ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אינטרנט 2008 

אינטרנט 2008

 
 
מחשבים נענע 10

בכנס השנתי של איגוד האינטרנט שנפתח הבוקר, הזהיר רימון לוי, נשיא האיגוד, מפני חקיקת יתר והתגאה במודל החדש לרישום שמות מתחם, שנחל הצלחה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רימון לוי במושב הפתיחה של הכנס (צ': יח"צ איגוד האינטרנט)
 רימון לוי במושב הפתיחה של הכנס (צ': יח"צ איגוד האינטרנט)   
כנס "אינטרנט 2008" השנתי של איגוד האינטרנט הישראלי נפתח הבוקר, בכפר המכביה. רימון לוי, נשיא איגוד האינטרנט הישראלי, חשף במושב הפתיחה כי המודל החדש לרישום שמות מתחם, שהנהיג האיגוד, נחל הצלחה. המודל החדש מאציל סמכויות ומקנה למספר חברות את התואר "רשם מוסמך", המאפשר להן לרשום בעצמן שמות מתחם ישראליים.

בתוך שנה בלבד מתחילת השקת המודל החדש, דיווח לוי, בוצעו 80 אחוזים מרישומי שמות המתחם באמצעות הרשמים המוסמכים. אלו מתחרים זה בזה, ומציעים למשתמשי האינטרנט מחירים נוחים ושירותים נלווים על מנת לעמוד בתחרות.
לוי פירט ואמר כי בסוף שנת 2007 נספרו 114,273 אתרים בעלי סיומת .il, זאת בהשוואה ל-91,180 אתרים בעלי סיומת ישראלית שנספרו בסוף שנת 2006.

בהתייחסו למחלף האינטרנט הישראלי (IIX – שדרת הרשת הפנים-ישראלית, לה נתבים המקשרים בין ספקיות האינטרנט בישראל), אמר לוי כי מדי יום עוברים דרך המחלף 9.5 טרה ביט של נתונים, בזמינות של 99.997%.
 

צנזורה על תכני הרשת תפגע בביצועים באינטרנט

 
לוי אף ניצל את האולם הגדוש של פתיחת הכנס כדי להתייחס לנושא הכאוב של חוק הצנזורה באינטרנט, וקרא לממשלת ישראל שלא לחטוא בחקיקה מיותרת: "האיגוד מביע דאגה ממספר יוזמות חקיקה מיותרות, המכוונות להשיג שליטה ובקרה על ידי גורם יחיד, בניגוד לאופי המבוזר של האינטרנט. עוד הוסיף לוי: "החוקים הקיימים חלים גם על התנהגות באינטרנט, אך יש להיזהר מחקיקה ספציפית, המגבילה, באינטרנט בלבד, שימושים שבקונטקסט אחר הם חוקיים ומקובלים".

איגוד האינטרנט, הדגיש רימון לוי, פועל מול הכנסת ומול גורמים מקצועיים בממשלה בכדי לשמור על האופי הפתוח של רשת האינטרנט, להגן על האינטרס הציבורי ולמנוע הצבת חסמי גישה מלאכותיים. לוי גורס כי אם מתגלה כשל בחקיקה קיימת, יש לתקנו באופן כללי ולא בהתייחס לטכנולוגיה ספציפית. לוי אינו מכחיש כי יש להגן על קטינים ברשת, ואף ציין כי איגוד האינטרנט פועל מזה שנים רבות להגברת המודעות ומתן כלים להורים כיצד להשתמש ברשת לצרכי מחקר, לימוד ובידור, וכיצד להימנע מפעילויות מסוכנות.

"יש עוד הרבה מה לעשות", הודה לוי, "אך גישתה של ממשלת ישראל והצעת החוק שנמצאת על שולחן הכנסת לא רק שלא ישיגו את המטרה, אלא יזיקו לה. מדובר בנזק כספי למשק הישראלי, פגיעה בביצועים באינטרנט, פגיעה בחופש הפרט ובחופש העיסוק. הצעת החוק מסוכנת כיוון שהיא כופה על אזרחים סינון מבלי שהסכימו לכך, ונותנת לשר התקשורת סמכות להתערב בתכנים שיסוננו ובשיטת הסינון".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by