ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
עומס בשדרות גוגל 
 
 שמישהו יודיע לגלגל``צ   
 
מערכת חיים ברשת

למרות שבישראל לא ממש מרגישים את זה, הרשת עוברת בשעות האחרונה מתקפה חמורה ובחלקים גדולים של אסיה אי אפשר לגלוש בכלל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אם ניסיתם לגלוש במהלך השבת לאתרים מחו"ל והיה נדמה לכם שהעסק לא ממש זז, אין סיבה לקלל את המחשב ואפילו לא את ספק האינטרנט שלכם. הסיבה לאיטיות היא מתקפה של וירוס תולעת המכונה "ספּיר", שיוצר הדמיה של עומסים כבדים על הרשת, "מנפח" את התנועה ברשת ויוצר עומס גדול על השרתים של האתרים הגדולים.

על פי חברת האנטי וירוס "סימנטק", מנצלת התולעת כשל אבטחה בתוכנת SQL Server של מיקרוסופט, במטרה להדביק שרתים ולהתפשט דרך האינטרנט. כשל האבטחה התגלה כבר לפני חצי שנה ובמיקרוסופט הוציאו טלאי אבטחה נגדו, אך ככל הנראה מנהלי מערכת רבים לא הורידו אותו.

המתקפה גורמת לשיבושים גם בשליחת דואר אלקטרוני וגם משפיעה על ההתחברות לרשת במקומות מסויימים. למרות ההתקפה הקשה, ברוב העולם נמשכה הגלישה כסדרה ואתרים שמפקחים על התעבורה ברשת מדווחים בשעות האחרונות כי ככל הנראה ההתקפה עומדת בפני בלימה.
 
 
הפגיעה הקשה ביותר בגולשים היתה בדרום קוריאה ובחלקים נוספים במזרח אסיה. מיליוני גולשים בדרום קוריאה נותקו מהרשת לאחר שהמחשבים של שתי חברות הטלקום הגדולות בקוריאה – קרסו.

באטלנטה פגעה המתקפה במחשביו של עיתון מקומי שנאלץ לעכב את יציאת עיתון סוף השבוע, שהיה אמור לצאת היום לדוכנים.

מומחים של ה- FBI מסייעים לכל מי שמבקש עזרה טכנית בהתמודדות עם המתקפה ובמקביל מנסים עדיין לברר מה מקורה. מומחי אבטחה מנסים לברר אם יש קשר בין המתקפה הנוכחית לבין מתקפה דומה שפגעה ברשת האינטרנט הסינית לפני מספר שבועות ושהופצה על ידי האקר סיני שכינה את עצמו "lion".

למרות חומרתה של ההתקפה נראה כי בינתיים כל מה שעושה הווירוס הוא ליצור עומס מבלי לגרום נזק, השאלה היחידה היא מה יהיה אם מישהו אם כוונות יותר זדוניות יחליט לנצל את אותה פרצה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by