ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ממשל מוגבל 

ממשל מוגבל

 
 
דנה פאר

דו"ח: 32 אתרי אינטרנט ממשלתיים אינם נגישים לבעלי מוגבלויות. הציון הממוצע: 39 מתוך 100

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מממצאי בדיקת איגוד האינטרנט הישראלי ועמותת נגישות ישראל, שיוצגו היום (ג') בכנסת, עולה, כי 32 אתרי האינטרנט של משרדי הממשלה והרשויות הממשלתיות אינם נגישים לאנשים בעלי מוגבלויות. הציון הממוצע שהשיגו אתרי הממשלה הוא נכשל - 39 מתוך 100. שני אתרים בלבד עברו את הציון 60.
 
הציון הממוצע: 39 מתוך 100
 הציון הממוצע: 39 מתוך 100   
המסקנות העגומות הללו עולות מבדיקה שנערכה במהלך השבועות האחרונים, ומבוססות על חבילת סטנדרטים עם הנחיות הנגישות של ארגון ה-W3C. אלו קובעים כי אתר ייחשב לנגיש רק במידה ויאפשר לגולשים הסובלים ממוגבלויות שונות להפעילו ולהבין את התכנים הכלולים בו.

במסגרת הבדיקה נבחנו חמישה פרמטרים של נגישות: האפשרות לגלוש באמצעות המקלדת, האפשרות להפסיק תנועה על המסך, קיום טקסטים חלופיין לתמונות, הגדרה נגישה של מבנה התכנים וצבעוניות מספקת.

הבדיקה כללה 32 אתרים, מתוכם 22 אתרי ממשל ו-10 אתרים של רשויות/חברות ממשלתיות. נמצא שאף אתר ממשלתי אינו נגיש במלואו, וכי רק בשני אתרים - משרד הרווחה והביטוח הלאומי - נעשה מאמץ ניכר להתאמה לבעלי מוגבלויות.
 

"מאמץ לא מספיק"

לדברי גילה גרטל, יועצת לקידום הנגישות לאינטרנט באיגוד האינטרנט הישראלי, "אתר הממשל הזמין עשה מאמץ לא מספיק איכותי והציון שקיבל נמוך מאוד. אתרי הרשויות בישראל כבר מזמן היו צריכים להיות נגישים, לו רק הקצו לכך את תשומת הלב והמשאבים הראויים. הידע והיכולת כבר קיימים ומי שזקוק ליעוץ ותמיכה יכול להיעזר בנו". לדבריה, האיגוד מעריך כי למעלה מ-25% מהאוכלוסיה סובלים מקשיי נגישות לאינטרנט.

על פי גרטל, עלות בנייתו של אתר אינטרנט נגיש עולה רק כשני אחוזים יותר מבנייתו של אתר לא נגיש. ייעוץ לבוני אתרים המעוניינים לבצע הנגשה ניתן למצוא באתר "נגיש".

ממצאי הבדיקה יוצגו בכנסת במסגרת דיון בנושא נגישות טכנולוגיות לאנשים עם מוגבלות, שמתקיים לרגל היום הבינלאומי לזכויות בעלי מוגבלויות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by