ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
זה בכלל לא באינטרנט 
 
 
עמיחי יעקבי

אנשי RIAA נכבדים – שימו לב, זה לא סתם שאתם לא מצליחים לנצח בקרב נגד המוזיקה הפיראטית. ואתם יודעים למה זה? פשוט כי אתם נלחמים במקום הלא נכון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מרוב שנשבר לי הלב על איגוד חברות התקליטים האמריקאי (RIAA), והמאמצים הנואשים ומעוררי הרחמים שלו להילחם בגולשים ובמוזיקה הפיראטית ברשת, החלטתי השבוע לעשות מעשה, ואני הולך להקדיש את הטור הזה להסבר מפורט, ענייני וברור איך לעצור לחלוטין את החלפת המוזיקה הלא חוקית וגניבת זכויות היוצרים של האומנים.

זה לא פיתרון קל, נקי, או פשוט, ולא בטוח שניתן לבצע אותו בכמה דקות, אבל אין ספק שאם אנשי ה-RIAA, רוצים להפסיק לעשות צחוק מעצמם ולפתור אחת ולתמיד את הבעיה הם חייבים ללכת בדרך הקשה והכואבת, ללכלך את הידיים, ולעשות את מה שאולי לא יביא להם אהדה ופופולאריות, אבל יסביר לגולשים אחת ולתמיד מי כאן הבוס.

כמובן שעכשיו מתבקשת פיסקת התנצלות שבה אני מבקש סליחה מאחי ואחיותי הגולשים על זה שאני הולך בעצם להסביר לאויבינו המרושעים איך להכות בנו – ומצד אחד אני באמת מרגיש בוגדני ושפל, אך מצד שני – איך אפשר לא לרחם עליהם? ראיתם מה עבר עליהם השבוע?
 
אם אחד הולך, יבואו אחרים
 אם אחד הולך, יבואו אחרים   
ביום ראשון הכריזו אנשי איגוד חברות התקליטים כי הם הצליחו לשתול וירוס שימחק את כל שרתי שיתוף הקבצים (אמא'לה), ביום שני הם הודיעו שיתבעו פיצויים מכל ספקית אינטרנט שתאפשר לגולשים להחליף אמפישלושים (ברור, הצ'ק כבר בדואר), בשלישי הם קיבלו אישור מבית משפט לקבל נתונים מדוייקים על כל גולש שהחליף שירים (אני למשל השבוע לא הורדתי כלום רק מהפחד), וברביעי הכריזו על מדיניות תוקפנית חדשה שבמסגרתה הם יתבעו פיצויים מכל גולש וגולש (הו לא – אני שומע דפיקות בדלת). ביום חמישי התפטרה המנהלת של ה-RIAA והם מאיימים שהמחליף שלה הוא איש אכזר וחסר רחמים (לא פוחד ממך רשע אחד – מה תעשה לי?).

הגיע הזמן לגלות לחבורת האנשים האבודים האלה את האמת – ואם צריך מתנדב שיצעק את הדברים, אני מוכן לצעוד צעד אמיץ קדימה ולעשות את העבודה. אני מצהיר כאן שאני כותב את הטור הזה מבחירה חופשית ותחושת שליחות, ומבין שביום שבו לא יסתובב בינינו שום אמפישלוש לא חוקי – אני אהיה האשם. ההיסטוריה תמיד נבנתה מיחידים שעשו מעשים אמיצים, ואני לוקח על עצמי את האחריות על הדברים שאני עומד לומר. אני בטוח שילדי, נכדי, וניני יהיו גאים בי ובטור הזה. (ואני רק מבקש מכם, גולשים חביבים, לחוס עלי בתגובות לכתבה)
 
העולם נגוע במקרה קשה של צרבת
 העולם נגוע במקרה קשה של צרבת   
אנשי RIAA נכבדים – שימו לב, זה לא סתם שאתם לא מצליחים לנצח בקרב נגד המוזיקה הפיראטית. ואתם יודעים למה זה? פשוט כי אתם נלחמים במקום הלא נכון. אתם בטוחים שאם רק תכו בנאפסטר, תטביעו את אודיו גלאקסי ותנתקו את קאזה משרתי ה-P2P, הכל יהיה בסיידר.

לו רק יכולתם לשמוע עכשיו את הגולשים מתפקעים מצחוק בבתים שלהם - איפה אתם ואיפה אנחנו? נראה לכם שהבעיה היא באינטרנט? שהמוזיקה הלא חוקית עוברת בעיקר ברשת? הצחקתם עכשיו עשרות מיליונים של משתמשים שמביטים בקריצה וחיוך ניצחון בנורית האדומה שקורצת בחזרה מהצורב שלהם.

רבותי מנהלי איגוד חברות התקליטים האמריקאית, אנחנו כבר מזמן לא מחליפים שירים באינטרנט. אולי שיר או שניים בשבוע זה הכל. רוב העבודה הלא חוקית נעשית בבתים הפרטיים שלנו. אנחנו נפגשים ומחליפים בינינו דיסקים שלמים גדושים באמפישלושים צרובים (כ-200 שירים בכל אחד), ואני מדבר על ארבעה חמישה דיסקים כאלה שעוברים מיד ליד בכל שנייה.

רוצים מספרים מדוייקים? ההערכות מדברות על 6 ביליון מדיות ריקות שימכרו השנה ברחבי העולם, ו-44 מליון צורבים, שיתווספו ל-140 מליון בעלי הצורבים שכבר מתקתקים ללא הפסקה דיסקים לא חוקיים, בזמן שאתם משחקים בקאזה.

הפיתרון שלי הוא חד וכואב, אבל רק אם תבחרו בו תוכלו לנצח – אתם מוכנים?
 
 
צריכים מדיניות קיצוצים ברורה
 צריכים מדיניות קיצוצים ברורה   
אחרי שניסתם בכח, יש ללכת עכשיו בהרבה יותר כח – צריך פשוט בלי להסס יותר מדי, לכרות לגולשים את הרגליים (וזה לא דימוי). אני מציע שהאנשים שלכם יעברו בית בית, מחשב מחשב, ועם גרזן חד פשוט יורידו לגולשים את הרגליים. ועכשיו נראה אותם מעבירים בינהם את הדיסקים הצרובים והלא חוקיים שלהם, הגנבים האלה.

זה בידכם – אתם יכולים להמשיך לחפש את המטבע מתחת לפנס ולבכות על הפסדים של יותר מ-10 אחוזים בהכנסות שלכם השנה, או פשוט ללכת על הפיתרון האמיץ שלי – נכון שזה נשמע טיפה צולע (כן, כפל המשמעות לא נעלם ממני), לא כל כך תקין פוליטית או מצטלם טוב, אבל כשתשכח הסערה הציבורית, תראו שהחזרתם לעצמכם את כבודכם האבוד והשליטה במוזיקה ובתמלוגים.
 
 
ואם אתם חוששים שבלילה המצפון שלכם ייסר אתכם ויפריע לישון, אל תשכחו – אתם הצודקים בסיפור הזה, וזכותכם להילחם על שלכם – סוף גנב לתלייה, ולשקר אין רגליים.

רק תיזכרו מי עזר לכם כשהייתם בצרות, ובבקשה בעדינות עם הגרזן – תודה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by