ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הצדק של RIAA ימצא גם אתכם 
 
 בית המשפט המוזיקלי   
 
רויטרס

ביהמ"ש האמריקאי קבע כי ספקית האינטרנט ווריזון חייבת להסגיר את שמו של לקוח שהוריד למעלה מ-600 שירים לידי חברות המוזיקה; החברה הודיעה כי תערער על ההחלטה. מתי RIAA תגיע גם אליך?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תאגידי המוזיקה זכו בניצחון משפטי נוסף במסגרת מאבקם בהחלפת הקבצים המקוונת, כאשר ביום שלישי החליט ביהמ"ש האמריקאי לחייב את ספקית האינטרנט ווריזון, להסגיר את שמו של אחד מלקוחותיה אשר חשוד כי הוריד למעלה מ-600 שירים מהאינטשנט ביום אחד.

השופט המחוזי ג'ון בייטס אמר כי ווריזון חייבת לשתף פעולה עם מאמציה של תעשיית המוזיקה לאתר (שלא לומר לצוד) מחליפי שירים ברשת. השופט דחה את טענת ענק התקשורת כי צעד שכזה יפר בצורה בוטה את זכויות הפרטיות של צרכניה, ויהפוך את החברה לכוח שיטור מקוון.

ווריזון הודיעה כי היא תערער על ההחלטה.

המקרה הזה יכול להוות תקדים חשוב לנוכח צעדיה של תעשיית המוזיקה, המבקשת את עזרת מוסדות החינוך, עסקים וספקיות אינטרנט באיתור אנשים פרטיים המשתמשים בתוכנות P2P. לטענת התעשייה, אנשים אלו הם השטן הגדול שהורס להם את עקומת המכירות של הדיסקים הנפלאים אותם היא מנפיקה.
 
 
זה לא אני, זה החוק

תעשיית המוזיקה הצליחה לפני כשנתיים לסגור את חלוצת החלפות הקבצים נאפסטר, אולם שירותים אחרים צצו במקומה והם מהווים מקור משיכה למיליוני גולשים.

תחת חוק ה-DMCA (חוק המילניום לזכויות יוצרים דיגיטליות) משנת 1998, סגרו ספקיות האינטרנט, מרצונן החופשי, אתרים שהציעו חומרים שהפרו את החוק, אך הן סירבו לבקשות התעשייה לנתק לקוחות אשר החליפו קבצים האחד עם השני באופן ישיר באמצעות רשתות P2P.

חוקרים שעובדים בשירות תעשיית המוזיקה, המשתמשים בתוכנות עיקוב אוטומטיות, יכולים לאתר את כתובות ה-IP של מחליפי קבצים, אך אין ביכולתם להתאים את כתובות אלו עם שמותיהם של האנשים מאחורי הכתובות.

חוקרים ביקשו בקיץ שעבר מווריזון את שמו של לקוח שהם מאמינים שהוריד למעלה מ-600 שירים ביום אחד, אולם מהחברה מסרו להם שהם יצטרכו לקפוץ מעל כמה משוכות משפטיות כיוון שה"חשוד" לא אחסן את השירים על גבי שרתי חברת ווריזון אלא רק השתמש בכבלים שלה כדי לשלוח את החומר.
 
רוזן ושרמן ימצאו גם אותך
 רוזן ושרמן ימצאו גם אותך   
לא קונה את זה

השופט בייטס דחה את הטיעון של ווריזון ואמר כי "ווריזון לא סיפקה סיבה הגיונית מדוע הקונגרס יאפשר לבעלי זכות היוצרים להשיג את המידע המזהה מספקית אינטרנט שאפסנה את החומר האמור במערכת שלה, אך לא יאפשר לבעלי זכות היוצרים להשיג את המידע המזהה מספקית אינטרנט שהעבירה דרך המערכת שלה".

"זה בלתי הגיוני, ביהמ"ש מסכם, שהקונגרס יחפש דרכים להגן על בעלי זכויות יוצרים אך ורק בתחומים מסוימים במסגרת חוק ה-DMCA, ולא באחרים", כתב בייטס בהחלטתו.

היועצת המשפטית של חברת ווריזון, שרה דויטש, אמרה כי ההחלטה יכולה עתה לאפשר לכל מחזיק בזכות יוצרים, לא רק לחברות הגדולות, להציץ לתוך התקשרויות פרטיות אם הם מאמינים שזכויות היוצרים שלהם הופרו.

"אנחנו מאוד מאוכזבים מההחלטה, ואנו מאמינים שיהיו לה תוצאות לוואי מטרידות מאוד מבחינת הצרכנים", אמרה דויטש (או במילים אחרות, מעכשיו ביהמ"ש החליט שמותר לחברות לדעת עליכם הכל).
 
 
תעשיית המוזיקה מריעה למערכת הצדק

דובר מטעם תעשיית המוזיקה אמר כי ההחלטה מקנה תוקף למאמציה של התעשייה לגשת ישירות לפיראטים של זכויות היוצרים (ולטפל בהם).

"עכשיו שביהמ"ש הורה לווריזון לעמוד בהתחייבות שלה לחוק, אנו מצפים ליצור קשר עם מחזק החשבון שאת זהותו ביקשנו לחשוף, כך שנוכל ליידע אותם כי המעשה שעשו הוא בלתי חוקי", אמר קארי שרמן, נשיא RIAA.

במהלך החודשים האחרונים שלחה RIAA אלפי מכתבים לבתי ספר ועסקים, וביקשה מהם להפעיל פיקוח פנימי (מישהו אמר משטרת מוזיקה בהתנדבות?) על הרשתות שלהם ולשים לב לפעילות P2P, תוך כדי מתן דגש חזק על העובדה שאם לא יעשו כן אפשר יהיה לתבוע להם את הנשמה בבית המשפט.

האקדמיה של הצי האמריקאי תפסה מחשבים של מאה סטודנטים בחודש נובמבר והיא חוקרת אותם, כנראה לקראת העמדה לדין צבאי, לאחר שנקבע כי הם הורידו חומר שמוגן ע"י זכויות יוצרים.

תעשיית המוזיקה גם האשימה את ספקיות שירותי האינטרנט בכך שהן מרוויחות מהורדות שירים בלתי חוקיות. אולם יש לשים לב לכפילות מעניינת: RIAA אשר מייצגת את האינטרסים של חברות המוזיקה הגדולות, מייצגת ביניהן גם את חברת AOL טיים וורנר, חברת המדיה הגדולה בעולם, שהיא גם במקרה הבעלים של ספקית האינטרנט הגדולה בארה"ב. מעניין שלא שמענו עד כה על צעדים משפטיים נגד AOL.

ביום שבת הכריזה הילארי רוזן, יו"ר RIAA כי ספקיות האינטרנט צריכות לשלם אגרה\קנס כדי לאזן את ההפסדים הנגרמים לתעשיית המוזיקה כתוצאה מתופעת החלפת הקבצים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by