ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ההודעה שתציל את חייך 
 
 הודעת SMS שמועילה לבריאות   
 
מערכת חיים ברשת

תוכנית חדשה נעזרת בהודעות SMS בכדי להזכיר לחולי-שחפת לקחת את התרופות שלהם. מפתח השיטה : מדובר בפתרון זול ויעיל בצורה יוצאת דופן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תוכנית שמטרתה להזכיר לחולי שחפת לקחת את תרופותיהם באמצעות הודעות SMS הוכחה כמוצלחת במיוחד באפריקה.

הנושא נחשב לבעיה גדולה במיוחד בקרב חולים מבוגרים, הנוטים לשכוח לקחת את תרופותיהם ובכך מסכנים את חייהם.

החולים שהשתתפו בניסוי לא היו צריכים לבוא באופן קבוע למרפאה המקומית שלהם, כשאר חולי השחפת, והורשו לקחת את התרופות שלהם בבית. "אני מקבל בכל יום בשתיים בצהריים הודעה שמודיעה לי שעליי לקחת את התרופה הזאת והזאת, וכך אני עושה", מעיד חולה שהשתתף בניסוי "משמעות הדבר שאיני צריך ללכת לקליניקה יותר או לערוך מעקב אחרי התרופות שאני לוקח. זה מאוד נוח בשבילי".

ההודעות מוצגות בשפה האנגלית או בשפה המקומית, ונשלחות אוטומטית ובתזמון קבוע. בתחילה, ההודעות הציגו רק תזכורת "יבשה" לגבי התרופות שעל החולים לקחת, אך בעקבות תלונות החולים כי "ההודעות משעממות מדי" התווספו אליהן עצות לשיפור איכות החיים, עדכונים בנושא חקר המחלה ממנה הם סובלים ואף בדיחות בימי שישי.

השירות פותח לראשונה ע"י רופא משפחה, דוקטור דיויד גרין, בתחילת השנה שעברה. "פתרונות אחרים להזכיר לחולים לקחת את תרופותיהם נחלו כולם כישלון גדול. הפתרון הזה הוכח כמוצלח במיוחד וגם אהוב על ידי החולים. לכולם יש היום מכשירים סלולרים והם הולכים איתם לכל מקום בכל מקרה, ככה שקשה להתעלם מההודעות".

בעקבות הצלחת הניסוי הביעו עניין בשירות חברות שונות, ויש סיבה להאמין שבתוך מספר חודשים תתחיל השיטה לפעול במקומות נוספים בעולם.

מעניין רק מה יקרה כשבאחד ממכשירי הסלולרי תתרוקן הסוללה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by