ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
איך לעצבן גיקים בהודעה אחת לעיתונות 
 
 
מערכת חיים ברשת

חברת SCO החליטה לבדוק אם אפשר במקרה לתבוע את משתמשי לינוקס ולהוציא מהם כסף על שימוש לא חוקי בקוד יוניקס. במקביל היא רוצה שהם יקנו ממנה מוצרים. נו במת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ב-SCO החליטו כנראה לעצבן את הלקוחות שלהם. החברה, שמחזיקה בחלק ניכר מהזכויות לקוד המקורי של מערכת ההפעלה יוניקס, ושמשווקת במקביל גרסת לינוקס (על בסיס UnitedLinux), שכרה את עורך הדין דיוויד בויס, מי שעבד בשביל התביעה במשפט המונופול נגד מיקרוסופט (והפסיד), הגן על נאפסטר מול חברות התקליטים (והפסיד) ומי שטען בעבור אל גור בפרשת הבחירות בפלורידה (וכן, ניחשתם, הפסיד). בויס אמור לבדוק אם משתמשי לינוקס מפירים את זכויות היוצרים של החברה, ולתבוע באם זה המצב.

דרל מקברייד, הנשיא החדש של החברה, ומי שיזם את המהלך, טען כי "SCO היא הבעלים של הקניין הרוחני הגרעיני של יוניקס, ויש הזכות המלאה לתת רשיונות לשימוש בטכנולוגיה הזו ולאכוף את זכויות היוצרים והפטנטים שלה". מקברייד הודיע כי בויס יבדוק אם גם מיקרוספט ואפל הפרו את זכויותיה של SCO.

יש לציין בהגינות ש-SCO (לשעבר Caldera) אינה סיפור הצלחה מהמם, בלשון המעטה. יוניקס כמערכת הפעלה שלמה נמצאת בנסיגה רבתי כבר כמה שנים ברציפות, כשווינדוס של מיקרוסופט ולינוקס אוכלות בנתח השוק שלה ללא רחם. גם כמשווקת לינוקס, החברה אינה אלא אחת מהשחקניות המשניות בשוק המתפתח, כשהיא אינה מדגדגת אפילו את RedHat.

אולי ממצבה הקשה נגזר המהלך המבולבל של החברה, שמחד, כאמור, מאיימת על כל משתמש לינוקס בתביעה, ומאידך מציעה לראשונה למשתמשי לינוקס לרכוש רשיונות ליישומי יוניקס שניתן להשתמש בהם במערכת ההפעלה הפתוחה. גם ההצהרה של מקברייד, לפיה "לינוקס חולקת בפילוסופיה, ארכיטקטורה ו-APIs עם יוניקס", נשמעת מוזרה לאור המסלול המשפטי שהחברה לוקחת.

קהילת הגיקים, לפחות על פי התגובות באתר SlashDot, מגיבה במשהו שהנע בין ספקנות צינית ובין זעם קדוש. "לעולם לא אקנה יותר שום דבר שלהם" (השלילה הכפולה במקור), אמר אחד המשתתפים בדיון, ולא מעט החרו החזיקו אחריו. והנה לכם צעד נבון של חברה שקולה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by