ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
כמה עולה לשים פס (רחב)? 

כמה עולה לשים פס (רחב)?

 
 
דורון ברקת

איזו ספקית תציע לכם אינטרנט מהיר בזול, מי תקצר את ההתחייבות לחצי שנה ומהי החבילה המומלצת לגיימרים? בדקנו, השווינו ומצאנו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הדבר היחיד שעולה במדינה הזו בקצב יותר מסחרר מאשר מחירי הדלק, הוא מהירות הפס הרחב. בעוד שלפני ארבע שנים עמד רוחב הפס הממוצע בארץ על 500 קילוביט, החודש התבשרנו על מסלול במהירות 10 מגהביט - עליה של יותר מפי 20. התחרות הבריאה בשוק והמלחמה שניטשת בין ספקיות האינטרנט על כיסו של הגולש, הניבו שלל מבצעים והנחות, אך גם חוזים הכרוכים בהתחייבויות ארוכות טווח וקנסות למפירים.
 
 
עדויות למלחמה הזו ניתן לראות בבירור בחודשיים האחרונים, כאשר HOT שברה את רף חמשת המגהביט והשיקה חבילת גלישה (תשתית) ברוחב פס של 7 מגהביט לשניה. בזק לא טמנה ידה בצלחת, ולאחר שבוע השיקה חבילה במהירות 8 מגהביט. כך, למעשה, רוחב הפס המירבי שניתן לצרכן הוכפל בתוך חודשיים.

אך לא רק ספקיות התשתית נלחמות זו בו, גם ספקיות האינטרנט לא נחות. נטוויז'ן התמזגה עם ברק וחברת הבת שלה, גלובקול, והפכה לספקית האינטרנט בעלת השם הארוך "נטוויז'ן-ברק 013-גלובקול". בזק בינלאומי, בבעלות בזק, לא חיכתה הרבה ורכשה את ספקית האינטרנט הקטנה אקטקום; ואינטרנט זהב התמזגה עם קווי זהב, שהפכו יחדיו ל"סמייל-קווי זהב". המיזוגים האלו הפכו את כל ספקיות האינטרנט גם לספקיות של מגוון מוצרים, הכוללים בין היתר שיחות לחו"ל ושירותי טלפוניה מבוססי רשת.

לחסוך 10 ש"ח בחודש

למעשה, בתוך שנה, הצטמצם היצע ספקיות האינטרנט בשוק הישראלי ב- 40%, ומשש החברות נותרו שלוש. ברם, את דלות ההיצע החליפה מלחמת ענקים, המגדילה את רוחב הפס מחד ומוזילה את מחירו מאידך, כך שעם קצת עבודה סיזיפית של הרמת טלפונים והשוואת מחירים, ניתן לכופף גם את נציג המכירות הממולח ביותר ולחסוך עוד 10 ש"ח בחודש.

זו גם הזדמנות נהדרת לנזוף בספקיות על שאינן מפרסמות את מחירי המסלולים והשירותים באתריהן. תחת זאת הן מאלצות אותנו להתקשר כדי לתת לנציג המכירות הממולח הזדמנות לשכנע אותנו שהוא יודע מה הכי טוב לנו ובאיזה מחיר שווה לנו לקבל את זה.
 
כמה עולה מגה? (אילוסטרציה: SXC)
 כמה עולה מגה? (אילוסטרציה: SXC)   
ואם בנזיפות עסקינן, זה הזמן לתהות מדוע מדידת המהירות מתבצעת ב"ביט" במקום ב"בייט". להזכירכם: כדי לדעת את מהירות הגלישה בפועל יש לחלק את המספר בשמונה: חבילת גלישה של 1.5 מגהביט היא, למעשה, "רק" 192 קילובייט ומהירות העלאה של 150 קילוביט תעמוד על 19 קילובייט בלבד. כמו כן, כדאי לשים לב שלא מדובר בחשבון עשרוני, ולכן מגהביט אחד שווה בעצם 1,024 קילוביט, שפירושו, ש-1.5 מגהביט שווים 1,536 קילוביט, ולא 1,500, כפי שהיה ניתן לחשוב.

