ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
תקליטור זה עשה שגיאה והוא יסגר 
 
 משכפל דיסקים פיראטי נרעש מהידיעה   
 
מערכת חיים ברשת

חברת מיקרוסופט פיתחה טכנולוגיה חדשה המיועדת למנוע העתקת דיסקים פיראטים. השיטה : שכבת מידע נסתרת שלא מאפשרת העתקת הדיסק באמצעות מחשב אישי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברה חדשה ולא כל כך מפתיעה הצטרפה אתמול למאבק כנגד ההורדות הלא חוקיות. מיקרוסופט הודיעה כי פיתחה על טכנולוגיה חדשה, הקרויה "Windows Media Data Session Toolkit" ומיועדת לשרת את חברות התקליטים במניעת העתקות בלתי חוקיות של תקליטורי מוסיקה.

הטכנולוגיה החדשה, מבוססת על שילוב של שכבה נוספת בתקליטורי-המוסיקה. שכבת המידע, אינה נגישה לקריאה או עריכה באמצעות המחשב וכוללת אפליקציה המונעת מהמעתיקים לשכפל את הדיסק המקורי באמצעות צורב ביתי.

עד כה, חברות התקליטים הגדולות השקיעו מיליוני דולרים בפיתוח הגנות שונות ומשונות בפני העתקות. אף אחת משיטות אלו לא צברה פופולאריות או הפכה לסטנדרט. אחת הסיבות לכך היא שהשיטות השונות הרגיזו את הצרכנים - דיסקים מוגנים סירבו להתנגן על המחשב האישי, חלק אף סירבו להתנגן בנגנים ניידים ובמערכות סטריאו לאוטו. הדבר גרם לתוצאה הפוכה - הצרכנים העדיפו לקנות דיסקים מזוייפים ונטולי הגנות, כאלו המוכנים להתנגן בכל מכשיר המסוגל לקרוא אותם.

החידוש בטכנולוגיה החדשה הוא שהיא אינה מפריעה לתקליטור להתנגן במערכת סטריאו או במחשב אך מונעת היטב את העתקתו. בנוסף, הטכנולוגיה תוכננה כך שתהיה גמישה לשינויים בהתאם לדרישת היצרן. למשל, אם חברת תקליטים תרצה לאפשר למשתמש לצרוב עותק אחד מהדיסק בלבד - היא תוכל לעשות זאת.
 
 
שתיים מחברות התקליטים הגדולות בעולם, Universal Music ו- EMI, הצהירו כי הן מאוד נלהבות מהפיתוח החדש, במיוחד בשל העובדה "שהוא מאפשר לתעשייה לייצר דיסקים עם ההגנה הפרטית שלהם בנויה לתוכם".

אחת מטכנולוגיות-ההגנה שפותחו וזכו לשימוש נרחב לפני כשנתיים הייתה זאת של חברת סוני. למרבה האירוניה, חובב-מוסיקה-יצירתי מצא דרך פשוטה לפרוץ את ההגנה : באמצעות צביעה במרקר צהוב של שולי התקליטור. מיותר להזכיר שבטווח הארוך שיטה זאת נחלה כישלון חרוץ.

מיקרוסופט, שהשקיעה למעלה מחצי מיליארד דולר בטכנולוגיה החדשה, מקווה שזהו באמת הפתרון לאחת הבעיות הגדולות ביותר של תעשיית המוסיקה בעולם כיום. סביר להניח, שעם כל הרצון הטוב, זה רק עניין של זמן עד שגם שיטה זאת תפרץ. מי יודע, אולי הפעם באמצעות פחות יצירתיות ויותר טוש בצבע ירוק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by