ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מחפשים סיבה לשנוא את RIAA? 
 
 בריביירה הצרפתית שם ישבנו ובכינו   
 
רויטרס

להילארי רוזן, מנכ"לית RIAA יש רעיון נפלא חדש להלחם בירידה במכירות הדיסקים: להטיל אגרה על ספקיות האינטרנט המאפשרות לגולשים גישה לאתרי החלפת קבצים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מנהלת בכירה באגודת יצרני המוזיקה האמריקאית הכריזה אמש (שבת) כי חברות הטלקומוניקציה וספקיות האינטרנט, יתבקשו בקרוב לתת את הדין ולשלם על כך שהן מאפשרות ללקוחותיהן גישה לאתרי החלפת קבצים.

תעשיית המוזיקה נמצאת בנפילה עולמית של מכירת תקליטורים, המוערכת בכ-6 אחוזים בשנת 2003. זוהי השנה הרביעית ברציפות של ירידה במכירות. וכצפוי אחד הגורמים שהתעשייה אוהבת להאשים בנושא, היא רשת האינטרנט והפירטיות המקוונת.

עכשיו מתכוונת תעשיית המוזיקה להכות בשורש הבעיה – ספקיות האינטרנט.

"אנו נתחיל לראות בספקיות האינטרנט כנושאות באחריות לעניין", אמרה יו"ר ומנכ"לית RIAA, הילארי רוזן, בנאום המרכזי שנשאה בועידת המוזיקה "מידם" הנערכת בריביירה הצרפתית.

"בואו נכיר בעובדות. הם יודעים שיש הרבה יותר דרישה לשירותי פס רחב רק בגלל הזמינות (של הורדת קבצים)", אמרה רוזן. ככל שהולכת וגוברת חדירת הפס הרחב לבתים בעולם המערבי, כך גם גדלה פעילות החלפת הקבצים.


פעילות אכיפה בלתי אפשרית

RIAA כידוע, היא גוף מסחרי חזק מאוד המייצג תאגידי ענק, אשר בהגנה על לחם חוקו (יצירות המוגנות בזכויות יוצרים), גרר לבית המשפט שירותי החלפת קבצים שונים, ובהם נאפסטר (שכתוצאה מכך פשטה רגל ונגוזה).

רוזן הציעה כתסריט אפשרי להחזרת ההכנסות האבודות כתוצאה מפיראטיות און-ליין, את האפשרות להטיל סוג של אגרה על ספקיות אינטרנט, אשר יגולגל הלאה על הלקוחות אשר מרבים לבקר באתרים של שירותי החלפת קבצים.

מריו מאריאני, סגן נשיא לענייני מדיה ונגישות בחברת טיסקאלי, ספקית האינטרנט השלישת בגודלה באירופה, טוען שמדובר בדבר שלא ניתן לאוכפו. "לא ניתן להיאבק באתרי ה-P2P. בכל רשת שהיא, תנועת ה-P2P לוקחת בין 30 ל-60 אחוזים מסך התנועה. אין אפשרות טכנית לפקח על תנועה זו".

רוזן הציעה גם מספר דרכים לוחמניות פחות למאבק בתופעת הפיראטיות. היא קראה לחברות המוזיקה הגדולות להזדרז להקל על הגבלות הרישוי, לפתח הגנות דיגיטליות על מוזיקה ולהשקיע יותר בעידוד ההרשמה לשירותי הורדה בתשלום.

השאלה הנשאלת היא מתי יחליטו ראשי תעשיית המוזיקה לרדת מהעץ עליו הם נתלים, לקיים את הועידות שלהם במקומות קצת יותר צנועים מהריביירה הצרפתית, ולהוריד את מחירי המוזיקה למשהו שבני אנוש יכולים לעמוד בו?
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by