כיום, חבילות הגלישה ה"איטיות", במהירות 1.5 מגהביט, 2 מגהביט ו-2.5 מגהביט הן עדיין הפופולריות ביותר. HOT דיווחה לאחרונה, שמתוך 590 אלף מנויי האינטרנט בכבלים, רק 20 אלף מחוברים לחבילות ברוחבי פס של 5, 6 ו-7 מגהביט. אם כך, איזו ספקית מציעה את החבילה המשתלמת ביותר?
 
 

חבילת 1.5Mb / 150Kb

 
נטוויז'ן מציעה חבילה של 1.5 מגהביט עם מהירות חזור (Upload) של 150 קילוביט ב- 39.95 ש"ח לחודש למשך חצי שנה, כולל הטבות, דוגמת אנטי ספאם ואנטי וירוס בחינם. ניתן לקבל את אותה החבילה תמורת 35 ש"ח, עם התחייבות לשנה.

בזק בינלאומי מציעה חבילה זהה בחמש אגורות פחות - 39.90 ש"ח לחודש במשך שנה או ללא התחייבות, בתוספת 10 ש"ח נוספים מדי חודש. המתחייבים יקבלו גם את שירות Safe Net - אנטי וירוס ואנטי פישיג מובנה בשרתי החברה.

קווי זהב מציעה את החבילה במחיר 39 ש"ח לחודש, עם חודש ראשון חינם בהתחייבות לשנה.

חובבי ההורדות יכולים לקבל חבילה עם מהירות חזור של 512 קילוביט במחיר 69.90 ש"ח בבזק בינלאומי (ללא התחייבות), או במחיר 59.95 ש"ח בנטוויז'ן (עם התחייבות).

השורה התחתונה: אם אין לכם צרכים מיוחדים של מהירות חזור גבוהה ולא מפריע לכם להתחייב לשנה - החבילה של נטוויז'ן תעלה לכם בממוצע 35 ש"ח לחודש. בנוסף, בזק בינלאומי מציעה חבילה משולבת הכוללת גם תשתית תמורת 79.90 ש"ח לחודש, ונותנת פייט טוב לחבילה של נטוויז'ן.
 

חבילת 2Mb / 200Kb

נטוויז'ן מציעה את החבילה במחיר 49.95 ש"ח לחודש לשנה.

קווי זהב נשארת צמודה ומציעה חבילה זהה בעלות זהה - 49 ש"ח , אבל עם חודש ראשון חינם והתחייבות לשנה כמובן. אולם לקווי זהב יש גם מבצע קצת יותר אטרקטיבי על חבילת 2.5 מגהביט: 39 ש"ח לחודש במשך חצי השנה הראשונה וחצי שנה נוספת תמורת 59 ש"ח לחודש.

בזק בינלאומי מציעה חבילה משותפת הכוללת גם תשתית ב- 119.90 ש"ח לחודש או 69.90 ש"ח ללא תשתית בהתחייבות לשנה.

השורה התחתונה: קווי זהב שוברים את השוק, עם החבילה הזולה ביותר, במחיר ממוצע של 49 ש"ח לחודש על חבילת 2.5 מגהביט או 45 ש"ח לחודש בממוצע, עבור חבילת 2 מגהבייט.
 

חבילת 5Mb / 500Kb

בחבילה הזו ניכרים דווקא סימני הקרטל המקוון, והפעם המחירים הריאליים נבדלים זה מזה ממש באגורות בודדות. ועדיין, עם קצת נבירה, אפשר להוריד עוד כמה שקלים מהמחיר. נטוויז'ן מציעה את החבילה, שעד לפני חודשיים היתה המהירה ביותר, במחיר של 89.95 ש"ח לחודש, עם התחייבות לשנה.

בזק בינלאומי מורידה עוד 90 אגורות ומציעה לנו את החבילה הזו במחיר של 89 ש"ח לחודש עם התחייבות למשך שנה או תמורת 99 ש"ח לחודש ללא התחייבות.

