ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
פותחים חלון לרוסיה 
 
 
רויטרס

מיקרוסופט שהודיעה על כוונתה לפתוח את קוד המקור של מערכת ההפעלה חלונות בפני ממשלות וסוכנויות ממשלתיות; המדינה הראשונה שעומדת לחזות בפלא התשיעי של העולם: רוסיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רוסיה עומדת להיות המדינה הראשונה שתשים את ידיה על אחד מהסודות המאובטחים ביותר של העולם התאגידי – קוד התוכנה למערכת ההפעלה חלונות של מיקרוסופט, כך נמסר אמש (ב') מענק התוכנה. תאגיד מיקרוסופט הודיע בשבוע שעבר על כוונתו לחשוף את קוד המקור של חלונות לממשלות, על מנת לסייע להן להגן על תוכנות של המדינה המשמשות לאיתור מידע אישי, מסים ומערכות ביטחוניות.

"רוסיה היא המדינה הראשונה שעומדת לחתום הסכם שכזה עמנו, אך היא לא היחידה", אמרה אולגה דרגונובה, מנהלת משרד מיקרוסופט במוסקבה.

חתימה על התוכנית לאבטחת ממשלות של מיקרוסופט, תאפשר לרוסיה, ולכל מדינה שתחתום על ההסכם, לארוג את הפיתוחים הטכנולוגיים שלה אל תוך פלטפורמת החלונות של מיקרסופט, ולהתאים את מערכת ההפעלה החלונאית לצרכיה.

במהלך זה, מקווה חברת מיקרוסופט להדק את אחיזתה בשוק הממשלתי, מקום בו היא נאבקת עתה על מקומה מול תוכנות קוד חופשי ופתוח, אשר צוברות תאוצה רבה בשנים האחרונות במדינות רבות ברחבי העולם כולו.

על מנת לחזר אחר ממשלות , מיקרוסופט הכריזה כי היא תהפוך את רוב קוד המקור זמין עבורן על גבי הרשת ובחינם, בתנאי שהן לא יחשפו את הקוד.

רוסיה, הנחשבת כמדינה השומרת על סודות רבים בפני עצמה, עומדת לקבל לידיה בחודש פברואר את החלקים הראשונים של קוד המקור – קוד המכיל למעלה מ-30 מליון שורות קוד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by