ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
תוכנות השבוע – הדוב הטוב 

תוכנות השבוע – הדוב הטוב

 
 
סער קרני

אנטי וירוס עוצמתי משולב ב-Firewall אישי, תוכנה שתודיע לכם אילו מפענחים חסרים לכם כדי לצפות בסרטים, יישום פשוט ללימוד הקלדה עיוורת בעברית ומשחק שבו אתם מנסים להימלט מבית כלא שמור; ובפינת ההמלצות שלכם – תוכנת בדיחות כחול-לבן

 
 
 
 
 
 
 
 
 

תוכנת השבוע – Panda Platinum

 
אם אתם גולשים באינטרנט (ומן הסתם אתם גולשים – אחרת לא הייתם קוראים את השורות האלה), אתם בטח מודעים לכל הצרות שיכולות להגיע מהרשת אל המחשב שלכם. וירוסים (לא של סדאם חוסיין), סוסים טרויאניים, תולעים או סתם האקרים משועממים שמחפשים גולשים תמימים כדי להתעלל בהם ובמחשב שלהם הם רשימה חלקית ביותר, שמאלצת את כולנו להתקין תוכנת אנטי וירוס טובה המתעדכנת על בסיס קבוע, שתוכל לתת מענה לכל אותם יישומים זדוניים אשר מנסים לעשות שמות במחשב שלנו, ו Firewall שיחסום את ניסיונות הפריצה אל המחשב שלנו בעודם באיבם.

הגרסה החדשה של Panda Platinum מציעה את שני היישומים החשובים האלה כשהם מאוחדים תחת קורת גג אחת, ובכך היא מספקת פתרון אבטחה מקיף וכולל לגולשי האינטרנט. ה Firewall המצורף לתוכנה חוסם חיוג וגישה לרשת ללא אישור המשתמש, ומונע ניסיונות פריצה. כל חוקי ה Firewall ניתנים להגדרה ולשינוי באמצעות אשפים ידידותיים, ואין צורך בכל ידע מקצועי מיוחד.
 
 
תוכנת האנטי וירוס מאפשרת התגוננות מפני התקפות של וירוסים מסוגים שונים, והיא מתעדכנת באופן אוטומטי ועל בסיס יומי בחתימות של וירוסים חדשים שמתגלים (כל וירוס משאיר "חתימה" ייחודית במחשב, ובאמצעות חתימה זו ניתן לגלותו). התוכנה גם בולמת הרצה אוטומטית של קבצים ושל סקריפטים בעלי פוטנציאל לגרום נזק וסורקת דברי דואר אלקטרוני (יוצאים ונכנסים) כדי לוודא שאינם נגועים. מנוע סריקת הוירוסים שבו מצוידת התוכנה מבטיח סריקה מהירה, ללא הפרעה לעבודה השוטפת במחשב.

Panda Platinum עונה על כל צרכיו של המשתמש הביתי ואף יותר מכך. התוכנה נוחה מאד לשימוש וקל מאד להתאים את ההגדרות שלה לצרכים האישיים, ללא צורך להיות מומחה באבטחת מידע. העדכון האוטומטי על בסיס יומי והסריקה הקבועה של דברי הדואר מבטיחים לכם גלישה בטוחה ונטולת דאגות ברשת האינטרנט: אליכם הוירוסים לא יגיעו. שימו לב: לפני התקנת התוכנה (או כל תוכנת אנטי וירוס אחרת) מומלץ מאד להסיר כל תוכנת אנטי וירוס ו\או Firewall אחרים המותקנים במחשב שלכם.

רשיון: שיתופי.
גרסה: 7.03.
גודל קובץ להורדה: 24 מ"ב.
הורידו כאן.
 

לא למקצוענים בלבד – GSpot

 
אם גם אתם שייכים לקהילה ההולכת וגדלה של משתמשים שצופים בסרטים באמצעות המחשב, בוודאי נתקלתם לפחות פעם אחת בתופעה שבה רואים תמונה ולא שומעים קול או שומעים קול ולא רואים תמונה. מקור הבעיה הוא בד"כ מחסור במפענח המתאים עבור השיטה שבה מקודד הסרט, והפתרון הוא כמובן הורדה והתקנה של המפענח. GSpot היא התוכנה שתוכל לסייע לכם לאתר את המפענחים הדרושים לצפייה בכל קובץ וידאו שתרצו, וגם תעדכן אתכם האם המפענח נמצא ברשותכם, או שעליכם להורידו מהרשת.

