיס"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לוגו HOT
 לוגו HOT   
חברת הוט הגישה היום תביעה אזרחית בהיקף 30 מיליון שקלים נגד החברות בזק ובזק בינלאומי. בתביעה טוענת הוט כי "מונופול בזק שם לו למטרה לפגוע בקבוצת HOT והוא מנהל נגדה מלחמת חורמה על מנת לסכל את חדירתה לשוק הטלפוניה הקווית. בזק והחברות הבנות הנשלטות על ידה נוקטות באמצעים המנוגדים להוראות הדין, תוך הפרת הוראות רישיונות משרד התקשורת, חוק התקשורת, חוק ההגבלים העסקיים ודינים נוספים".

היקף ההפסדים שנגרמו להוט כתוצאה מפעולותיהן של בזק ובזק בינלאומי, עומדים, לטענת החברה, על 41 מיליוני שקלים.
 

הטענות: ריגול תעשייתי, ניתוק מנויים והפרת רשיון

 
לפי אחד הסעיפים בכתב התביעה, "במהלך השנים 2005-2007, נהגו נציגים של בזק בינלאומי לפנות באופן שיטתי לנציגי מכירות של HOT במטרה לקבל מהם שלא כדין מידע אודות לקוחות בתמורה למתן טובות הנאה שונות. בנוסף, פעלה בזק בינלאומי בדרכים פסולות נוספות על מנת להשיג פרטי לקוחות של HOT, בין היתר על ידי השתלת "סוכן כפול" מטעם בזק בינלאומי במשרדי HOT". הוט אומדת את הנזק שנגרם לה בעניין זה בסך של 2 מיליון שקלים.

טענה נוספת כלפי בזק בינלאומי נוגעת לניסוי שערכה החברה באספקת שירותי טלפוניה לעסקים על גבי פס רחב. לטענת הוט, הפרה בזק בינלאומי את רשיון הניסוי ובכך גרמה לה לנזקים בהיקף של 850 אלף שקלים.

טענה נוספת של הוט נוגעת לניתוק מנוי הטלפון שלה מרשת "בזק". על פי כתב התביעה: "בימים 17-18.5.06, במהלך עיצומי ועד העובדים של בזק, היו מנויי HOT מנותקים מרשת בזק במשך כ-34 שעות. הממונה על הגבלים עסקיים ניהלה נגד בזק חקירה במהלכה נתפסו חומרים ונחקרו מנהלים בכירים בבזק. בהחלטה נדירה מיום 24.12.07 קבעה הממונה על ההגבלים העסקיים, כי בהתנהלותה בפרשה ובאירועים שקדמו לה, ניצלה בזק לרעה את מעמדה כמונופולין ובכך נגרמה ל-HOT פגיעה תדמיתית קשה עקב הצגת הרשת שלה כבלתי אמינה". HOT אומדת את הנזקים שנגרמו לה בפרשה זו בסך של קרוב ל-13 מליון שקלים.

הטענה האחרונה והגדולה ביותר מבחינת היקף הנזקים הכספיים שנגרמו לכאורה ל-HOT עוסקת בהתניית קבלת שרותי ה-ADSL באחזקת קו טלפון, התנייה שנאסרה על בזק בשבוע שעבר בהוראת שר התקשורת. כך נטען בכתב התביעה: "בניגוד לרישיון משרד התקשורת וחוק התקשורת, בזק מתנה את רכישת שירותי הגישה ל-ADSL באחזקת קו טלפון ובהתחייבות לתקופת זמן גם אם הלקוח אינו מעוניין בביצוע שיחות, וזאת למרות שאין מניעה הנדסית לספק כל אחד מן השירותים בנפרד. בכך יוצרת בזק חסם מעבר לשירותי הגישה לאינטרנט ולשירותי הטלפון של HOT במשך כל תקופת ההתחייבות של הלקוח בשירותי ה- ADSL". הוט מעריכה את הנזק שנגרם לה כתוצאה ממדיניות זו בלמעלה מ-25 מיליוני שקלים.
 

בזק: "מדובר בתעמולה חסרת בסיס"

בזק הגיבה להאשמות בהכחשה גורפת: "אין כל הפתעה בכך שחברת הוט שוב בחרה בנתיב התעמולה חסרת הבסיס בבואה להתמודד עם התחרות. הפעם נקט מונופול הכבלים בדרך נלוזה במיוחד, כאשר ערב פרסום מסקנות וועדת גרונאו, הוא טוען טענות שהן לא יותר מגיבוב של האשמות ממוחזרות וחסרות כל בסיס או קשר למציאות, כל זאת בניסיון לפגוע בבזק בכל מחיר. בזק בטוחה שהציבור וקובעי המדיניות יודעים להבחין בין תעמולה זולה כמו זאת של הוט, לבין המציאות", מסרה לנו החברה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by