ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
גאדג`ט 
CES: היום הראשון 

CES: היום הראשון

 
גאדג`ט |
 
דנה פאר

מסכי הטלוויזיה הדקים ביותר, מכשירי ה-GPS המתקדמים ביותר, ומיהן היפהפיות האמיתיות של התערוכה? סיקור יומה הראשון של תערוכת CES בלאס וגאס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תערוכת CES פותחת היום (ב') בלאס וגאס את יומה הראשון. ערב הפתיחה החגיגי כלל נאום של ביל גייטס - ככל הנראה הפעם האחרונה בה יופיע בתפקיד מרכזי בתערוכה זו, לאחר שהכריז שהוא פורש מהתעשיה ועובר למלא תפקידים מצומצמים יותר החל מחודש יולי הקרוב.

בנאומו בפתיחת התערוכה דיבר גייטס על העידן הדיגיטלי, שבו "הכל יהיה מחובר להכל. אתם תקחו את זה כמובן מאליו. אף אחד מהשתמשים לא יצטרך למצוא דרכים לקשר בין יישומים ולזכור איפה כל דבר נמצא". לדברי גייטס, המגמה ברורה: הכל יהיה דיגיטלי.

אז מה יש לתערוכת CES להציע לנו בערב הפתיחה וביומה הראשון?
 

גזרת הטלוויזיות: Thin is In

קרב איתנים: רזה זה יפה?
 קרב איתנים: רזה זה יפה?   
בתערוכה ניטש קרב איתנים בנוגע לשאלה מי מהחברות מספקת את מסכי הטלוויזיה הדקים ביותר בעולם (LCD ופלאזמות). כך, למשל, הכריזה LG על מסך LCD בעובי 1.7 אינץ'. אלא שזה לא הספיק, מכיוון שמיד לאחר מכן הכריזה JVC על "מסך ה-LCD הדק ביותר בעולם" שעוביו 1.5 אינץ' בלבד (ו-2.9 אינץ' במרכז). למרות זאת, היטאצ'י ניצחה את JVC במערכה הזאת.

בגזרת הפלאזמות התרברבה Pioneer בכך שהיא עתידה להציג את "מסך הפלאזמה הדק ביותר בעולם", ונראה שהיא צדקה: מסך בעובי 0.35 אינץ'. בתרגום לשיטת המידה שלנו מדובר בתשעה מילימטרים בלבד~ בינתיים גם היטאצ'י הציגה את המסכים הדקים שלה: LCD בעובי 0.75 אינץ' בלבד (!) ופלאזמה בעובי 1.5 אינץ'.
 
 
אבל באמת שאין מה לרחם על LG - היא אומנם הפסידה בקרב על המסך הדק ביותר, אבל הטלוויזיה הדיגיטלית הניידת שלה זוכה לתשומת לב צרכנית ותקשורתית מרובה.

לטענת LG, לא פחות מ-800 ממשדרי תכניות טלוויזיה בארצות הברית יוכלו לשדר לטלוויזיה הניידת של LG עד לשנת 2009. ולמה שמישהו יהיה מעוניין בטלוויזיה ניידת מהסוג הזה? התשובה של LG היא, כמובן: מזג אוויר, חדשות ועדכוני ספורט. כאילו שטלפונים סלולריים לא היו מספיקים.
 
 

גזרת המוסיקה: ה-iPod שולט

מטען זוגי ל-iPod. בשביל מה זה טוב?
 מטען זוגי ל-iPod. בשביל מה זה טוב?   
גם JVC וגם סוני הציגו שני גאדג'טים תמוהים מוכווני-iPod. זה של JVC, שאתם יכולים לראות בתמונה, הוא מטען ושעון מעורר, שטוען שני מכשירי iPod בו-זמנית. יכול להיות שזה מיועד עבור כל אותם אנשים שהיה להם iPod ואז הם רכשו גם iPhone. מצד שני, אם זה באמת ככה, למה שהם יזדקקו לשניהם, ועוד לטעינה בו-זמנית? לא ברור. אולי אנשים רוצים להתעורר פעמיים מדי בוקר, באמצעות שני מכשירי iPod שונים. בכל אופן, המטען הכפול יגיע לשוק באפריל ויעלה 150 דולר.

הגאדג'ט של סוני, שאנחנו לא טורחים להציג פה את התמונה שלו, לא ביזארי בשום צורה מבחינה טכנולוגית (פשוט מעמד ל-iPod שמתחבר לרמקולים). מה שמוזר הוא הקונספט: סוני יוצרת מעמד ל-iPod, ששייך לחברה המתחרה? זאת הפעם הראשונה שהם עושים את זה, ולכן ראינו לנכון לציין את העובדה הזאת.
 
 
חדשות נוספות של סוני הן האוזניות החדשות שלהם, MDR-NC500D. אלו האזניות הראשונות בעולם שעושות שימוש בטכנולוגיה דיגיטלית בלבד, והחידוש הוא בכך שזה נעשה בלי המרה מוקדמת מאנאלוגית, במטרה להפחית רעשים חיצוניים. לטענת החברה, האוזניות מצליחות לחסום 99 אחוזים מהרעשים שמגיעים מבחוץ, אפילו כאלה חזקים במיוחד כמו הרעש שמייצר מנוע סילון.