השימוש בתוכנה פשוט: יש לבחור את קובץ הוידאו (או האודיו) שאותו מעונינים לבדוק, והתוכנה מעבדת אותו ומאתרת את כל הפרטים הרלוונטיים, ובכלל זה המקודדים הדרושים לצפייה בקובץ ולהאזנה לסאונד שלו והאם הם מותקנים במחשב. בנוסף, התוכנה יכולה לספק רשימה של כל מפענחי הוידאו והאודיו המותקנים במחשב, והיא מכילה מסד נתונים נרחב עם פרטים אודות מפענחים פופולאריים המצויים בשימוש. התוכנה פשוטה מאד לשימוש ואינה דורשת כל התקנה.

רשיון: חופשי.
גרסה: 2.1.
גודל קובץ להורדה: 112 ק"ב.
הורידו כאן.
 
 

זה כדאי – הקלדה עיוורת

 
מיומנות ההקלדה העיוורת נרכשת אמנם בעיקר "דרך הרגליים", כלומר באמצעות הקלדה, הקלדה ועוד קצת הקלדה. אולם ניתן בהחלט לשפר את מהירות ההקלדה ע"י לימוד ותרגול, בעזרת תוכנה דוגמת הקלדה עיוורת. בתוכנה ניתן למצוא 20 שיעורים, מבחנים ומרוץ הקלדה מול הארנבת המיתולוגית, הזכורה בוודאי לוותיקי המקלידים מתוך תוכנת ההקלדה הפרה-היסטורית. השיעורים אינם מכילים הסברים על אופן מיקום האצבעות אלא תרגול בלבד, אך גם כך ניתן ליהנות מהתוכנה ולשפר באמצעותה את מהירות ההקלדה.

רשיון: חופשי.
גרסה: 1.0.
גודל קובץ להורדה: 16 ק"ב.
הורידו כאן.
 

שחקו אותה – Hairy Harry

 
משחקי הרפתקאות רבים מבוססים, פחות או יותר, על אותם עקרונות: ישנם שלבים רבים שצריך לסיים, כאשר בכל שלב יש להביס אויבים רבים, להימלט מסכנות שונות ולאסוף בונוסים וחפצים שבהם נעשה שימוש מאוחר יותר. ההבדל העיקרי בין המשחקים השונים, ומה שהופך אותם לפופולאריים ומוצלחים, הוא בזירת האירוע שבו מתרחש המשחק, בדמות שבה שולט השחקן וכמובן בגרפיקה ובאפקטים הקוליים.

גם Hairy Harry משתייך לז'אנר משחקי ההרפתקאות מרובי המסכים. השחקן הוא הארי, אסיר שנכלא באשמת שווא וכעת הוא מנסה לברוח מהכלא ולהוכיח כי הוא חף מפשע. כדי להשלים את המשימה יש לעבור בשלום שלבים רבים, שבהם מתרוצצים סוהרים רבים המנסים ללכוד את הארי. כמו כן יש להיזהר מהחולדות השורצות בכלא, ולאסוף מפתחות, הדרושים על מנת לפתוח את דלתות הפלדה שממתינות בסיום כל שלב.

רשיון: שיתופי.
גרסה: 1.0.
גודל קובץ להורדה: 6.7 מ"ב.
הורידו כאן.
 

התוכנות שלכם – דופלקס

משה מבקש להמליץ על תוכנת הבדיחות הישראלית דופלקס:

"ראיתי את התוכנה באתר פרה-פרה, הורדתי ואני מאד נהנה ממנה. מדובר בתוכנה מצוינת המכילה המון בדיחות, שממוינות לפי קטגוריות, ואפשר אפילו לקבל בדיחה חדשה כל יום. הבדיחות עצמן מאד מצחיקות, ואני ממליץ לכל מי שאוהב הומור להוריד את התוכנה וליהנות ממנה".
 

עדכוני גרסאות:

Irfan View – גרסה 3.8 לתוכנה הנפלאה להצגת תמונות וקבצי מולטימדיה.

Panda Titanium – גרסה 2.04.04 לאנטי וירוס המצוין.


יש לכם תוכנה פייבוריטית? רוצים לשתף את קוראי "תוכנות השבוע" בתוכנה שאי אפשר לחיות בלעדיה? שילחו אימייל אל software@nana.co.il או בקרו בפורום התוכנות של נענע, ציינו את שם התוכנה ומדוע אתם אוהבים אותה, צרפו פרטים על עצמכם ואנו נשמח לפרסם את המלצותיכם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by