ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
למות מהמחשבים האלה, בחיי 
 
 במקרים קיצוניים, גם מכנסיים הם דבר קטלני   
 
מערכת חיים ברשת

מחקר חדש קובע: ישיבה ארוכה מול המחשב יכולה להרוג אותך. "חיים ברשת" משיבה: כך תצילו את חייכם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
על הקיר במערכת הישנה של "חיים ברשת" היתה תלויה כתבה מאחד היומונים העבריים הנפוצים. "גלש באינטרנט ומת", אמרה כותרת הכתבה, ורק מי שטרח לעבור את כותרת המשנה וממש לקרוא מה אירע שם, גילה שמערכת החשמל בביתו של הגולש ספגה מכת ברק, מה שקצת פוצץ לו המסך, קצת שרף את הבית, וקצת הרג אותו. הם יעשו הכל כדי לעצור את המהפכה, אמרנו אז. הכל.

אבל עכשיו אין לנו ברירה אלא להודות - גלישה ברשת יכולה להרוג אתכם. למעשה, מה שקבוצת חוקרים ניו-זילנדים גילו זה קשר ברור בין ישיבה מרובה מול המחשב ויצירת קרישי דם קטלניים.

ממש כמו שישיבה במחלקת תיירות במהלך טיסות ארוכות עלולה לגרום לפקקת תוך-ורידית (DVT), כלומר קרישי דם גדולים ברגל היכולים להישבר ולשלוח סחיפים רצחניים במעלה מערכת הדם, כך גם שעות ארוכות מול המחשב, טוענים החוקרים. הקשר בין שתי התופעות התברר להם כשנתקלו באדם שיש 18 שעות ברציפות מחשב, פיתח קריש דם ברגלו, וכמעט ומת מהיסחפות חלק מהקריש אל ריאותיו.

אז מה לעשות? לא, לא נגיד לכם לבלות פחות שעות מול המחשב (אנחנו צריכים להתפרנס ממשהו, לא?). אבל כן נגיד לכם לקום לפחות פעם בשעה מהכסא שלכם, להתמתח מעט וללכת כמה צעדים (עדיף לא כדי להביא עוד כוס קפה או כדי לעשן עוד סיגריה). כן נגיד לכם "לשחק" עם אצבעות הרגליים תוך כדי הישיבה. כן נגיד לכם להקפיד מעט על כמה עקרונות ארגונומיים פשוטים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by