ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הגולשים מתבקשים לעבור לדום 
 
 
צביקה בשור

מותו של אילן רמון היה האירוע הלאומי הראשון בתולדות הרשת הישראלית. בטוקבקים, באתרי הנצחה ובפורומים - כך ביכה הגולש העברי את האובדן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שלום, חבר
 שלום, חבר   
מה היה בו, באילן רמון, שלכד את הלבבות. יש שיאמרו כי האיש היה גיבור. יש מי שאמר כי היתה זו החילוניות הלא צבאית שלו שהפכה אותו לאחר. הציניקנים יאמרו שהוא היה האיש הכי קונצנזואלי בעולם, איש שפשוט לא עצבן אף אחד. ובכל מקרה, מותו בטרם עת של אילן רמון היה אירוע שפרט על הנימים הנכונים בנפשנו הקולקטיבית.

לרשת העברית היה מותו של רמון יותר מעוד אירוע אחד מעציב במסכת הארוכה של אירועים מעציבים. לדידה של הרשת העברית היה מותו של רמון האירוע הטראגי הלאומי הראשון. הרשת בישראל, שנולדה מתוך רצח רבין, מעולם לא הגיבה באופן רגשי כל-כך, בהיקף נרחב כל-כך ובמהירות רבה כל-כך, כפי שהגיבה מהרגע בו נודע כי אבד הקשר עם המעבורת קולומביה.

בתוך יממה אחת בלבד צמחו אתרים ההנצחה השונים כפטריות אחרי גשם ראשון. האתרים המסחריים העלו את מרכולתם ראשונים כמובן. בנענע בחרו להפנות את מצוקת הגולשים לפורום "תעופה וחלל", שהוצף מאז בעשרות רבות של הודעות קורעות לב. הכתבה המתגלגלת על גורל המעבורת משכה אליה כניסות בכמות חסרת תקדים, שלא לדבר על כמות התגובות המדהימה. במשך היום הוקדש העמוד הראשי של האתר לסיפורו של רמון, ובערב עלה גם אתר בו יכולים הגולשים להביע תנחומים.
 
 
בוואלה זכו הכתבות שהרכיבו את האתר לזכר רמון לכאלף תגובות. הכתבה על גורל המעבורת זכתה בעוד אלפיה. פורום התנחומים מכיל עוד יותר מאלף הודעות נהי וניסיונות לנחם ולהתנחם. ב-ynet - עוד כמה אלפי תגובות.

אחריהם הגיעו האתרים הפרטיים. אתר "הגיגים", שביומיום מתעסק בהגיגנות קלה ובסרטי בורקס, פתח מקום לגולשים להביע תנחומיהם, ועל אך הזירה שכוחת האל, הגולשים באו. האתר ramon-ilan.up.co.il החרה-החזיק אחרי מודל התנחומים. והיו מי שסתם רצו להנציח בכמה תמונות. והיו עוד כאלה. והיו עוד.

סוכנות הידיעות הלמו כבר בדקה, ויש מי שרכש את הדומיינים ilanramon.co.il ו-ilanramon.org.il.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by