ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הרשת הקוריאנית מלקקת את הפצעים 
 
 
רויטרס

לאחר סוף שבוע של פורענות אינטרנטית, לאחר שרוב שרתי הרשת במדינה המקושרת ביותר בעולם נפלו עקב פגיעתה של תולעת אלימה במיוחד, אוספים היום בדרום קוריאה את השברים הוירטואלים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
דרום קוריאה, המדינה המחוברת ביותר בעולם לרשת האינטרנט, החלה הבוקר (ב') לערוך אומדן של הנזקים של כאוס האינטרנט שהתחולל במדינה בסוף השבוע החולף על ידי תולעת מחשבים אלימה. ראשי המדינה הבטיחו לנקוט צעדים על מנת להגן על קוריאה מפני התקפות עתידיות.

המדינה השוכנת בצפון אסיה היא ככל הנראה זו שנפגעה בצורה הקשה ביותר ע"י התולעת שזכתה לכינוי "SQL Slammer" (מכסחת שרתי SQL), למרות שחברות מכל רחבי העולם נאלצו לנקות את המחשבים שלהם לאחר שהתולעת כיבתה שרתים והאטה את תנועת הרשת בעולם כולו.

"זו בעיה חמורה שחייהם של אנשים הופרעו" אמר הנשיא קים דה-ג'ונג בהודעה שהוציא, והוסיף כי הוא הורה לשרים הנוגעים לדבר לנקוט בצעדים על מנת למנוע מתקפות וירוסים בעתיד (ולנו נותר לאחל לשרים בהצלחה, היכן שרבים וטובים נכשלו).


כסף, הרבה כסף

אז מה בכלל הסיפור הגדול בתולעת, ישאלו הקוראים. ובכן אם לסכם במילה אחת: כסף.

בדרום קוריאה יש את שיעור חדירת האינטרנט הגבוה ביותר בעולם, האזרחים במדינה רגילים לשלם מיסים, להזמין פיצות, לקנות בגדים ואפילו להתייעץ ברופא באמצעות העכבר. סחר המניות און-ליין תופס, בדרך כלל, כמחצית מסך כל הפעולות המבוצעות בבורסה.

זה המקום להזכיר שכלכלת דרום קוריאה נחשבת לכוכב החדש בשמי תעשיית האלקטרוניקה מזה מספר שנים, והיא הולכת ודוחקת בהתמדה את מקומה של יפן, התקועה במיתון זה זמן מה, כמשק הדומיננטי באסיה.

ביום שני דווח כי המסחר בבורסה לא הושפע ע"י התולעת, אולם נפח התנועה היה מחצית מהרגיל.

התולעת אשר התפשטה דרך קישורי רשתות ולא דרך אי-מיילים כמו שרבים מהוירוסים עושים בדרך כלל, ניצלה חולשה הקיימת בתוכנת מסדי הנתונים SQL המותקנת בשרתי חלונות 2000 של חברת מיקרוסופט, אולם לא נגעה או מחקה קבצים.

התולעת כן הפילה שרתים וגרמה הפרעות לתנועה ברשת העולמית למשך מספר שעות, והורידה את מהירות הורדת הקבצים בכחמישים אחוז.
 
 
אז למה לא כל יום שבת?

השווקים הפיננסים בקוריאה נפתחו עם ירידות שערים חדות לחברות שרתי האינטרנט ועליות לחברות אבטחת המחשבים, למרות שהאימפקט של המתקפה, אשר החלה מוקדם ביום שבת, יכול היה להיות חמור הרבה יותר, אם מדובר היה ביום עבודה ומסחר רגיל.

"אנו מקבלים דיווחי נזקים מחברות ומפעילי PC מסחריים, אך אין ביכולתנו לאמוד עדיין את הנזק במונחים כספיים ברגע זה", אמר דובר מטעם משרד המידע והתקשורת הדרום קוריאני.

מומחי תעשייה אומרים כי הנזק ככל הנראה לא יהיה גבוה במיוחד בשל העובדה כי הדבר אירע בסוף השבוע וכי לא נגרם כל נזק פיזי למחשבים ושרתים.

בעת המתקפה כמעט כל לקוחותיה של חברת KT, ספקית האינטרנט הגדולה במדינה, איבדו את החיבור לרשת. כשבעים אחוזים מקרב אוכלוסיית המדינה, המונה 48 מיליון איש מחוברים לאינטרנט, מחצית מתוכם מנויים של KT. מניית החברה צללה בחדות בעת תחילת המסחר. גם עכשיו, לאחר שהסתיימה המתקפה, קיימות התראות רבות על כך שמתקפה חדשה היא רק שאלה של זמן ומומחי אבטחה אומרים שמנהלי מערכות רבים עדיין לא הורידו את טלאי האבטחה שיכול לעצור את התולעת.

וכמובן איך אפשר בלי מילה ממיקרוסופט? – בעקבות המתקפה אסטרטג האבטחה הראשי של מיקרוסופט, סקוט צ'רני, הפציר בחברות, שהן קהל הקונים הגדול של שרתי ה-SQL ושאר תוכנות של מיקרוסופט, להוריד מהרשת את טלאי האבטחה.

"זו הייתה פרצה. אנו ידענו עליה, אבל מישהו ניצל אותה" אמר צ'רני לרויטרס. "אנו מעונינים שלקוחותינו יהיו מוגנים ככל שניתן ויתקינו את טלאי האבטחה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by