ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
פצצה חכמה מאוד 
 
 כמעט כמו ברק אמיתי   
 
מערכת חיים ברשת

ארה"ב מפתחת כלי-נשק חדש שאמור לקלקל את כל האחרים. כל זאת באמצעות "ברק מלאכותי" שייוצר על פי דרישה וטוב עבור כל דבר שיש לו מעבד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מדענים באגף הפיתוח של הפנטגון (המקבילה האמריקאית ל"רפאל" הישראלית) פיתחו "ברק מלאכותי", שעל פי הצהרת הפנטגון "חזק מספיק בשביל להרוס כמעט כל כלי-נשק המבוסס על הפעלה אלקטרונית".

הנשק החדש מבוסס על מחולל קרני-מיקרוגל רבות-עוצמה המשחררות עם פליטתן שני מיליון וואטים באוויר, דבר הגורם לחיסול כל מכשיר חשמלי במרחק של עד 1,000 רגל. הפולסים של ה"ברק" מסוגלות לחדור לבונקרים התת-קרקעיים של היריב דרך פתחי האוורור והאנטנות, ולשרוף את כל המכשירים האלקטרונים - החל מהמגעים וכלה במעבדים.

הברק יכול למנוע פעולתם של מחשבים הנדרשים לאבטח כלי נשק כימיים או ביולוגיים, ובניגוד לחומר נפץ רגיל, הוא מסוגל לנטרל את הפצצות עוד לפני שהן מגיעות למקום בו הן יכולות לגרום נזק לאזרחים או לכוחות צבא.

מפקד חיל האוויר האמריקאי בעבר, קולונל איילן וולינג, העיד שלהערכתו הטכנולוגיה החדשה כבר היום "נכונה לשימוש ככלי נשק אקטיבי", כלומר, לא רק כאמצעי הגנה לשעת חירום. "יש סימנים ברורים לכך שכלי נשק המבוססים על גלי-מיקרוגל ייצגו את המהפכה בלוחמה הצבאית העתידנית, גם בגלל העובדה שהגלים הללו טובים יותר בלקלקל ציוד מאשר בני אדם".

פעולת הברק תהיה דומה למה שקורה למחשב או לטלוויזיה כאשר ברק אמיתי פוגע בקירוב אליהם, ונחשול אדיר של חשמל רץ בחוטי החשמל ושורף את כל מה שבדרך.

אחד היתרונות הגדולים הם שהברק אינו גורם נזק פיסי (לפחות ככל הידוע) לבני אדם. מאידך, יכול הנשק החדש לגרום נזק באופן עקיף - הוא פוגע בפעולתם של קוצבי לב, בציוד של בתי חולים ובמכשירי בקרה קריטיים במטוסים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by