ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
סלח לי, אתה והפלאפון שלך מעיקים לי על החיים 
 
 
מערכת חיים ברשת

לחשמל את מי שמדבר בקול רם מדי, לתת לו לנשוף לתוך פומית, להשתמש בנקישות - הנה כמה רעיונות ראשוניים בניסיון להלחם במגפת האנשים שצועקים לתוך הסלולרי שלהם באמצע החיים שלנו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
טלפונים סלולריים הולכים והופכים למטרד חברתי ככל שהזמן עובר. בעוד שלדידו של המשתמש הם נעשים נוחים יותר, קטנים יותר, זולים יותר, כך לדידם של האנשים סביבו צלצולם נעשה חזק יותר (40 פולי? מיליון פולי?), הם נכנסים לכל סיטואציה חברתית ומשתלטים עליה. בבתי הקולנוע כבר יש מי שעונה לצלצול "כי אולי זה משהו חשוב". על נסיעת אוטובוס בלי שיחות בלתי פוסקות כבר מזמן ויתרנו.

עיתון ה-Economist מדווח כי חברת Ideo, שמתמחה בעיצוב תעשייתי, ואחראית בין השאר על סיפורי הצלחה כמו ה-Palm V, העכבר המקורי של מיקרוסופט ואחרים, מנסה עכשיו להצית דיון בשאלה - האם אפשר, בדרך טכנולוגית, להפוך את הסלולריים למטרד קטן יותר?

בסדרה של אבטיפוסים ניסויים להחריד, ניסו אנשיה של Ideo לתת כמה רעיונות ראשוניים. למשל ה-SoMo1, שמיועד ל"עבריינים מועדים", שולח זרם ההולך ומתגבר ככל שקולו של המשתמש רועם יותר. ה-SoMo2 נותן לך יכול לדבר בלי לדבר, על ידי שימוש במקלדת כדי להפיק צלילים מסינתיסייזר. הדגם השלישי דורש מהמחייג לנשוף לתוך פומית בעת החיוג, ועל ידי כך לגרום לשאלה "האם אני ב-א-מ-ת צריך להתקשר עכשיו?" להפוך למהותית יותר.

ה-SoMo4 משתמש בנקישה על גב המכשיר, העוברת אל מקבל השיחה, כדי לעזור למקבל להבין כמה דחופה השיחה, אם בכלל. ה-SoMo5 מאפשר לך לשלוח רעשים מפריעים למי שמפריע לך בעצם קיום השיחה שלו.

לא מדובר בניסיונות מסחריים, אלא רק בכיוונים ראשונים למחשבה. ניסיון לעורר דיון. הניסיון הזה כבר זכה להערכת הסוכנות לענייני תרבות ביפן, שהעניקה לחברה פרס על תרומתה החדשנית לעולם טוב יותר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by