ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
גם דייב בארי בבלוגיה 
 
 
עידו קינן

הסאטיריקן זוכה הפוליצר פתח בלוג; יעסוק בנושאים חשובים כמו המתקפה בעיראק והאם זה בסדר להאכיל את הבת שלו במקרוני וגבינה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
דייב בארי, הסאטיריקן האמריקאי זוכה פרס הפוליצר, שטוריו מתפרסמים ביותר מחמש מאות עיתונים ברחבי העולם, פתח בשבוע שעבר בלוג (יומן רשת). אלו שמתקשים, כמונו, לחכות שבוע שלם בין כתבה לכתבה של בארי, ישמחו לגלות את השנינויות שלו מתעדכנות בקצב גבוה יותר, אף אם במנות קטנות.

הקרדיט על הרכש החדש של הבלוגיה שייך לקן ליין, בלוגיסט ועיתונאי, שגילה לא מזמן את האתר של דייב בארי, והחליט שחסר בו משהו (ניחשתם נכון: בלוג). "דייב, בבקשה תפתח בלוג", ביקש ליין. "אתה לא חייב לעדכן אותו יומית או שום דבר כזה. פשוט תפרסם פיסקה מדי פעם. אתה אפילו יכול לעשות את זה שיכור!".

אבל אפילו ליין לא האמין שזה יקרה: "או אלוהים. הוא באמת עשה את זה. דייב בארי פתח בלוג". "אני לא מתכוון להתאפק בסוגיות שעל סדר היום", כתב בארי בפוסט הראשון. "העניין הזה של עירק, למשל. בנאדם, זו סוגיה! כמובן שזו רק דעתי". בהמשך הוסיף: "חשבתי על זה, ולדעתי, העניין הזה עם צפון קוריאה הוא גם סוגיה".

בהמשך, נאלץ ליין להבהיר שאינו מכיר את בארי אישית, ולדרוש שיפסיקו לבקש ממנו להעביר לבארי אימיילים (בארי מסרב לפרסם את כתובת האימייל שלו, בנימוק שכשהכתובת שלו היתה זמינה, האימיילים סתמו לו את המחשב, והוא לא הצליח לאתר ביניהם את החשובים באמת, כמו "דיווחים על צפרדעים שמופיעות באוכל של אנשים").

מספר ימים לאחר שפתח את הבלוג באתר World Crossing, העביר בארי את הבלוג שלו לקהילת בלוגסופט הפופולרית, אבל הוא מקפיד לתת לינק לבלוג הישן, שלדבריו "עובד על נפט". "עכשיו", כתב בבלוג החדש, "אני אשקיע ימים על גבי ימים בניסיון להבין איך זה עובד, בניגוד ללעשות משהו מועיל".

פשוט תיהנו מהבלוג כל עוד הוא קיים", המליץ ליין. "בשלב מסוים, הוא יבין שאין דבר כזה החברה הלאומית להוצאה לאור של בלוגים... וש'המחאות תמלוגי הבלוגינג' הן המצאה".

זה באמת אני", הבהיר בארי בראיון לאתר CyberJournalist.net, "והתחלתי בבלוגינג בזכות דרישה ציבורית נרחבת. למעשה, האדם היחיד שדרש זאת היה קן ליין, אבל הוא די נרחב (אני מתכוון 'נרחב' במובן של 'נפוץ באינטרנט', בניגוד ל'בעל תחת גדול'. מעולם לא ראיתי את קן או את התחת שלו)".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by