ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מיטניק עושה קאמבק 
 
 קווין מקליפורניה עושה קאמבק (איור: נענע)   
 
עידו קינן

אחרי שמונה שנות אופליין כפויות, יורשה ההאקר המפורסם בעולם, קווין מיטניק, לחזור לגלוש ברשת; איך ייראה היום הראשון שלו ברשת?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בחור מבוקש. מיטניק מדגמן פשיעה
 בחור מבוקש. מיטניק מדגמן פשיעה   
ממש רועדות לי הידיים כשאני כותב את הפוסט הראשון שלי. נכון שלא התנתקתי לגמרי ממחשבים – אל תספרו לקצין המבחן, אבל בלילה, כשאף אחד לא היה רואה, הייתי מוציא את המקלדת הישנה שלי מתחת למיטה ומשחק בכאילו – אבל להדליק את המחשב ולהתחבר שוב לאינטרנט באמת היה חסר לי. שמונה שנים – אתם קולטים את המספר? – שמונה פאקינג שנים הייתי מנותק. אבל עכשיו כבר מותר לי. קווין מקליפורניה עושה קאמבק.

דבר ראשון, אני הולך לבדוק את האימייל. עד עכשיו נאלצתי לקרוא אימיילים על נייר, אחרי שחברים ובני משפחה נכנסו והדפיסו אותם בשבילי. ומה אני אגיד לכם, זה ממש לא אותו דבר.
 

---

קשה בכלא, רך בקרב
 קשה בכלא, רך בקרב   
וואו, כנראה שהקמפיין שעשו לכבודי עבד – מלא אנשים טובים מציעים לי כל מיני סוגים של עזרה, כמו עבודה מאוד ריווחית מהבית, הרבה בחורות שרוצות להכיר אותי, וכאלה שמייעצים לי להגדיל את הזין, במחילה, בקלות ובלי כאבים (תודה, אני מסודר) ואחרים שמציעים לי להגדיל את מהירות הגלישה שלי (לאט לאט, קודם תנו לי להתרגל לחיבור הישן והטוב).
 
 
חוץ מזה, המון גולשים חשבו שיש לי בעיות בסקס: הם הציעו לי ויאגרה רגילה וצמחית (לא איבדתי את זה: קיבלתי שיעורים פרטיים מבאבה, שותפי לתא; חוץ מזה, אני בחוץ כבר שלוש שנים), תמונות סקסיות של אנה קורניקובה, שאקירה ובריטני. ויש איזה בחור אחד, קלז קוראים לו (כנראה אוסטרי), ששלח לי מלא אימיילים מעניינים. אני חושב שאני אקרא את כולם ואענה לו באופן מסודר. אולי נמצא שפה משותפת. טוב, אם תסלחו לי, אני הולך לגלוש קצת.
 
 

---

וואט איז גוגל? יאהו במראה הניינטיז
 וואט איז גוגל? יאהו במראה הניינטיז   
מה קרה לאינדקס של יאהו? ולעיצוב שלו? ובכלל, מה קרה ליאהו? מאיפה הגיעו כל השירותים האלה? בוא'נה, הם הפכו לאימפריה. אבל את החיפוש שלהם מפעילה חברה אחרת. ומאיפה צץ פתאום הגוגל הזה? גוגל, שם מוזר. מעניין אם האתר שווה משהו. הוא נורא מינימליסטי, כאילו אנשים עדיין גולשים עם מודם 28 קילוביט. הם לא שמעו שיש כבר 56? אני צריך להירגע עם איזה אתר חדשות טוב.
 

---

וירוס פינג פונג משודרג (אילוסטרציה)
 וירוס פינג פונג משודרג (אילוסטרציה)   
אתם לא מאמינים מה קרה עכשיו. אני, קווין מיטניק הגדול, נפלתי קורבן להאקר. אני קורא חדשות, ופתאום קופצת לי על כל המסך איזה מכונית, המנוע שלה נוהם מתוך הרמקולים של המחשב שלי, ואז נעלמת אל מעבר לקצה המסך, ומופיעה שוב, בקטן, בצד שמאל. כמו וירוס פינג פונג מלפני איזה מיליון שנה, אבל עם אנימציה משודרגת ופעלולי קול.
 
מעל המכונית ריחף X, כאילו בשביל לסגור אותה, אבל אני לא טָמבל, אני יודע שלחיצה כזאת תתקין לי על המחשב איזה טרויאני. פשוט כיביתי את המחשב, והרצתי בדיקה של נורטון אנטיווירוס. לא מצא כלום, הטיפש, אבל אני יושב חזק על הזנב של המניאק הזה, ואני לא רוצה אפילו להגיד מה אני אעשה לו כשאני אאתר אותו (במיוחד כי אני מפחד שקצין המבחן שלי קורא את הבלוג). אגב, הזבלון הקטן ממשיך לנסות לפרוץ, לא רק עם מכוניות אלא גם עם עוד כל מיני אנימציות, שחלק מהן מתחזות לבאנרים פרסומיים. האקר טיפש: כאילו שמישהו יאמין שמנהל אתר שפוי בדעתו היה מסכים להציג באנרים שחורגים מגבולות המלבן, ומשתלטים על המסך.
 

---

ואני חשבתי שגיקים הם אנשים יחידי סגולה. הסלאשדוט הזה שמצאתי היום פשוט מוציא לי את החשק לכתוב "גיק" על כרטיס הביקור שלי. פעם היית צריך להיות חנון אמיתי, עם משקפי תחתית בקבוק עראק, חצ'קונים, חיבה עזה לפיצה ועם חברים שמעולם לא פגשת פנים אל פנים. היום כל אחד רוצה להיות גיק, ומסתבר שכל סקריפט-קידי יכול. האינטרנט הרג את כוכב ההאקינג.
 

---

אנשים טובים שלחו תמונות של קורניקובה (רויטרס)
 אנשים טובים שלחו תמונות של קורניקובה (רויטרס)   
ידעתם שאפשר להוריד מלא שירים באינטרנט? אבל לא באתרים, כמו שהיה פעם. עכשיו יש תוכנה כזאת, קאזאה, ומלא אנשים מתחברים אליה ושמים שם את כל השירים שלהם, וגם סרטים ומערכונים וסדרות ומה לא. שון פאנינג סיפר לי שהוא התחיל עם זה, אבל שהחברה שלו נסגרה בגלל איזה תביעה משפטית, ושיש תביעה גם נגד קאזאה. רגע, הם לא רוצים שהמוזיקה תגיע לכמה שיותר אנשים? נו, מה אני מבין במוזיקה.
 

---

פעם הרוב המוחלט של האתרים היה באנגלית. היום, אפילו לידיעות אחרונות יש אתר באינטרנט. קפצתי לשם, לראות מה קורה איתכם ועם הפלסטינים, וגיליתי שכישורי ההאקינג שלי החלידו בעשור האחרון: לא הצלחתי להיכנס בלי לשלם. אני מניח שאני אצטרך להתייעץ בעניין עם חבר שלי, סבא לינק. אבל זה אחר כך. עכשיו, אם לא אכפת לכם, אני אתנתק מהבלוג (עוד תופעה מעניינת, שאני צריך להתעמק בה בעתיד), ואכנס לראות את התמונות האלה של בריטני וקורניקובה. קלז אמר שממש כדאי לי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by