ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
קומדקס, ג'ורג' בוש, והתחלת נקמתו של באג אלפיים 

קומדקס, ג'ורג' בוש, והתחלת נקמתו של באג אלפיים

 
 
יוני שדמי

חדשות ההיי-טק של השבוע

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קצרות:

קלינטון המליץ בנאום הרדיו השבועי שלו לבצע את הרכישות לחגים באינטרנט, ואמר כי גם הוא מתכוון לעשות כך בעצמו.

משרד עורכי דין ישראלי מגיש תביעה ייצוגית את מיקרוסופט משום שתוכנותיה, לטענתו, אינן ערוכות להתמודד עם באג 2000.

תופעה חדשה בבחירות האחרונות לנשיאות ארצות הברית: המועמדים לנשיאות משתמשים באינטרנט בכדי למכור מוצרים פוליטיים.

 
הפורטל יאהו! דיווח על עלייה של 400 אחוז בהיקף הטרנסאקציות שנעשו באתרי המסחר האלקטרוני שכלולים בו, בהשוואה לשנה שעברה.


 
 
750 מגה-הרץ. האת`לון החדש
 750 מגה-הרץ. האת`לון החדש   
וירוס חדש ומכווץ
ווריאנט חדש של וירוס הExploreZip הנודע לשמצה, שפגע בשעתו במאות חברות בעולם, היכה השבוע בתריסר חברות לפחות. המוטציה של הוירוס, Minizip שמה, משתמשת בטקטיקה פשוטה אך יעילה להתחמק מעיניהם הבולשות של האנטי-וירוסים: התפשטות והדבקה בעזרת גרסה מכווצת של הווירוס הישן.

Minizip הוא בעצם ExploreZip, אך בגלל שהוא מגיע מכווץ בדואר האלקטרוני, סורקי אנטי-וירוס מתקשים לזהותו. לפחות חברה ישראלית אחת נפגעה מהווירוס בגרסתו החדשה. ההתגוננות פשוטה: אין לפתוח קבצים מכווצים בעלי השם "Zipped files.exe". כמו כן כדאי לעדכן את האנטי-וירוס.

(זי.די.אן.אן)

באג בפנטיום
תקלה במעבד הפנטיום III גרמה לעיכוב קל במשלוחי מחשבים אישיים השבוע, כשחברות גדולות כגון דל קומפאק משכו משלוחים שלמים מהמדפים בגלל התקלה, שגרמה לבעיות בפעולת ההדלקה והכיבוי של המחשב. התקלה גורמת לכך שאחת לכעשרת אלפים הפעלות אי אפשר להפעיל או לכבות את המחשב.

עדיין לא ברור כמה, אם בכלל, מהמשלוחים הפגומים יגיעו לישראל, אך היות שיצרניות החומרה הגיעו היטב וטיפלו בבעיה במהירות (בין השאר בגלל החשש להחזרת מוצרים המונית לאחר הקניות של חג המולד), נראה שאין חשש אמיתי שכמות גדולה של מחשבים נגועים יגיעו ארצה.

(זי.די.אן.אן)

קצרות:

יצרנית המעבדים AMD הודיעה ביום שני שהיא משחררת לשוק גירסה של מעבד האת`לון שלה במהירות שיא של 750 מגה-הרץ
 
ארצות-הברית ורוסיה פתחו חדרי מצב משותפים ומקושרים בווידאו לכורים הגרעיניים שלהן, כדי למנוע מתאונות שקשורות בבאג 2000 להפוך לקטסטרופה עולמית

 

תרבות

``מסומם עד העצם``, פרודיה על ספרו של ג`ורג` בוש הבן
 ``מסומם עד העצם``, פרודיה על ספרו של ג`ורג` בוש הבן   
Cellcom.il של סלקום
בית המשפט המחוזי בתל אביב קבע השבוע כי ספקית האינטרנט אקווה-נט לא תוכל להשתמש בכתובת Cellcom.net.il, וכי הזכויות על השם על המוניטין שבשם "סלקום" שייכת לחברת הטלפונייה הסלולארית בלבד.

מדובר בתקדים משפטי חשוב, שייתכן וימנע בארץ את תופעת ה"Cyber squatting", תופעה נפוצה באמריקה בה יזם זריז רושם על שמו כתובת אינטרנט של תאגיד גדול, כגון Macdonalds.com או Benneton.com, ואחר כך מוכר לתאגיד את זכויות השימוש בכתובת בתמורה לכסף רב - לעיתים עד מיליוני דולרים.

(הארץ)

יותר משחקי טלוויזיה ממחשבים אישיים
דיווח חדש טוען שעד שנת 2002 יהיו בשוק יותר שחקנים המשחקים במשחקי טלוויזיה מאשר שחקנים המשתמשים במחשב אישי, כשתוך שנתיים נוספות השליטה של משחקי הטלוויזיה ("קונסולות" בלעז) תהיה מוחלטת. חברת האנאליסטים "דטה מוניטור" טוענת שעד שנת 2004 יהיו 45 מיליון שחקני קונסולות שישחקו משחקים משותפים דרך האינטרנט, לעומת 28 מיליון שחקנים שישתמשו במחשב אישי לאותה המטרה.

הניתוח מבוסס, בין השאר, על עלייתו של הסוני פליסטיישן, מסוף המשחקים של סוני שמכר יותר מ60 מיליון יחידות בעולם (כולל מאה אלף בישראל) והצלחתו של המסוף החדש של חברת סגה, "דרימקאסט", שמתחבר לאינטרנט ומכר יותר ממיליון יחידות בארה"ב תוך פחות מחודש.

(יאהו! ניוז)

קצרות:

ג`ורג` בוש הבן, המועמד הרפובליקאי המוביל במירוץ לנשיאות, מנסה לסגור אתר פרודי שמכוון נגדו
 
מרכז ויזנטל תוקף את Ebay, אתר המכירות הפומביות הגדול באינטרנט, שמאפשר מכירה פומבית של מזכרות מתקופת השואה.

באג 2000 תוקף: תושבי פילדלפיה קיבלו זימונים לשמש כמושבעים למשפט שיערך בשנת 1900

 

מהנעשה באינטרנט

מאהיר סרגי, המורה הטורקי שאתרו הפרטי הפך להיות להיט בקנה מידה גלובלי, ממשיך לצבור פופולאריות אדירה. אתרים רבים מוקמים כל העת על שמו, והוקם כבר ``מאהיר-פורטל`` שמרכז את כל אתרי המעריצים. סרגי עמד להתראיין השבוע בנענע, אך דרש שוב ושוב תמונות של החתום מעלה, בחושבו שמדובר באשה. מאהיר טרם הגיב לגילוי המביך כי מדובר, מה לעשות, בגבר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by