ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
נבואת הזעם של ביל גייטס 
 
 יש לי באג שמעצבן אנשים   
 
מערכת חיים ברשת

יו"ר מיקרוסופט יצא בקריאה נרגשת לציבור לקוחות החברה, כדי שאלו יורידו את טלאי האבטחה הנפלאים עליהם שוקדים המתכנתים – וראו זה פלא: יומיים אח"כ התולעת "ספיר" תקפה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יש נביא בעירו דוט-קום
 יש נביא בעירו דוט-קום   
הוד ביליותו, יו"ר מיקרוסופט, אמר ביום חמישי כי חברת התוכנה נקטה בצעדים חשובים על מנת לאבטח את מוצריה, אך אישר כי לחברה יש עדיין דרך ארוכה עד להשגת היעד אותו הציבה לעצמה "מחשוב הראוי לאמון". למרבה הפדיחה, יומיים לאחר פרסום דבריו אלו, בא לו וירוס התולעת ספיר, והוכיח את אמיתות דבריו של גייטס, לגבי חוסר האמינות הנוכחי של מוצרי מיקרוסופט.

האי-מייל בו שטח גייטס את דבריו בפני לקוחות ענק התוכנה הוא האיגרת החודשית הנוכחית, המופצת מטעם בכירים בחברה, כחלק ממדיניות שמירת הקשר עם לקוחות הידועה כ"מכתבי המנהלים הבכירים". דווח של CNET.

האי-מייל התפרסם במלאת שנה לדברי התוכחה אותם דרש גייטס בפני עובדי החברה, עת שקרא להם לשנס מותניים ולהיכנס באם-אמם של בעיות האבטחה, הפרטיות והאמינות ממנה סובלת מערכת ההפעלה חלונות וחבילות התוכנות המשרדיות אופיס, אשר מהוות את מוצרי הדגל של החברה. האיגרת שהתפרסמה לפני מספר ימים מתמקדת בתוצאות אותה יוזמה.

"למרות שהשגנו הרבה מאוד בשנה החולפת, יש עוד הרבה מה לעשות, במיקרוסופט ובכל התעשייה", רשם גייטס באיגרת האלקטרונית, וציטט נתונים מטעם המכון לאבטחת המחשב וה-FBI המעריכים כי בשנת 2001 הסתכמו הנזקים מתקיפות מחשבים בסכום של 455 מיליון דולר.

שתי התקריות העיקריות אשר הובילו בשעתו ליוזמת הגברת האבטחה של גייטס, במסגרתה עברו מתכנתי החברה קורסים בכתיבה מאובטחת יותר, היו ללא ספק תולעי המחשב קוד אדום ונימדה, אשר חוללו נזק לא מועט על גבי שרתי האינטרנט של מיקרוסופט וניצלו פרצות אבטחה הקיימות במוצרים.
 
 
איזהו חכם – הרואה את הנולד

גייטס הדגיש באיגרת כי ככל שגוברת התלות באינטרנט לתקשורת ולעסקים, קיים צורך לשפר את פלטפורמות המחשוב ואבטחתן. הוא היטיב לנצל את האיגרת כדי לעשות יחסי ציבור לשרתי Windows Server 2003, אשר צפויים לצאת לשוק באפריל לאחר שלושה עיכובים, וכן ניצל את הבמה לעשות ריכוך דעת קהל לפרוייקט פלאדיום שעדיין שנוי במחלוקת, עליו שוקדת החברה.

לעת עתה, ביקש גייטס מקהל הלקוחות המסור להפגין אורך רוח, לשבת בצד ולהזדיין בסבלנות בעוד מיקרוסופט עושה מאמצים לשפר את אבטחת מוצריה.

"ישנם שלושה דברים שהלקוחות מתבקשים לעשות 1) להתעדכן בטלאי האבטחה העדכניים 2) להשתמש במוצרי האנטי-וירוס ולהתעדכן בכל עת לגבי איומים חדשים ו-3) להשתמש ב-Firewall". סיכם גייטס במכתבו.

וכעבור יומיים מפרסום דברים אלו, (בתזמון שלדעתנו נראה יותר מדי נוח) אכן הכתה תולעת נוספת בשרתי ה-SQL המופלאים של מיקרוסופט. תולעת אשר לא עשתה נזק אמיתי, אלא רק האטה את התנועה ברשת. תולעת אשר יותר מכל, נתנה חיזוק לדבריו של הוד ביליותו, אשר אם היינו נשמעים לדבריו ומורידים את העדכונים בזמן – תיקון האבטחה הרלבנטי שוחרר עוד בחודש יולי – הרי שכל המקרה היה נמנע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by