ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חדש באינקרידמייל: ספאם פוליטי 
 
 ספאם מעוצב? מתוך אתר אינקרדימייל   
 
עידו קינן

לירון אדלר נורא בוער לספר לכם על שיטת בחירות שהגה; מכיוון שהוא מנכ"ל אינקרדימייל, הוא סיפר את זה באימייל למנויי התוכנה; אדלר: 'זה נשלח רק לאנשים שביקשו לקבל אימיילים'; ומה השלב הבא – פירוורד של מכתבי שרשרת ובדיחות?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שני פתקים. מתוך אתר Verticon
 שני פתקים. מתוך אתר Verticon   
לירון אדלר יש הצעה לשיטת בחירות חדשה. כמשתמש אינטרנט מיומן, העלה אדלר את הצעתו לאתר בשם Verticon, והפיץ אותה לאלפי כתובות אימייל. מאיפה הוא השיג את הכתובות? אה, שכחנו לציין – אדלר הוא מנכ"ל חברת אינקרדימייל, המספקת תוכנה לשליחת אימיילים מעוצבים, וההצעה שלו נשלחה לחלק ממשתמשיה.

על פי השיטה של אדלר, נצביע בשני פתקים: אחד ירוק, בעד המפלגה שלנו, והשני אדום, נגד המפלגה שאנחנו לא אוהבים. שקלול התוצאות יביא לחיזוק המפלגות המרכזיות ולהחלשת המפלגות הקיצוניות. בראיון לכרמל וייסמן במעריב אונליין, אמר אדלר שעשרים אלף גולשים הצביעו באתר בתוך שבוע וחצי, בזכות הפצת הרעיון באימייל. היום, כשבועיים אחרי עליית האתר, סיפר אדלר שהמספר עלה לכשלושים אלף איש. לדבריו, הוא יפרסם את תוצאות ההצבעה של הגולשים רק אחרי הבחירות, על מנת "שלא יווצר מצב שיחשבו שזו יוזמה של אחת המפלגות". אפרופו מפלגות, אדלר אמר שכבר היתה אליו "פניה וחצי" ממפלגות שונות, שביקשו לשמוע פרטים מלאים על השיטה.
 
 
אחד מנמעני האימייל היה איציק אדרי, משתתף ברשימת התפוצה דואר זבל, שהציע הצעת ייעול: לפתוח אתר הצבעה עם שני פתקים – פתק ירוק בעד קנס כספי גבוה לאנשים ששולחים ספאמים, ופתק אדום בעד הכנסתם לכלא.

גולש אחר, עירא אברמוב, נקט בצעד חריף יותר, לאחר שאביו קיבל את האימייל. אברמוב גילה שהוא נשלח משרת של בזק בינלאומי, ופנה בתחילת החודש בתלונה למחלקת ה-abuse שלהם: "קיבלתי הודעת ספאם מאחד, ירון אדלר, בעלי אתר Verticon.co.il, שהוא לקוח שלכם. הספאם נשלח לרשימה ארוכה של משתמשי אינקרדימייל, שהיא המעסיקה של אדלר, אני משער [כאמור, אדלר הוא מנכ"ל החברה – ע"ק]. זהו שימוש לא ראוי ברשימות אימייל, ואחרי שעברתי על מדיניות הפרטיות של אינקרדימייל, אני יכול להסיק שהוא נוגד אותה. "במילים אחרות: "זוהי הפרת אמון מצד אינקרדימייל, ומקרה ברור של אימייל שלא התבקש (unsolicited)".
 

'הם ביקשו לקבל אימייל'

שיטת הצבעה חדשה. מתוך אתר Verticon
 שיטת הצבעה חדשה. מתוך אתר Verticon   
הצהרת הפרטיות של אינקרדימייל מסבירה, כי משתמשיה יתבקשו לספק כתובת אימייל "אם אינקרדימייל לא מסוגלת לזהות את הגדרות האימייל שלכם". במקרה כזה, "אינקרדימייל עשויה לשלוח את הסיומת נטולת הזיהוי האישי של כתובת האימייל לשרת, שינסה להחזיר את הגדרות שרת האימייל הנכנס/יוצא הנכונות" (כלומר, לסייע למשתמש להפעיל את אינקרדימייל על שירות האימייל שלו).

בנוסף, מבטיחה ההצהרה כי "אינקרדימייל תשתמש במידע שסופק בטופס הרישום רק כדי לספק למשתמשים מידע חשוב על השירות (כמו שדרוגים, שינויים וכו') ולהכריז על מוצרים ושירותים חדשים [...] חוץ מהנחוץ לביצוע פעולות השירות, אינקרדימייל לא תחלוק, תמכור או תחכיר כל מידע מזהה אישית על משתמש כלשהו לכל צד שלישי לכל צורך ללא אישור המשתמש".
 
 
במכתבו לבזק בינלאומי כתב אברמוב כי התקשר לאדלר, וזה "הודה כי הוא אכן השולח, תוך שימוש ברשימת אינקרדימייל עליה אני מדבר". לטענתו, כששאל את אדלר מדוע הוא עושה זאת, אמר אדלר: "זה נראה לי דבר נכון שחשוב לקדם". אדלר אמר לנו כי שלח את ההודעה לכעשרת אלפים כתובות, ומשם המשיכה ההפצה הוויראלית. לטענתו, "רוב כתובות האימייל הן לא מהרשימה של אינקרדימייל, ואלה שכן הם כאלה שביקשו לקבל אימייל".

אתה יודע על התלונה?
אדלר: "אותי מה שמעניין זה היוזמה, ולא הדברים האחרים".

אבל שמעת על התלונה הזאת?
"אם יש תלונה, תפנה למי שהגיש אותה".

דובר בזק בינלאומי, אבירם כהן, סירב להתייחס לתלונה הספציפית, ואמר כי "הנהלים בהם אנו נוקטים דומים לנהלים הנהוגים בנטוויז'ן, וכל תלונה מטופלת". הוא הכחיש קשר בין התלונה הזו לבין חסימת שרת בזק בינלאומי מצד יאהו בשבוע שעבר, לאחר שיאהו איתרה פעילות ספאמינג מאותו שרת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by