ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
דרום אפריקה עוברת לקוד הפתוח 
 
 ושחררו גם את נלסון מנדלה, נבלות   
 
מערכת חיים ברשת

"אנחנו מוציאים 400 מיליון דולר על רשיונות תוכנה ועדכונים, ובקושי אחוז מזה הולך לדרום אפריקה, כי כל חברות התוכנה הן רב-לאומיות", אמר ראש סוכנות ה-IT של המדינה, שאומרת לא למיקרוסופט, אפל ו-IBM

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לממשלת דרום אפריקה נמאס להוציא מאות מיליוני דולרים רק על רשיונות תוכנה מדי שנה. הדמוקרטיה הגדולה באפריקה, שסובלת מחוסר מזומנים כמעט קטלני, החליטה פשוט להפסיק להסתמך על החברים של מיקרוספט ולעבור לקוד פתוח.

"אנחנו מוציאים 4 מיליארד ראנד בשנה (כ-400 מיליון דולר) על רשיונות תוכנה ועדכונים, ובקושי אחוז מזה הולך לדרום אפריקה, כי כל חברות התוכנה הן רב-לאומיות", אמר מוג'אלפה מוסקי, ראש סוכנות ה-IT של המדינה, והוסיף "דרום אפריקה היא צרכנית תוכנה, אבל אנחנו יכולים לפתח אותה בעצמנו".

על פי מוסקי, החדרה בזעיר אנפין של מערכות קוד פתוח למשרדי הממשלה כבר חסכה 10 מיליון ראנד. הסוכנות עובדת בימים אלה עם האוניברסיטאות וחברות התוכנה המקומיות כדי להבטיח שמעבר מלא לקוד פתוח יעבוד בהצלחה.

כל המעבר זועק גאווה לאומית. מוסקי חוזר ומזכיר כי בארצו יש די והותר מתכנתים מוכשרים שיוכלו לעמוד בנטל הפיתוח והתחזוקה של התוכנה הנדרשת לממשלה. "המטרה הסופית שלנו היא לעודד את לידתן של חברות ותעשייה שלמה המבוססים על הקוד הפתוח". כן ירבו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by