ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
פקקים סלולרים 

פקקים סלולרים

 
 
מחשבים נענע 10

מחקר מגלה כי דיבור בסלולרי בזמן נהיגה גורם לפקקים, לדברי החוקרים, זה כמו להפליץ במעלית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אם אתם מאחרים לעבודה יתכן שנהג שמשתמש בטלפון סלולרי הוא האשם. חוקרים אמריקנים מסרו ביום שני שנהגים שמדברים בסלולרי מאטים את זרם התנועה, גורמים לעומס בכבישים המהירים ומאריכים את זמני הנסיעה.

"זה קצת כמו לתקוע נוד במעלית. כולם סובלים", אמר בציוריות פיטר מרטין ממחלקת התנועה של אוניברסיטת יוטה.
 

נהיגה עם סלולר גרועה כמו נהיגה בשכרות

 
מחקרים קודמים קבעו שקיים שיוויון בין הסיכון של נהיגה בזמן דיבור בטלפון סלולרי לנהיגה בזמן שיכרות. כ-50 מדינות אסרו את השימוש בטלפונים ניידים בזמן נהיגה.

המחקר האחרון מראה את השפעת הטלפונים על דפוסי התנועה. "יש לזה קשר לשינויים במהירות", אמר מרטין, שמלמד הנדסה אזרחית וסביבית. הוא וקבוצת חוקרים ראיינו 36 סטודנטים, שכל אחד מהם נהג לאורך דרך בת כ-15 ק"מ בתרחישים של תנועה איטית עד מהירה ובמהירויות שדמו לנהיגה בכבישים בין עירוניים.

הם השתמשו בטלפון עם דיבורית במהלך מחצית מהנסיעות, ובחצי השני לא השתמשו בטלפון כלל. נאמר להם לציית לחוקי המהירות ולאותת בפניות אולם כל שאר החלטות הנהיגה נותרו בידיהם.
המחקר גילה שכאשר דעתם של הנהגים הוסחה על ידי שיחות טלפון הם החליפו פחות נתיבים, נסעו לאט יותר ונדרשו לזמן רב יותר על מנת להגיע ליעדם.
 

10% נוהגים עם הסלולרי בכל רגע

בדרכים בעלות עומסי תנועה בינוניים או גבוהים הנהגים נטו להחליף נתיבים בצורה פחותה (20%), וגם ההחלטה לעבור ממסלול איטי למסלול פתוח ארכה 25-50 שניות יותר. הם נהגו לאט יותר (כשלושה ק"מ) מנהגים שדעתם לא הוסחה, ונדרשו להם כ-20 שניות יותר על מנת להשלים את המסע בן ה-15 ק"מ.

זה אולי נשמע מעט אבל העיכובים הקטנים הללו מצטברים, במיוחד לאור מחקרים שמורים שכ-10% מהנהגים בארה"ב משתמשים בטלפון סלולרי בכל זמן נתון. "עיכובים קטנים בזמן התנועה גדלים למספרים עצומים כאשר אתה מקרין אותם על גבי כביש מהיר ועל גבי אומה שלמה", הסביר מרטין.

הצעד הבא במחקר הוא להשתמש במודלים ממוחשבים על מנת לקבוע כמה זמן ודלק מתבזבזים בגלל שיחות בנהיגה. "מה שעשינו כאן מעיד שהמספרים הללו כנראה משמעותיים למדי", סיכם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by