ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט פותחת (חלקית) את הקוד של חלונות 
 
 
מערכת חיים ברשת

מיקרוסופט חושפת את הקוד המלא של חלונות; בינתיים יזכו להציץ בקוד ממשלות וסוכנויות ממשלתיות בלבד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במסגרת מאמציה של חברת מיקרוסופט לשמור על לקוחותיה הגדולים, החליטה החברה לאפשר לממשלות וסוכנויות שונות ברחבי העולם לצפות בקוד המקור המלא של מערכת ההפעלה "חלונות".

ההחלטה באה בעקבות הודעות של מדינות רבות, ביניהם ארה"ב, יפן, גרמניה וישראל שהצהירו כי הן שוקלות לעבור למערכת ההפעלה המתחרה לינוקס, זאת בשל חוסר הגמישות של "חלונות" והעלות הגבוהה שלה.

מיקרוסופט לא הסכימה לוותר בקלות על הלקוחות הללו ועוד פחות מכך לתת אותם במתנה למתחרים. בחודשים האחרונים החתימה החברה בהסכמי סודיות את ממשלות רוסיה ונאט"ו בכדי לאפשר להן לצפות ללא תשלום נוסף בקוד הבסיסי של מערכת ההפעלה, אותו קוד שמיקרוסופט שומרת כבר שנים רבות כסוד צבאי מן המעלה הראשונה.

"ההחלטה תאפשר לממשלות לבדוק בעצמם את האבטחה בחלונות. היא גם תעניק להם את המידע הטכני הדרוש בשביל לפתח מערכות הגנה ואבטחה משלהן שישתלבו בטבעיות בחלונות", אומרת מיקרוסופט.

"זה תמרון מבריק", אומר מייקל גרטנברג, מנהל מחלקת המחקר של חברת יופיטר. "זה נותן למיקרוסופט ניצחון ענק מבחינת יחסי הציבור, מאפשר לה לענות לתומכי-הקוד-הפתוח וגם נותן מוטיבציה להרבה חברות וארגונים ששאלו את עצמם האם להמשיך לעבוד עם מערכת ההפעלה של מיקרוסופט".

תוכנית חשיפת-הקוד כוללת את חלונות 2000, חלונות CE וחלונות XP, והיא תצא לדרך באפריל השנה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by