ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
קווין מיטניק: זה עולם מסוכן שם בחוץ 
 
 
מערכת חיים ברשת

במאמר הראשון שלו מאז היציאה מהכלא מזהיר ההאקר-ידוען את האזרח הקטן מפני אנשים כמוהו. עם מי לא לדבר (אנשים), למי לא להאמין (לאף אחד) ולמי כן (למיטניק, כמובן) - הכל מפי המאסטר הזקן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פרנק אבגנייל ג'וניור, האיש שעל פי סיפורו נעשה הסרט "תפוס אותי אם תוכל" של סטיבן שפילברג, חי היום מצוין. את קריירת זיוף ההמחאות שלו הוא המיר בתכנון מערכות למלחמה בזייפנים, והעיסוק החדש מכניס לו מיליוני דולרים מדי שנה. עושה רושם שקווין מיטניק, ההאקר הדגול שהשתחרר מכלאו לפני כמה חודשים וחזר לגלוש בשבוע שעבר, עובר גם הוא לצד השני של החוק.

במאמר הראשון שפרסם מאז השתחרר מכלאו, מצהיר מיטניק כי על כולנו להיזהר כשאנחנו נותנים פרטים כלשהם לאנשים, שכן ייתכן כי הללו אינם מי שהם טוענים שהם, ובמידע שניתן להם הם יכולים לפרוץ למערכות המחשוב של החברה בה אנו עובדים, ואפילו לגנוב את זהותנו.

"אבטחה תאגידית היא אשליה. כך גם פרטיות פיננסית אישית. אני צריך לדעת; ביליתי ארבע שנים בכלא כי הוכחתי את זה". כך פותח מיטניק את מאמרו, שנכתב בעבור הלוס-אנג'לס טיימס, והופץ בסינדיקציה לעיתונים רבים בארצות-הברית.

מיטניק טוען כי המחשבה של חברות לפיה השקעה בטכנולוגיות אבטחה מחסנות אותן מפני בעיות אבטחה, היא טעות, שאינה לוקחת בחשבון את החוליה החלשה במערך אבטחת המידע - האדם. מיטניק מתאר אפשרות לפיה אדם מקבל טלפון מאיש התמיכה של החברה בה הוא עובד, המבקש ממנו להחליף את הסיסמא שלו לאחרת, המוכתבת על ידו, בטענה שאת הסיסמא הקודמת השיגו האקרים. "אבל האם היה זה באמת איש התמיכה שלכם, או אולי האקר שהשיג הרגע גישה למערכת המחשוב שלכם?", שואל מיטניק.

הפתרון החלקי שמיטניק מציע (לפחות בחינם) היא ערנות. לא לתת לאיש פרטים בלי שהוא יוכיח כי הוא אכן מי שהוא טוען שהוא. לא לספק פרטים לא הכרחיים לאיש. ובקיצור, לא להתפתות לעסקאות בשטח, אחרת תאכלו אותה, תאכלו אותה בגדול, והחברה שלכם תאכל אותה בחזק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by