ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
HP זכתה במכרז לייצור תעודת זהות חכמה בישראל 
 
 
עידו קינן

בתוך חמש שנים יונפקו 2.5 מיליון תעודות כאלה; תשמשנה לזיהוי דיגיטלי ולחתימה אלקטרונית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בבחירות הנוכחיות נרשמו מעט זיופי הצבעות, יחסית. בתוך חמש שנים (עניין של שלוש-ארבע מערכות בחירות, לא יותר), יהיה אפילו יותר קשה לזייף הצבעה: עד אז יהיו בידי אזרחי המדינה כ-2.5 מיליון תעודות זהות חכמות. כך הודיע משרד הפנים, שהכריז היום (ד') על זכייתה של חברת HP ישראל במכרז לייצור התעודות הללו.

התעודה החכמה תיראה כמו כרטיס אשראי, ותהיה קשה יותר לזיוף יחסית לתעודות הקיימות, מה שיגדיל את אמינותה. לפי הודעת המשרד, התעודה החכמה תספק לאזרחים "זהות פיזית וזהות דיגיטלית בתעודה אחת". הזהות הפיזית היא זו המוכרת מהשימושים הנוכחיים של תעודת הזהות (למשל: הצגתה בפני ועדת קלפי לצורך הזדהות). החלק הדיגיטלי של התעודה יאפשר לאזרח להזדהות באינטרנט ובמערכות מידע מקוונות, ולבצע בהן פעולות כמו מילוי טפסים ממשלתיים ומסחר אלקטרוני, כשהתעודה משמשת לחתימה אלקטרונית.

במסגרת דרישות המכרז, ייפתח בארץ קו הייצור לתעודות החכמות, והן גם תשתמשנה במערכת הפעלה כחול-לבן. ממשרד הפנים נמסר כי "למרכיב זה יש, פרט לעידוד נוסף לתחום ההיי-טק, גם משמעות ביטחונית רבה". מחירה של תעודה בודדת יעמוד בתחילה על כארבעים שקלים ליחידה, וירד במשך מספר שנים עד ל-35.5 ש"ח.

שר הפנים, אלי ישי, אמר כי הוא רואה בסיום הליך המכרז שלב חשוב בקידום המדינה אל עבר חזית הטכנולוגיה המתקדמת, שלב שישפר את רמת השירות של הממשלה לציבור ואת איכות החיים של האזרחים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by