ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
עוד נגיעה 
 
 רוטט כל הדרך אל הבנק   
 
מערכת חיים ברשת

חברה אמריקאית מנסה לשכנע את חברות הסלולר שיתקינו את הטכנולוגיה שמתיימרת להיות הלהיט הבא: טלפונים המעבירים תחושות מגע רוטטות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בשנה הבאה נשב על המרפסת ונעביר כאפות האחד לשני דרך הטלפון הסלולרי. כך לפחות חוזה חברת Immersion האמריקאית, אשר אימצה את טכנולוגיית הסנסורים הקיימת כיום בג'ויסטיקים הרוטטים של קונסולות המשחק, והחליטה להעביר אותם גיור כהלכה לתחום הטלפון הסלולרי, כדי לאפשר לאנשים להעביר תחושות פיזיות.

"אנו חושבים במונחים של מגע וירטואלי" אמר ג'פרי איד מהחברה לכתב ה-BBC. "היום אין אפשרות לגעת במיהו בצורה פיזית דרך הטלפון. עם הטכנולוגיה הזו, אפשר יהיה". החברה פתחה במשא ומתן עם יצרניות שונות של טלפונים סלולרים על מנת לשלב את הטכנולוגיה בדגמים עתידיים.

המערכת אותה פיתחה החברה מבוססת על טכנולוגיית משוב הכוח שניתן למוצאה בג'ויסטיקים של משחקי הוידאו הקיימים בשוק. החברה מזערה את הטכנולוגיה כך שתתאים לתוך טלפון סלולרי.

הטכנולוגיה פועלת ע"י הרטטת הטלפון במספר צורות שונות. הטלפונים כיום יכולים לרטוט אך ורק בחוזק אחד ובתדירות קבועה. באמצעות המערכת של Immersion ניתן לשלוט ולשנות את חוזק ותדירות הרטט של הטלפון.


שעת משחק

החברה פיתחה דגם אב-טיפוס אשר שימש להדגמת הטכנולוגיה בתערוכת האלקטרוניקה הגדולה שנערכה בלאס וגאס בשבוע שעבר. בתערוכה הודגם כיצד יכולה הטכנולוגיה להביא חיים חדשים למשחקים המותקנים בטלפונים סלולרים.

במשחק המדמה נהיגה, יכול השחקן להרגיש את פעימות המנוע, כמו גם החלפת ההילוכים ברכב. במשחק יריות, יכול השחקן לחוש תחושות שונת בעת הירי ובעת הטעינה מחדש של כלי הנשק. ניתן לשער עוד דרכים להפעלת הטכנולוגיה בצורה שתרתק את השחקנים למכשירים הסלולרים.

ב-Immersion רואים בטכנולוגיה אפשרויות נוספות בנוסף למשחקים. החברה פיתחה גם את ה"וויב-טונים" הגרסה הרוטטת לרינג-טונים, אך כצפוי במקום מנגינה, ינגן המכשי סידרה של ויברציות אשר ניתן לקשרן למשתמש ספציפי.

מהחברה נמסר כי הטכנולוגיה תייקר את עלות ייצור המכשיר הסלולרי בדולר אחד בלבד, וניתן יהיה בעתיד לאמצה גם למחשבי כף יד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by