ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הלך האינטרנט 

הלך האינטרנט

 
 
מחשבים נענע 10

ארבעה עורקי תקשורת תת ימיים באיזורנו יצאו מפעולה השבוע. הסיבות לחבלה לא ידועות וזמן התיקון מוערך בשבועות ארוכים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עולם קטן ומתוקשר - עד שנחתכים הכבלים. (צילום: Asap images)
 עולם קטן ומתוקשר - עד שנחתכים הכבלים. (צילום: Asap images)   
ארבעה כבלי תקשורת תת ימיים יצאו מפעולה בשבוע האחרון. הפגיעה בכבלים שבשה קשות את תקשורת האינטרנט והטלפוניה בעיקר במצריים ובהודו. כ-60 אחוז מהשירותים במדינות אלה הפסיקו לפעול, ומדובר בנזק שלוקח יותר משבוע לתקנו. הפעולה העלתה שאלות על בטיחותה של תעבורת הרשת התת ימית המהווה חלק נכבד מהתקשורת הטלפוניה והאינטרנט העולמי. חובבי קונסיפרציות ברחבי העולם גורסים כי פגיעה בכבלים נוספים בזמן הקרוב עלול להאט משמעותית את התקשורת במזרח התיכון.

מומחי תקשורת ומפעילי קווים תת ימיים העידו כי חבלה בזדון בקווים נראית כמו תרחיש לא סביר, אבל עדיין לא ברור מה הזיק לכבלי התקשורת והאם התקלות קשורות זו לזו.
הסברות שעלו קשורות באונייה שסטתה מנתיבה בגלל סערה - והעוגן שלה, הנגרר על קרקעית הים הוא זה שאחראי לפגיעה בכבלים. אולם, לאחר בדיקה של שלטונות מצריים נשללה אופציה זו. "ספינות לא עברו בחלק זה של הים התיכון", אמר שר התקשורת המצרי.
 
 
הכבלים שייכים לחברת פלאג טלקום האחראית על רוב קווי התקשורת באיזור, וככל הנראה יתוקנו בשבועות הקרוב. כדי לתקן כבל תת מימי שכזה יש צורך בחמישים עובדים, בהם מומחי ניווט ומהנדסים רבים, נמסר מהחברה. ספינה עליה אנשי הצוות כבר יצאה למקום, וכעת הם שוקדים על פתרון הבעיה.

התיקון אורך זמן רב

השלב הראשון בתיקון הוא איתור את מקור הפגיעה, כאשר לעיתים ניתן לבצע זאת כבר מהחוף, על ידי הערכת המרחק בו הכבל או הסיב האופטי הפסיק להוליך. מכשירים מיוחדים מחזירים אותות חשמליים מהנקודה בה הכבל נחתך. חישוב מאפשר להעריך מהו המרחק מן החוף אל הכבל, בדיוק של עשרות מטרים. בהמשך נשלחת אל האיזור ספינה המאתרת את מיקומו המדויק של הכבל ומרימה אותו מקרקעית הים. הכבל מתוקן על ידי מהנדסי הספינה, ומוטמן בחזרה על קרקעית הים. תהליך תיקון של כבל בודד יכול לארוך כשבוע - ותלוי באיתורה המדויק של הנקודה הפגועה ובתנאי מזג האויר, המאפשרים גישה לאיזור.

הגורם מספר אחת לפגיעה בכבלים הוא דייג, ולכן בשנים האחרונות הכבלים נטמנים עמוק בקרקעית הים. נזקי טבע פוגעים אף הם בתקשורת התת ימית. ברעידת אדמה שהיתה בדצמבר 2006 נפגעו 7 מתוך 8 הכבלים התת ימיים שחברו את טאיוון לשאר העולם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by