ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
קריאת אופי סוג ז' 

קריאת אופי סוג ז'

 
 
הילה בקמן

נעליים לאורך המאה, שמלות כלה מכוערות במיוחד, משוררים נוירוטיים, אנשים מורעלים ואתר אחד שזוכר את הקולומביה – אתרי השבוע

 
 
 
 
 
 
 
 
 

אסון הקולומביה – שלב אחרי שלב

 
אתמול הסתיים מסעה של מעבורת החלל קולומביה באסון. חברי הצוות שהיו על המעבורת, ובכללם האסטרונאוט הישראלי הראשון אילן רמון, מצאו את מותם מעל שמי העיירה פלשתין שבטקסס. הבלוג של סטיבן מקלאפלין מכסה באופן מקיף את האסון. מכיל מידע חדשותי, חומר רקע, תרחישים אפשריים וקישורים רלבנטיים.
 

הולכים אחורה

 
הנעליים הן לא רק פריט שימושי, הן גם משקפות את התשוקות המשתנות, תפיסות העולם, והאידיאלים של התרבות שלנו, והן תמיד אומרות משהו על מי שאנחנו, מה אנחנו עושים, איפה היינו ולאן אנחנו הולכים. כך לפחות טוענים ב - Solemates, שמזמין אתכם להצטרף למסע תרבותי במאה ה-20 דרך ההיסטוריה המלאה של הנעליים, החל משנות ה-1900 עד שנות ה-1990.
 

כנראה שיש לה אופי טוב...

 
אל הביטוי 'יפה ככלה ביום כלולותיה', כדאי להתייחס קצת יותר בספקנות. כשמגיע סוף סוף היום החגיגי והמיוחל שלו מחכות בנות בציפייה דרוכה מאז שהן ילדות קטנות, ההתרגשות לעתים מעבירה אותן על דעתן. ארכיון שמלות הכלה המכוערות מציג את התוצאות העגומות ביותר של התופעה הזאת. הארכיון מחולק לקטגוריות של טעם רע בדוגמאות, בצבע, בצורה ועוד, וכולן מלוות בהערות מרושעות.
 
 

תראה לי ואומר לך מי אתה

 
באחד המדורים הקודמים פרסמנו אתר שמציע 'קריאת תחת', וחשבנו שזה הסמן הקיצוני של הידוענים ומאבחני האישיות למיניהם. מסתבר שלא. התורה שמציג Lingam Gnosis אומרת כי את איברי המין הזכריים אפשר לסווג על פי צורתם לארבעת היסודות - אש, אוויר, אדמה ומים, ואלה מלמדים על התכונות של בעליהם.

בנות - אתן יכולות להפסיק לתהות על קנקנו של הפרטנר שלכם במיטה, התשובה רשומה לו על הזין. עיינו בתיאורים הפיזיולוגיים השונים, שננו את המאפיינים האישיותיים של כל אחד מהם, התרשמו מהדוגמאות, ולניתוח אישיות אישי, שלחו תמונה רלבנטית.
 

משוררים נוירוטים

 
לפני מאות שנים קבע הפילוסוף אריסטו שטירוף וגאונות הולכים יד ביד. האם זה רק מקרי שרבים מהמשוררים הגדולים סבלו מליקוי נפשי זה או אחר? כנראה שלא. אולי זה בגלל הרגישות הגדולה שהופכת משורר לגדול, או בגלל המקומות הכואבים שמשוררים מגיעים אליהם כשהם באים לתאר את חוויות הקיום כפי שהם רואים אותה. Neurotic Poets מספר את סיפוריהם של משוררים מוערכים שסבלו מנטייה להרס עצמי כמו אדגר אלן פו, אוסקר וויילד , סילביה פלאת', דילן תומאס ואמילי דיקינסון, ומדגים כיצד נטייה זו באה לידי ביטוי בשיריהם.
 

מורעלים

 
במשך שנים חוקרים מדענים זיהום באוויר, במים וביבשה. עכשיו הם חוקרים זיהום גם באנשים, והתוצאות הן מטרידות מאוד. נוכחותם של 210 כימיקלים שמצויים במוצרי צריכה ושנגרמים כתוצאה מזיהום תעשייתי, נבדקו באמצעות דגימות דם ושתן של תשעה אנשים, ואתר זה מפרט וממחיש בצורה גרפית את התוצאות ואת השפעתם המזיקה על הבריאות.
 
 
נתקלתם באתר שיכול לעניין אותנו? שלחו אותו אלינו
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by