ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
בקצב הזה הם עוד יגיעו רחוק 
 
 השתלטות עולמית זה כיף גדול – הגירסה הביתית   
 
מערכת חיים ברשת

מיקרוסופט היא אשפית אמיתית כשהדבר נוגע ליחסי ציבור. אך ככל שהדברים נוגעים לעובדות החותכות, המציאות מראה דברים קצת שונים כפי שניתן לראות מדו"ח סודי של החברה שמצא דרכו לאינטרנט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אי שם, בין כל יחסי הציבור בדבר "פתיחתו" של "הקוד הסודי" של מיקרוסופט בפני כל העולם, נעלמו להן הראיות הנוגעות לדרך בה מאמץ העולם האמיתי את תפיסת הקוד המשותף של מיקרוסופט.

למרבית המזל, כך לפי הרג'יסטר, למיקרוסופט-בנלוקס יש כמה תשובות בנושא. והן מוכיחות כי תוכנית פתיחת הקוד מצליחה הרבה יותר באיסוף יחסי ציבור אוהדים, מאשר משתמשים אמיתיים.

לפי דו"ח פנימי שהגיש דירק טומביור ממיקרוסופט-בנלוקס, מתוך למעלה מ-150,000 מפתחי תוכנה, רק חמישה עשר (15) נרשמו לתוכנית מאז שזו החלה בחודש יולי 2001. מה שהופך את שיעור ההמרה לכ-0.8 מפיצי תוכנה בחודש, מספר מרשים לכל הדעות.

"אני חושב שמרבית האנשים לא באמת רוצים שהעובדים שלהם יתעסקו כל יום בקוד המקור. באמת, הם לא מעונינים בכך. מדובר בהסחת דעת מהעבודה האמיתית", אמר שנה שעברה סטיב באלמר, וכנראה ידע על מה הוא מדבר.

במיקרוסופט קיימות עתה חמש תוכניות לשיתוף קוד מקור המיועדות למשתמשי הסקטור הציבורי, מוסדות חינוך, יצרני ציוד מקורי (OEM), משלבי מערכות ולקוחות עסקיים גדולים. (לקוח עסקי גדול מוגדר כזה שיש ברשותו למלה מ-1,500 רשיונות הפעלה).

אז האם למעשה אנו רואים כאן טשטוש מכוון של "הקוד המשותף", הנגוז לו יחד עם מותג הדוט-נט? בשבוע שעבר הכריזה מיקרוסופט על כך שחתמה עם ממשלת רוסיה תוכנית מקבילה הנקראת "תוכנית אבטחה ממשלתית", אשר נחתמה עד כה עם עשר ממשלות ברחבי העולם. התוכנית הזו מקנה לממשלות "גישה מבוקרת" לכ-97 אחוזים מקוד המקור (שלושת האחוזים הנותרים הם ככל הנראה אותן דלתות אחוריות סודיות\ידועות, שהתקינה מיקרוסופט עבור גופי הביון של ממשלת ארה"ב).

קשה מאוד לאתר נתונים מספריים על היקף האימוץ של יתר תוכניות הרישוי של מיקרוסופט. אולם אם מתייחסים להצלחה המסחררת עד כה, מיקרוסופט יכולה להסתכל קדימה ולהחתים את מחצית מסך בעלי ה-OEM עד שנת 7812, ואף להצליח להחתים את כולם עד שנת 15,625.

קדימה חברים, שימו גז.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by