ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חיים חדשים למברגה 

חיים חדשים למברגה

 
 
דייב פרוצ`נאו, Popular Science

העירו מברגה ששבקה חיים תוך שניות ספורות - בעזרת קבלי על לטעינה מהירה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מברגה אלחוטית (צ': popular science)
 מברגה אלחוטית (צ': popular science)   
חוק מרפי של חובבי עשה זאת בעצמך: בכל פעם שצריכים לטפל בברגים סרבנים, מגלים שהסוללות של המברגה האלחוטית נפרקו. לא נותר אלא לחבר את המברגה לשקע החשמל ולהמתין מספר שעות עד שתסתיים הטעינה. אולם, מדוע להמתין חצי יום, אם אפשר להחליף את הסוללות הנטענות הרגילות בקבלי על עתירי קיבולת שמתחברים לשקע USB של המחשב - ולקצר את משך הטעינה לפחות מדקה וחצי? קבלי על נטענים ומספקים אנרגיה במהירות, ולמרות שהקיבולת שלהם אינה מספיקה לטעינה מלאה של הסוללות, הרי שכל טעינה שלהם מספיקה לטיפול במספר ברגים - ודי בכך למרבית המשימות הנפוצות. כעת מציעה חברת Coleman דגם חדש של קבל על, אשר נטען במהירות ומעניק קיבולת גבוהה יותר - אך הגרסה המיועדת לחובבי עשה-זאת-בעצמך עולה מחצית ממחירו של הדגם החדש. כעת, הבעיה היחידה שנותרה היא למצוא מה לעשות בכל הזמן שהתפנה.
 

כך מרכיבים מברגה שנטענת במהירות

 
משך העבודה: 5 שעות
עלות: 41 דולר
דרגת קושי: קלה-בינונית

רכיבים:
מברגה אלחוטית נטענת 3.6 וולט (13$; harborfreight.com)
USB Mini B - לוח טעינה לחיבור (2$; sparkfun.com)
ארבעה קבלי על 10F 2.5 וולט (5$ ליחידה; sparkfun.com)
כבל חיבור (6$; radioshack.com)
 
 
 לפני ששבים ומרכיבים את מארז המברגה יש לבדוק את כל החיבורים בעזרת מולטי-מטר תוך כדי טעינה ופריקה של הקבלים. יש לקחת בחשבון שבעקבות השינויים יפוג תוקף האחריות על המברגה. 
1. פותחים את מארז המברגה ומסירים את ערכת הסוללות.
2. מפרקים את מחבר הטעינה ואת תפס הסוללות מהמעגל המשולב של המברגה. מלחימים כבל אדום ממוליך VCC של לוח הטעינה לקוטב החיובי [+] של המעגל המשולב וכבל שחור בין חיבורי GND של שני הלוחות.
3. מחברים שני קבלי על בטור (מלחימים מגע חיובי של קבל אחד למגע שלישי של הקבל השני). מחברים בצורה דומה גם את צמד הקבלים השני. מחברים במקביל את שני צמדי הקבלים (מגע חיובי למגע חיובי ומגע שלילי למגע שלילי).
4. מלחימים את המגעים החיוביים של ערכת הסוללות לשני הכבלים האדומים של המתג והמעגל המשולב, ואת המגעים השליליים של ערכת הסוללות לכבלים השחורים.
5. מרחיבים את חיבור הטעינה במארז המברגה עד שניתן יהיה לחבר את כבל USB Mini B. מהדקים את לוח הטעינה בתוך המברגה. מציבים את החיבור מול הפתח ושבים ומרכיבים את מארז המברגה.
6. מחברים את המברגה לשקע USB של המחשב. נורית ה-LED האדומה אמורה להאיר; כשהנורית כבית, בתום כ-90 שניות, טעינת המברגה הושלמה - וניתן לטפל בברגים.
 

רוצים עוד?

נענע 10 מציעה לכם מנוי היכרות ל-Popular Science ישראל במחיר מיוחד. לחצו כאן לפרטים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by