ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מועצת העיתונות מגויסת לקרב 

מועצת העיתונות מגויסת לקרב

 
 
עינת חורשי

נשיא איגוד האינטרנט פנה לשופטת בדימוס דליה דורנר, נשיאת מועצת העיתונות, כדי שזו תפעל למען "ביטול הצעת חוק הפוגעת בזכויות יסוד בסיסיות של משתמשי האינטרנט בישראל". הנושא יעלה לדיון ביום א' הקרוב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רימון לוי, נשיא איגוד האינטרנט הישראלי (צ': ליאור דיין)
 רימון לוי, נשיא איגוד האינטרנט הישראלי (צ': ליאור דיין)   
איגוד האינטרנט הישראלי פנה למועצת העיתונות, על מנת שזו תפעל למען ביטול "הצעת חוק 892" - התיקון לחוק התקשורת שיחייב את ספקיות האינטרנט לצנזר מראש אתרים בעלי תוכן לא הולם. רימון לוי, נשיא איגוד האינטרנט הישראלי, טען בפני השופטת בדימוס דליה דורנר, נשיאת מועצת העיתונות, ובפני אבי וינברג, מזכ"ל המועצה, כי הצעת החוק פוגעת בזכויות יסוד בסיסיות של משתמשי האינטרנט בישראל.

"זכותו של כל מבוגר לצרוך תכנים שאינם אסורים על פי חוק. זכות זו מעוגנת בפסיקת ביהמ"ש העליון כחלק מחופש הביטוי. זכות זו תימנע ממשתמשי האינטרנט הרבים, כאשר תוטל עליהם חובת הסינון כברירת מחדל לכל אלה שלא יהיו מעונינים להזדהות מול ספק האינטרנט ולבקש אינטרנט חופשי ממגבלות", אמר לוי.
 
 
לוי פנה למועצת העיתונות כיוון שלטענתו, סינון התכנים ייפגע גם במערכת העיתונאים המקוונת. כך למשל, מדגים לוי, כתבות בנשואי מין שיפורסמו בערוצי הבריאות, ייחסמו וכן עשויים להיחסם תכנים עיתונאיים לגיטימיים נוספים.

טקסטים עיתונאיים לגיטימיים יסוננו

חשוב לציין כי כבר עתה, התוכנות לסינון אתרים שמציעות ספקיות האינטרנט ללקוחותיהן, אינן חוסמות תכנים לגיטימיים. ספקיות האינטרנט אף מדגישות באתריהן כי התוכנות בוחנות את תכניו של כל אתר בפני עצמו. לדבריהן, הבינה המלאכותית בה נעשה שימוש יודעת להבדיל בין עמודים אינפורמטיביים המאפיינים כתבות עיתונאיות ואתרי מידע (למשל, אתרים נגד אלימות, אתרים בנושאי מין בטוח, פורומי ייעוץ להומואים וכו') לבין אתרי פורנוגרפיה, אתרים שעניינם אלימות ועוד.

עם זאת, התיקון לחוק כפי שעבר בהצבעה ראשונה בכנסת, לא מגדיר קריטריון ברור וחד משמעי להבחנה בין אתרים בלתי הולמים לבין תכנים שאינם כאלו, וכמו כן טרם קבע כיצד יסוננו התכנים בפועל. לפיכך קיימת כרגע האפשרות כי ייחסמו גם תכנים עיתונאיים, כפי שחזה לוי.
על פי התיקון לחוק, מי שבידו האחריות לקבוע מהם החומרים והתכנים אליהם תיחסם הגישה הוא שר התקשורת. כמו הצעת החוק, שחלקים רבים ממנה נותרו מעורפלים (למשל, באילו אמצעים תתבצע החסימה), גם שר התקשורת אינו ממהר לפזר את הערפל ולספק תשובות שירגיעו את המתנגדים.

חקיקה, ובוודאי חקיקה המטילה מגבלות והכבדות על הציבור, צריכה להיעשות רק במקרים בהם אין פתרון מעשי אחר לבעיה בתוך מסגרות החקיקה הקיימת. זה אינו המצב במקרה זה", אומר לוי, ומסכם: "הצעת החוק פוגעת בחופש הביטוי".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by