קווי זהב סוגרת את ההצעות עם תג מחיר של 89 ש"ח לחודש למשך שנה - עם חודש ראשון חינם.

השורה התחתונה: קווי זהב שוברת את השוק עם תג מחיר של קצת פחות מ- 82 ש"ח לחודש, בממוצע.
 

אוטוסטרדה בבית

ולאלו שמחוברים לאינטרנט דרך הוורידים קיימות חבילות מהירות אך יקרות יותר.

חבילת 7 מגהביט עם מהירות חזור של 700 קילוביט, תעלה אצל קווי זהב 135 ש"ח לחודש, למשך שנה.

בבזק בינלאומי תוכלו לקבל אותה עבור 130 ש"ח לחודש עם התחייבות לשנה או 140 ש"ח ללא התחייבות.

מי שמעוניין ברוחב פס של 8 מגהביט ומהירות חזור של 800 קילוביט, יצטרך להיפרד מ-145 ש"ח לחודש אצל קווי זהב, או מ- 119.90 ש"ח לחודש עם התחייבות לשנה לבזק בינלאומי (כרגיל, ניתן להוסיף 10 שקלים בחודש ולוותר על ההתחייבות), ונטוויז'ן מצטרפת אף היא לחגיגה ומציעה חבילה משולבת עם תשתית במחיר של 199 שקלים לחודש.

לאלו שרוצים אוטוסטרדה בבית - רוחב פס של 10 מגהביט עם מהירות חזור של 1,000 קילוביט, יעלה לכם 10 ש"ח נוספים אצל קווי זהב ו-154.90 ש"ח לחודש בבזק בינלאומי (164.90 ש"ח ללא התחייבות).

השורה התחתונה: מהירות של 8 מגהביט בחבילה משולבת עם תשתית תמורת 199 ש"ח - הופכים את נטוויז'ן למנצחת גם בקטגוריה זו.
 

מה עוד לקחת בחשבון?

כדאי מאוד לשקול לפעמים לשלם קצת יותר כסף בכל חודש במקום להתחייב לחברה מסויימת. מלחמת המחירים מעודדת מבצעים והנחות רבות, לעיתים כאלו שקשורות בחג או בתקופה מסויימת בשנה (חופש גדול, פתיחת שנת הלימודים וכדומה), ולעיתים יש מבצעים שמכוונים לאוכלוסיה מסויימת, כמו סטודנטים, חיילים, ילדים או בני גיל הזהב.
 
רוב החברות גם מציעות הנחות והטבות ללקוחות המביאים לקוחות נוספים - בשיטת "חבר מביא חבר". כך שאם אתם טובים בלשכנע חברים לעקור מהספקית הנוכחית שלהם לזו שלכם, תוכלו להרוויח עוד כמה שקלים.

בנוסף, תמיד מומלץ קודם כל לקבל הצעות מכל הספקיות, ואחרי כן לחזור אליהן ולספר להן על ההצעות הזולות יותר של המתחרות. אל תתפתו ללשונו החלקלקה של הנציג, שיבטיח לכם מענה טלפוני תוך 40 שניות (סליחה, אנחנו רוצים לגלוש באינטרנט, לא לדבר איתכם כל יום), או גלישה יציבה ברשת במשך 24 שעות ביממה (כן, המתחרות מציעות גלישה רק בין 9:00 ל-17:00).

כל חברה טוענת שהיא הכי טובה, הכי איכותית או מספקת את רוחב הפס ה"אמיתי" שהיא מבטיחה. אבל בסופו של יום, שלושת הפרמטרים החשובים הם: מהירות הגלישה ומהירות החזור, המחיר וההתחייבות. כשיש לכם מחיר טוב לרוחב פס גדול עם התחייבות קצרה - הגעתם ליעד.
 

הבהרה

המחירים בכתבה ניתנו על ידי נציגי מכירות של החברות נטוויז'ן, בזק בינלאומי וקווי זהב, והם נכונים לתחילת דצמבר, עבור לקוחות חדשים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by