ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ביקורת: Burnout Paradise 

ביקורת: Burnout Paradise

 
 
אילן גלר, גיימר

Burnout Paradise הוא לא פחות ממהפכה עבור ז'אנר המרוצים. המשחק הזה יציע לכם עולם פתוח וחופשי לגמרי, בו ממתינים לכם אתגרים חדשים בכל פינה. גרפיקה מדהימה משלימה את החבילה המרשימה הזו, שכל גיימר פשוט חייב לנסות.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Burnout Paradise (גיימר)
 Burnout Paradise (גיימר)   
לא יאמן כמה אומץ יש לחבר'ה של Criterion Games. בין אם תתאהבו ב-Burnout Paradise ותניחו לו להשתלט לחלוטין על חייכם, ובין אם תשנאו אותו ותבחרו לזרוק אותו לפח אחרי עשר דקות, תהיו חייבים להודות שהמהפך הקיצוני והבלתי צפוי שאותו החליטו ב-Criterion לערוך לסדרת המרוצים המצליחה שלהם, ההעזה המדהימה הזו, הוא משהו שלא רואים היום לעיתים קרובות בתעשיית משחקי הוידאו.

מה היה רע במשחקי Burnout הקודמים? שום דבר, כמעט. אלו היו משחקי מרוץ פשוטים, ברורים, במבנה הקלאסי והמקובל ביותר בז'אנר. סגנון המרוץ עצמו היה מהיר, פרוע ואלים יותר מאשר בכל כותר אחר, אך בכל רגע נתון ידענו בדיוק מאיפה באנו ולאן אנחנו הולכים. זו הייתה חוויה ליניארית לחלוטין, ולא זכור לי שאי-פעם התלוננתי על כך... אלא שלאנשי צוות הפיתוח כנראה נמאס לעשות כל הזמן את אותו הדבר.
 

ברוכים הבאים לגן-העדן העירוני

 
Burnout Paradise זורק את כל הקונבנציות המקובלות של ז'אנר המרוצים מהחלון. ייתכן שהבעיה הגדולה והמטרידה ביותר של Paradise היא שהמשחק הזה לא ממש טורח להודיע לכם על המהפך הזה, וגם לא מנסה להקל עליכם את תקופת ההסתגלות. כמה דקות לאחר שתכניסו את תקליטור המשחק לקונסולת ה-PlayStation 3 או ה-Xbox 360 שלכם, תמצאו את עצמכם נוהגים בגרוטאה חבוטה, מסיירים ברחובותיה של עיר גדולה בשם Paradise City, לצלילי שירם המפורסם של ה-Guns & Roses.

מה בדיוק אנחנו עושים כאן? איפה המרוץ מתחיל? ל-Burnout Paradise אין שלב הדרכה מסודר שינסה להסביר לכם. הרמזים היחידים שתקבלו הם טיפים סתומים למדי, שימסרו לכם על ידי הדי.ג'יי 'אטומיקה', המדבר מבעד לרדיו ברכב שלכם, ובוודאי הייתי מעדיף להשתיק אותו אם הייתה אפשרות כלשהי לעשות זאת. הנחיתה הפתאומית בלב העיר הזרה יוצרת תחושה נוראית של בלבול, וייתכן כי אף תשלח כמה מכם לעיין בחוברת ההוראות המצורפת למשחק. בשלב כלשהו, אולי לאחר עיון בחוברת, או לאחר הקשבה מרוכזת לברבורים של די.ג'יי אטומיקה, תנחת עליכם ההארה כי בכל צומת דרכים ב-Paradise City ממתין לכם אתגר אחר. ברגע זה – האקשן מתחיל (לחצו לטריילר).
 
 
 
אם אתם חושבים עכשיו על העיר של Need for Speed: Underground או Midnight Club, כדאי שתבינו את ההבדל: ב-Burnout Paradise, אתם לא צריכים לנסוע אל נקודות הפתיחה של אירועים מסוימים, או לחפש אותם מבין מבוך של רחובות זהים וחסרי משמעות. אין בעיר הזו אף לא כביש אחד שאיננו זירה לאירוע כלשהו. כל צומת היא אתגר חדש. בכל נקודה שבה תמצאו, תמיד יהיו לפחות שלושה-ארבעה אתגרים במרחק של מספר שניות נסיעה. כמעט כל נקודת סיום של אירוע אחד, היא גם נקודת הפתיחה של אירוע אחר. עד לשלבים מתקדמים במשחק, לא תהיה לכם שום סיבה לחזור על אותו המרוץ פעמיים, גם אם לא ניצחתם בו. אין שום חשיבות לסדר שבו תחליטו להתחרות באירועים השונים, או לסוגי האירועים שתבחרו להתחרות בהם. Burnout Paradise מציע לכם חופש מוחלט – לעשות מה שאתם רוצים, מתי שאתם רוצים, איך שאתם רוצים.
 

