ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אל תכבו את הרדיו הישן 
 
 
מערכת חיים ברשת

מכשיר חדש מתיימר להחליף את מערכת הסטריאו שלכם ולזרוק את המחשב מהחלונות: רדיו אינטרנטי (כמעט) בלי צורך במחשב. אך אל תמהרו להפטר מהמכשירים הישנים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת האלקטרוניקה ההולנדית פיליפס התחילה לשווק מערכת סטריאו חדשה אשר מתיימרת לשחרר את קהל צרכני האודיו האינטרנטי מהצורך לשבת דבוקים ל-PC. מכשירי ה-Streamium אשר יצאו השבוע למכירה באירופה, מתוכננים עבור משתמשים ביתיים בעלי גישת פס רחב לרשת.

מכשיר הרדיו, אשר קולט את שידורי ה-audio stream מתחנות הרדיו שעל גבי הרשת, מציע לאנשים ממשק ידידותי ואפשרות לבצע התאמה אישית לרשימות השמעה של תחנות רדיו, תכונה אשר כבר קיימת על מחשבים ביתיים.

אולם כפי שמראים ב-BBC, ישנן מספר הגבלות אשר נותנות את התחושה כי עדיין מדובר בדבר שהוא יותר הפגנת יכולת טכנולוגית מאשר מוצר בוגר ושלם.


חוטים, ראוטרים וזכות הבחירה

המכשיר עצמו עולה כ-£400 (למעלה מ-₪3,000), כאשר על עלות זו יש להוסיף עוד כ-£100, עלות התקנתו של ראוטר, אשר המשתמשים צריכים להתקין על גבי החיבור המהיר שלהם. גרסה חדשה שאמורה לתמוך ברשתות אלחוטיות אמורה לצאת בשלב מאוחר יותר השנה. הגרסה הנוכחית עובדת על רשת מחווטת סטנדרטית, דבר המאלץ לחבר את "הקופסה" לקיר.

הקופסה אשר אמורה להעניק מבחר של אלפי תחנות הרדיו הקיימות באינטרנט, עובדת לעת עתה אך ורק עם מספר קטן של תחנות אשר חתמו על עסקאות הפצה עם פיליפס. מה שבעצם מצמצם את חופש הבחירה של הלקוח והופך אותו לוירטואלי בלבד.


ויוה פרסונליזציה

הרדיו מקבל הצדקה כשמפעילים אותו עם שירות התאמת המוזיקה המקוון שלו (דוגמת musicmatch), אשר מציע למשתמשים אפשרות לבחור את רשימת האמנים המבצעים שהם אוהבים, ונותן להם אפשרויות להקשיב למוזיקה דומה ממבצעים אחרים. מבחר רנדומלי של רצועות מוזיקה של מבצעים אלו מהוות בעצם, תחנת רדיו בהתאמה אישית.

השירות דורש הליך רישום פשוט, כאשר חלק גדול מעלותו של המכשיר עצמו, הולכת לכיסוי תשלומי התמלוגים על המוזיקה, כך שהמשתמשים לא מתבקשים לשלם על המוזיקה בשלב מאוחר יותר.

פיליפס בהחלט מקווה שהסאונד באיכות הגבוהה והמראה החיצוני של המערכת אשר נראית כמו מערכת סטריאו ולא כמו אביזר למחשב, יהיו סיבה מספיק טובה לאנשים לרכוש את המוצר.

הקופסה עצמה יודעת גם לנגן קבצי MP3 בפורמט משופר מתקליטורים צרובים, דבר אשר בהחלט יכול לשפר את משיכת הקהל לעניין. יצרנים נוספים כבר הודיעו שמוצרים דומים כבר נמצאים תחת פיתוחם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by