את האוזניות ניתן יהיה לרכוש החל מחודש פברואר תמורת 400 דולר.
 

גזרת ה-GPS: גם חיישנים

 
כפי שציינו בכתבה המקדימה אתמול, גאדג'טי GPS תופסים חלק נכבד מאד בתערוכה השנה. בינתיים לא הספיקו להיחשף יותר מדי מהם, אבל יש שניים שחשבנו שתעניינו לשמוע עליהם.

הראשון הוא ה-GPS החדש של סוני, NV-U83T - מסך מגע 4.3 אינץ' שיכול להגיב לתנועות יד מגוונות של המשתמש (משיכות, מעגלים וכן הלאה). בנוסף כולל ה-GPS מערכת חיישני תנועה בשם POSITION Plus, היכולה לעקוב אחרי תזוזות המשתמש. המערכת מיועדת למצבים בהם הקשר בין ה-GPS ללוויין ניתק, ובכך מעריכה בערך היכן ובאיזה גובה נמצא המשתמש.

את ה-NV-U83T ניתן יהיה להשיג החל מפברואר תמורת 500 דולר.

גאדג'ט נוסף בגזרת ה-GPS הוא הטלפון הסלולרי החדש של סוני אריקסון, W760. פרט לאופציית ה-GPS המועילה והמגניבה יש לו מצלמת 3.2 מגה פיסקל, רדיו FM, אפשרות לזיהוי שירים, משחקים, וכל דבר אחר שיש גם בדגמים אחרים של סוני אריקסון.
 

גזרת הרובוטיקה: רובוסאפייאנס

 
הרובוט הזה של WowWee הוא דגם משופר של מה שהוצג בתערוכה בשנה שעברה: רובוט חמוד שמספר בדיחות, משמש כחבר ומפיג את הבדידות בלילות (לא ככה, סוטים). שימו לב לעיצוב היפה, שממש עושה חשק לשחק איתו.

בזכות המבנה שלו ושלושת הגלגלים, אפשר לשחק עם הרובוט משחקים שדורשים תזוזות מרובות ומסובכות יחסית. כמו כן יש לו גם שלט רחוק שמאפשר לשלוט על התנועה שלו באמצעות תזוזה קלה של השלט. הרובוסאפייאנס גם ממש לא יקר: 99 דולר כשהוא ייצא לשוק במהלך הקיץ הקרוב.
 

גזרת הסלולר: מצדיעים לאלגנט

 
דבר שלא פחות חשוב בגאדג'טים ממגוון הפיצ'רים שלהם זו החזות החיצונית. כשמישהו משקיע ממיטב כספו במשהו, הוא רוצה שזה יהיה יפה. לכן ראינו מן הראוי לציין את הטלפון הסלולרי N95 האדום של נוקיה. שימו לב לצורה ולצבע, נראה כאילו המכשיר נצבע במיוחד אבל מדובר בפס ייצור רגיל - פשוט תאווה לעיניים. המחיר צפוי לעמוד על 599 דולר.

N95 נוסף שהוצג בתערוכה הוא גרסת ה-N95 שיוצרה במיוחד לארצות הברית ומגיעה עם נפח דימיוני כמעט של שמונה ג'יגה. שמונה גי'גה! מדובר בהעתק כמעט מדוייק של הגרסה האירופית, כאשר הרדיו המובנה בגרסה האירופית סולק ובמקומו הותקן רדיו שמותאם למדינה החזקה בעולם. הוא פחות יפה מהגרסה האדומה אבל מושקע יותר מבחינה טכנולוגית, ומחירו צפוי לעמוד על 749 דולר.
 

ולסיום: היפהפיות האמיתיות

נשים שאוהבות טכנולוגיה. מגניב!
 נשים שאוהבות טכנולוגיה. מגניב!   
כולם יודעים שגאדג'טים נראים הרבה יותר מרשימים, קורצים ומפתים, ובעיקר כמובן נמכרים טוב יותר, אם מעמידים לידם דוגמניות מהממת בחצאית קצרה או בביקיני.

והנה ההפתעה האמיתית: הבחורות שאתם רואים בתמונות אינן דוגמניות שנשכרו במיוחד כדי ללבוש חצאיות קצרות ולמשוך את אלפי הגיקים אל הדוכנים. הבחורות הללו הן נשים שאשכרה אוהבות טכנולוגיה ועוסקות בה, והגיעו לתערוכה על מנת לסקר, לצלם ואפילו סתם ליהנות. בדבר אחד אין ספק: הבחורות האלה, ולא הדוגמניות, הן אלו שמתחרות בגאדג'טים על כתר היפהפיה האמיתית של התערוכה הזאת.


(מקורות: gizmodo, רויטרס, engadget)
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by