לחופש נולדנו

Burnout Paradise (גיימר)
 Burnout Paradise (גיימר)   
זכות הבחירה שלכם ב-Burnout Paradise איננה מסתכמת בבחירת המרוץ הבא. גם במהלך האירוע עצמו, לא תמצאו את עצמכם לעולם בתוך מסלול סגור ומגודר. העיר כולה פרוסה בפניכם, וניתן לבחור כל דרך שהיא ליעד הסופי של המרוץ. למעשה, חלק גדול מהאתגר במשחק הוא הניווט בין רחובותיה של Paradise City, מציאת קיצורי דרך שונים ומשונים, וניצחון במרוצים שמושג לא רק דרך הצטיידות במכונית המהירה ביותר וביכולת תגובה זריזה, אלא גם בכישורי גיאוגרפיה ותכנון מסלול.

כמובן שלא כל האירועים במשחק הם מרוצים פשוטים עם נקודות פתיחה ונקודות סיום ברורות. באירועי 'סיבוב פעלולים' (Stunt Run) תתבקשו לבצע את הקפיצות הגבוהות והרחוקות ביותר ואת הפניות החדות והמסוכנות ביותר, ולצבור את מירב הנקודות בזמן מוגבל. אירועי 'זעם בכביש' (Road Rage) ו-'מטרה' (Marked Man), בהם תצברו ניקוד על חיסול מתחריכם באמצעות תאונות מרהיבות או הישרדות בכביש בו כולם מנסים לקטול אתכם, הם אולי החוליה המקשרת בין Burnout Paradise למשחקי הסדרה הקודמים, בעוד שבמצב 'Showtime' הביזארי להחריד תתבקשו לגרום לרצף של תאונות דרכים באמצעות משחקיות מוזרה להפליא, שכל מילה שארחיב לגביה רק תהרוס את תחושות ההפתעה והפליאה שתרגישו כאשר תתקלו בה לראשונה.
 
Burnout Paradise (גיימר)
 Burnout Paradise (גיימר)   
אם קצת ימאס לכם להתחרות כנגד המחשב, לחיצת כפתור אחת תחבר אתכם לעולם האון-ליין של Burnout, בו תוכלו להתחרות בכל סוגי המרוצים, ליצור אירועים חדשים ומאתגרים משלכם, ולמלא את העיר בנהגים אנושיים, ולא רק בדמויות ווירטואליות. המשחק מאפשר לכם לשוחח עם מתחריכם, ואף לצפות בהם בשידור חי, במידה והם מצוידים במצלמות ה-EyeToy של סוני או ה-Xbox Live Vision של מיקרוסופט. המעבר ממרוצים לשחקן יחיד למרוצים מרובי-משתתפים חלק ושקוף לחלוטין, ולא נתקלתי בבעיות חיבור ואיטיות אף לא במרוץ אחד.
 

גן עדן לחובבי מרוצים

Burnout Paradise פותח במקור עבור קונסולת ה-PlayStation 3, אך נראה נהדר גם ב-Xbox 360, ומציג רמת פירוט מרשימה לעיר ולכלי הרכב, וקצב משחק חלק ומרשים. האפקט היפה ביותר במשחק, לטעמי, הוא תאונות הדרכים המרהיבות. הן אומנם עשויות לסמן את קיצו הבלתי מוצלח של המרוץ, אך במהלכן תזכו לראות מכוניות נמעכות, מתנפצות ומתפרקות בדרכים משעשעות ובלתי צפויות. רק אל תנסו את זה בבית!

Paradise הוא משחק מרוצים מעולה, מקורי וחדשני. אני מוכן להמר כי כמעט כל חובב מרוצים ימצא בכותר הזה שפע של חוויות נהדרות – אם רק יצליח להתאזר בסבלנות, להיכנס לעניינים, להבין איך המשחק הזה עובד ומה כל-כך מיוחד בו. אין לי ספק ששחקנים רבים יוותרו בדרך. לא נורא. לא תמיד עולם דינאמי ופתוח הוא הפתרון לכל אחד. אלא שמרגע זה והלאה, אין לי ספק כי משחקי מרוצים שלא ילכו בדרכו של Burnout Paradise יחשבו מיושנים קמעה. בשעה טובה, הדור-הבא של משחקי המרוצים הגיע.

בעד:
עולם משחק פתוח וחופשי, בהיקף חסר תקדים לז'אנר
מרוצים מהנים ומאתגרים
גרפיקה מדהימה
מצב און-ליין משובח, המשולב במשחק בצורה חלקה ושקופה לחלוטין

נגד:
מאיים ומבלבל כשרק מתחילים – בהחלט ניתן היה לרכך מעט את הנחיתה בעולם המשחק

הציון הסופי: 89


פיתוח: Criterion Games
שיווק בעולם: Electronic Arts
שיווק בישראל: אטארי ישראל
זמין עבור: PlayStation 3, Xbox 360
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by