ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
קווין מיטניק חוזר לגלוש 
 
 כבר לא צריך כרטיס ספרייה. מיטניק   
 
מערכת חיים ברשת

ההאקר המפורסם בעולם סיים את תקופת המבחן שלו ורשאי כעת להשתמש במחשב ולגלוש באינטרנט. דווקא לא צריך לפחד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ההאקר המפורסם בעולם , קווין מיטניק (39) סיים בימים אלה את תקופת המבחן שלו, הבאה לאחר חמש שנות מאסר ארוכות.

מיטניק נעצר בפברואר 1995, ושהה במעצר במשך כ- 5 שנים, מתוכם שמונה חודשים בבידוד. לדבריו, הוא האדם היחידה בהיסטוריה של ארה"ב שהוחזק בכלא ללא אפשרות שחרור בערבות. הגלישה באינטרנט נאסרה על מיטניק עוד בשנת 95', כשנעצר לראשונה.

משפטו הסתיים בשנת 2000, לאחר חקירה ארוכה ומורכבת, בהודאה על עבירות המחשב שעשה. מלבד הכלא והישיבה בבידוד, נאסר על מיטניק להשתמש במחשב או באינטרנט, לייעץ בנושאי אבטחה או לעזוב בחופשיות את המדינה - למשך 8 שנים, המסתיימות מחר. בנוסף, נאסר עליו לעשות כסף מסיפורו, ע"י כתיבת ספר או סרט, עד שנת 2010.

בשנה שעברה פגש מיטניק, כחלק מתהליך השיקום שלו, את עובד חברת "נובל" שדרכו חדר לרשת המחשבים של החברה לפני כעשור. "בנובל הרגשנו מחוללים, ורצינו שהצדק יעשה", אמר עובד החברה שמיטניק השיג במרמה את קודי-הגישה שלו למערכת החברה. "בהמשך נראה כאילו התביעה הגזימה בתיאור הנזק שנעשה, והייתה הרגשה כאילו רוצים להפוך את מיטניק לדוגמה ומופת. לכן יצרתי קשר איתו בשביל לנסות לסייע לו". המפגש הסתיים ברוח טובה במיוחד, ופורסמה בעיתונות בהרחבה, דבר שטרם תרומה נוספת לתדמיתו החיובית גם ככה של מיטניק.

הישיבה הארוכה של מיטניק בכלא אולי חידדה את חוש המוסר שלו, אך מאידך רוקנה לו את הכיס.כמו האקרים רבים לפניו, מיטניק הודיע שיחצה את הקווים, ומתכוון לעבוד ברגע שיתאפשר לו, בתחום אבטחת המחשבים.

הגלישה הראשונה של מיטניק באינטרנט תשודר בשידור חי לכל העולם מחר (שלישי) בתוכנית
"שומר המסך" בערוץ ההייטק TechTV (שנקלט גם אצלנו בלווין). כשנשאל מיטניק מה הדבר הראשון שיעשה כשיתחבר לאינטרנט אמר "אני מצפה כבר להשתמש באיימיל. למשפחה ולחברים שלי נמאס לבדוק לי את המכתבים בתיבת האימייל ולהדפיס לי אותם על נייר".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by