ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מעקב ממוחשב - רק עם צו 

מעקב ממוחשב - רק עם צו

 
 
מחשבים נענע 10

בשנים האחרונות ממשלות רבות בעולם, ובראשן ארצות הברית ובריטניה, עוקבות אחרי מחשבים אישיים של אזרחים, גם אם אין נגדם ראיות מרשיעות. בית המשפט בגרמניה החליט לעצור את התופעה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מישהו עוקב אחריך - גם ללא ידיעתך (gettyimages/אימג'בנק)
 מישהו עוקב אחריך - גם ללא ידיעתך (gettyimages/אימג'בנק)   
האם צנזורה על האינטרנט היא רק ההתחלה של פלישה ממשלתית אל הפרטיות שלנו ברשת? האם בקרוב תוכל הממשלה לגשת בחופשיות לכל המידע הנמצא לנו על המחשב, ולעקוב אחרי כל פעולותינו באינטרנט? במדינות רבות בעולם, רשאיות רשויות החוק להשתיל תוכנות מעקב אחרי מחשבם האישי של אזרחים, במידה ומתעורר נגדם חשד, ולו הקל ביותר של פעילות פלילית או טרוריסטית.

בגרמניה המצב שונה. "מעקב ממשלתי אחרי מחשבים פרטיים של אזרחים הוא הפרה של זכויות הפרט", כך קבע בית המשפט הגבוה בגרמניה ביום רביעי. הזכות הבסיסית של אזרחי המדינה לפרטיות מוגדרת היטב בחוקה, וזה כולל את מחשבם האישי בו הם מאחסנים את נתוניהם הפרטיים והרגישים. "איסוף מידע כזה לא רק שפוגע בזכויות האדם, אלא גם גורם לאזרחים לתחושת חוסר בטחון כי המידע שלהם חשוף", פסק בית המשפט.

הפרשיה החלה בשנה שעברה, כאשר גויסו 300 סוכנים מיוחדים במטרה לבצע פעולות ריגול ומעקב אחרי מספר רב של מחשבים כדי לסכל פעולות טרור. הסוכנים השתמשו בתוכנות ריגול מיוחדות האוספות מידע ואף משמידות אותו במידת הצורך. פעילותם של הסוכנים הייתה רחבה ופגעה לא רק במחשבי אזרחים שהיו חשודים במפורש בפעילויות טרור. שר הפנים הגרמני תמך בצעדים אלו בטענה שהם ייעלו את המלחמה בטרור, ואף הציע לשנות את החוק כדי לאפשר לממשלה חופש פעולה גדול יותר בכל הנוגע לשימוש באמצעי ריגול ממוחשבים.

בית המשפט התנגד לפעילויות הממשלה, וטען כי הפעולות היו מנוגדות לחוקה וכי היקפו של המעקב היה רחב מידי ופגע בפרטיות אזרחים רבים. עם זאת, פסק השופט כי המדינה תשכור את שירותיהן של חברות מעקב מיוחדות, שיוכלו לפעול ולרגל רק תחת צו בית משפט. צו שכזה יינתן רק כאשר יש ראיה ברורה נגד החשודים וקיימת סיבה ממשית לעקוב אחריהם. הפעולה תהיה דומה להוצאת צו מעקב אחרי קו הטלפון.
 

בארצות הברית ובריטניה המגמה הפוכה

 
הפסיקה מנוגדת למגמה המקובלת במדינות כמו ארצות הברית ובריטניה שם ממשיכות הממשלות לקדם מעקבים נרחבים יותר אחרי אזרחים, הפוגעים בסופו של דבר בפרטיותם.

מומחי חברת האבטחה IEEE Security and Privacy הזהירו כי מעקבים בסדר גודל נרחב יצרו בסופו של דבר פרצות אבטחה חדשות . "ארצות הברית יכולה ליצור עבור אויביה משהו שיהיה יקר מידי ליצור לבדם", העירו המומחים, "בסופו של דבר זוהי מערכת אשר מאפשרת לגורמים עוינים לאתר את הרוגלות שהשתיל הממשל, ובכך לדעת אחרי אילו גורמים מתבצע מעקב, ובי מתעניינים גורמי המודיעין בארצות הברית. כך יוכלו להתכונן מראש לפגיעה או ניסיון סיכול של גורמי הבטחון. מי שיהפכו לפגיעים בעקבות ריבוי המעקבים האלה הם אזרחי ארצות הברית", מסכמים המומחים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by