ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הארנק המצומק של האח הגדול 
 
 
רויטרס

במה שמסתמן כאי של שפיות במסגרת המדיניות הלאומנית המתלהמת השורה בארה"ב, החליט הסנאט להקפיא את תקצוב תוכנית "האח הגדול" של הפנטגון, עד שזה ימזער את הנזק הנגרם לזכויות הפרט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הוא זכאי! – (מסיבות טכניות גם נחשב?)
 הוא זכאי! – (מסיבות טכניות גם נחשב?)   
באומרם כי הם חוששים מחיטוט ממשלתי בחיי האזרחים הפשוטים בארה"ב, הצביעו אמש (ה') חברי הסנאט האמריקאי על חסימת המשך מימון תוכניתו של הפנטגון, הנוגע לפרוייקט המחשב, שאמור היה "לשפר" את יכולות אגירת הנתונים בנושא איומי טרור.

על חודו של קול, הצביע הסנאט כנגד המשך המימון לתוכנית "מודעות טוטאלית למידע" (Total Information Awarness), בניהולו של מי שהיה יועץ לאומי לביטחון, ג'ון פוינדקסטר, עד שהפנטגון יסביר את מהות התוכנית ויוכל לתת הערכה לגבי השפעת התוכנית על זכויות הפרט.

החוק, שהובא לאישור הסנאט ע"י סנאטור דמוקרטי מאורגון, רון ווידן, קובע גם כי מלכודת המידע הממוחשבת המפותחת בימים אלו בפנטגון לא תוכל להיות מופעלת ללא אישור הקונגרס, למרות שאופשרו מספר חריגים בשם הביטחון הלאומי. הצעת החוק עברה שלב לאישור נוסף, אך אין לה מעמד של חוק עדיין.

הסנאטור ווידן אמר לרויטרס לאחר ההצבעה כי "זה צריך להבהיר כי הקונגרס מעוניין להבטיח שלא תהיה חדירה לפרטיותם של אמריקאים שומרי חוק", הוא הוסיף ואמר כי המערכת המוצעת היא "תוכנית הביון הממשלתית, היא הפולשנית ביותר בהיסטוריה".

משרד ההגנה האמריקאי אומר כי מטרת הפרוייקט, אשר נמצא עדיין בחיתוליו, היא לחפש דפוסים במידע על עסקות, כגון חיוב כרטיסי אשראי ודו"חות תנועה, על מנת לסכל מזימות של טרוריסטים.

ווידן ודמוקרטים אחרים הודיעו בשבוע שעבר כי הם ינסו לחסום את המימון של הפרוייקט, וציטטו חששות כי הפרוייקט יהפוך לאמצעי ביון אלקטרוני על מידע אישי הנוגע לכל האמריקאים ע"י הממשלה, דבר אשר ירמוס את זכויות הפרט. מספר סנאטורים רפובליקנים בכירים חברו לווידן בנושא זה, מתוך דאגה כי הפרוייקט יביא לטשטוש הגבולות בין שיטור פנים-ארצי, לבין מאמצי ההתחמשות של הצבא.
 
 
פוינדקסטר, זה לא זה ששיקר לסנאט פעם?

מבקרי הפרוייקט הביעו את חששם בשל העובדה כי הפרוייקט מנוהל על ידי ג'ון פוינדקסטר. אדמירל לשעבר אשר הורשע בהונאת הקונגרס ומתן עדות שקר לוועדת הסנאט בפרשת איראן-קונטראס. הרשעתו בוטלה על כך שעדותו, אשר ניתנה תחת חסינות הקונגרס, הוסבה לשמש כנגדו.

דוברת מטעם הפנטגון דיברה בזכותה של התוכנית לאחר הצבעת הסנאט, ואמרה כי גורמים רשמיים ממשיכים להאמין בנחיצות וחשיבות המשך המחקר והפיתוח של התוכנית.

"פרוייקט ה-TIA יפתח כלים בטכנולוגיית מידע חדשנית, אשר יעניקו לסוכנות הביון של משרד ההגנה, ולקהילות הביון והמלחמה בטרור יכולות חשובות למנוע התקפות טרור נגד ארה"ב", אמרה אשת יחסי הציבור המתורגלת של הפנטגון.

צעדו של הסנאט מאלץ את הפנטגון לדווח לקונגרס על היעדים של התוכנית בתוך שישים יום מאישורו הסופי של החוק, כולל המלצות מטעם הפרקליט הכללי על מזעור הפגיעה בחירויות הפרט.

החקיקה אמורה גם למנוע מהפנטגון להטמיע את התוכנית או להעביר אותה לאגף אחר, כגון ה-FBI, או המשרד החדש ל"ביטחון המולדת", ללא אישור הקונגרס.

אולם הגבלות אלו לא יחולו אם העברת הטכנולוגיה יעשו למען פעילויות ביון נגדי חוקיות, או במקרה של מבצעים של הצבא האמריקאי מחוץ לארה"ב.

עתה ניתן רק לחכות ולראות האם מדובר בניסיון אמיתי וכנה מצד חברי הסנאט לרסן את הפרוייקט, אשר הוגדר כסכנה הגדולה ביותר לחירות האזרח בארה"ב ולחוקה האמריקאית (שעד לא מזמן נחשבה לדבר הכי קרוב לקדוש בפני האמריקאים). או שמא מדובר באיזשהו מסך ערפל, הנועד לנטוע בציבור את ההרגשה כאילו למישהו מהפוליטיקאים "המייצגים אותו", באמת אכפת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by