ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מסע הרכש המסתורי 
 
 everybody wants to rule the world   
 
מערכת חיים ברשת

חברת התוכנה מקרומדיה הודיעה על רכישתה של חברת פרסידיה, צעד המקרב אותה להשתלטות על תחום הלימוד המקוון; מיקרוסופט שכבר הביעה התעניינות ברכישת מקרומדיה, ממתינה בצד בשקט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת מקרומדיה, הידועה בכלי התוכנה שלה לפיתוח אפליקציות רשת כגון ColdFusion, Flash, ו-Dreamweaver, מנסה בימים אלו להרחיב את שליטתה בשוק ה-e-Learning (למידה מקוונת), לאחר שהודיעה ביום חמישי האחרון על רכישתה של חברת Presedia.

התנאים הפיננסים לביצוע העסקה לא פורסמו. מקרומדיה תשתלט באופן מיידי על מכירות ותמיכת המוצר של Express פרסידיה לכלי מצגות און-ליין, עבור לימודים והכשרות מקוונות. המוצר עצמו בנוי על גבי פלטפורמת Flash.

תוכנת אקספרס מאפשרת למשתמשיה לשלב כלים כגון Power Point של מיקרוסופט עם קבצי קול, ולהפוך אותם לקבצי פלאש. התוכן יכול להכיל מצגת תמונות, אודיו, אנימציה, חידות וסקרים. המערכת עוקבת ומדווחת תוצאות, ויכולה להיות משולבת בתוך מערכות לימוד קיימות, כך נמסר ממקרומדיה.

בפן אחר יש להסתכל בחשש מה על רכישה זו. מקרומדיה, כפי שהתבשרנו לאחרונה, נמצאת במגעים עם ענק התוכנה מיקרוסופט, אשר מעוניין לרכוש אותה. מקרומדיה עצמה, בקיאה אף היא ברזי ההשתלטויות העסקיות: החברה רכשה בעבר את חברת Allaire, החברה שפיתחה את עורך אפלקציות הרשת Homesite ואת סביבת הפיתוח Coldfusion.

מקרומדיה מרחיבה עתה את אחיזתה בתחום כלי הלימוד הממוחשבים, ויש להניח כי בעתיד נשמע על עוד רכישות דומות אותן היא תבצע. מיקרוסופט מצידה תמתין בסבלנות, שכן ביהמ"ש אסר עליה לצאת במסעות רכישה נרחבים. ברגע הנכון, לאחר שמקרומדיה תשלים את סבב הרכישות, תרכוש מיקרוסופט את מקרומדיה, שתחזיק עד אז בעוד פלח שוק בו מעונינת מיקרוסופט. אל תגידו שלא ראינו את זה קודם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by